Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is azt tapasztalja, hogy...

Más is azt tapasztalja, hogy a 2. gyerek már nem akkora szenzáció a családnak? Nektek hogy esett?

Figyelt kérdés
Az első babát mikor elmondtam, majd kiugrottak a bőrükből, aztán eltelt pár év, elkezdték kérdezgetni, mikor jön már, közben elkezdtük a próbálkozást. Össze is jött, csak elvetéltem, aztán még egyszer. De ezeket a vetéléseket csak a 2. vetélés után mondtam el. Anyósom érezte át a legjobban, mert neki is volt egy vetélése. A többi is sajnálta. Azért is mondtam el, hogy ne nyaggassanak a kérdéssel, mert hát lelkileg nem könnyű és lehet nem jön össze egyhamar, és az is lehet, nem akarok nekiállni azonnal. Na az egyik, amelyiknek gyereke sincs, az továbbra is kérdezgetett, mikor lesz már. Közben összejött, teljesen véletlen az első ciklus után, amit csak a 3. ciklus elmaradásakor vettünk észre, mert a 2. mensi is megjött. 18 hetes voltam, mikor elmondtam a családnak, akik úgy fogadták, mintha azt jelentettem volna be, hogy vettem egy szép új ruhát. Csak nyugtázták, hogy oké. Anyósom még meg is tetézte azzal, hogy ki kellett volna várni a legalább 3 hónapot és nehogy baj legyen, mert hogy egy mensi megjött, nehogy később derüljön ki, hogy valami baja lesz a babának. Hát tök jól esett. Olyan nehezen jött össze ez a pici, lehet nekik nem akkora siker, de nekünk legalább akkora siker, mint az első.
2014. aug. 2. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Kicsit gondolkodnal, akkor megertened: Miutan elmondtad nekik, hogy volt tobb vetelesed is, igen furan jonne ki, ha most neki allnanak ugralni az oromukben, hiszen meg barmi tortenhet. Csak vedenek teged.
2014. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De ze a Te dolgod, meg a párodé. Neked kell, hogy fontos legyen, Te fogsz neki örülni a legjobban meg a párod. A családtól várhatsz támogatás lelkileg, de nekik már van családjuk, átélték ezt így nem akkora buli mint az első. Attól még örülnek tutira.

Mondjuk én személy szerint pont lekakáltam, hogy ki örül, meg ki nem, mert volt ám bőséges ellentáborom is. Enyém, én fialásom, nekem kell fölnevelni, ha érdemben nem "segítenek" bele, akkor kb ennyi joguk van a beleszóláshoz is. Hozzáteszem, hogy semmi kötelességük se anyagilag, se sehogyan máshogyan segíteni!!!! (igaz én rögtön leoffoltam a dolgot, hogy nem kérek tanácsot sem :) )

2014. aug. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A vetélések az első 12 hétben történtek, ezért mondtam el a 18. héten. A vetélést meg már azért mondtam el, mert nem bírtam lelkileg magamban tartani, mikor állandóan azzal jöttek, hogy mikor jön már.

Azért eleve úgy hozzáállni, hogy lehet megszakad a terhesség, nem esik valami jól.

Na mindegy.

Sajnálom, kedves utolsó, hogy így állnak hozzá nálad. Szerintem sokszor bele se gondolnak, hogy belegázolnak az ember lelkivilágába. Aztán csodálkoznak, ha utána születés után nem úgy vonod be őket, persze az meg rosszul esik nekik.

2014. aug. 2. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:
A mi első babánk a családban a 6. unoka. A páromnak van két tesója és mindenhol van már több gyerek. Így bár nekem és a baba apukájának nagy öröm és szenzáció, hogy születik egy kisfiunk, mindenki más csak olyan általános elégedettséggel nyugtázta, hogy jól van. Ez nekem nem esik jól, de nem azért szülök, hogy ők örüljenek.
2014. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyósom nagyon szeretett volna unokát,mind2 fia 35 fölött volt és az idősebb a feleségével együtt teljesen elzárkózott a dologtól.Az egyetlen reménye férjem volt és én (10 évvel vagyok fiatalabb).Hát amikor bejelentettük,hogy baba lesz azt hittük a mentőt kell hozzá hívni szinte sokkos állapotba került (63 éves volt) szóval hatalmas öröm volt,hogy már teljesült a vágya és legalább 1 unokája lesz.Majd később jött nálunk még 1,aztán hatalmas meglepetésként ért mindenkit,hogy végül az idősebb fiánál is becsúszott és hát akkor már megtartották...nálunk meg már a 3. baba van útba. Persze örült a babáknak mindig,de az első volt az igazi élmény hiszen akkor már biztos volt abba,hogy nem marad unoka nélkül.Az első mindig azért nagy szenzáció mert hát akkor már biztosak abba a szülők,hogy unoka nélkül már tuti nem maradnak.

Szüleimnél szintén hatalmas öröm volt az első unoka érkezése nálam is és bátyámnál is és a többi csak nyugtázva lett,hogy oké jó örülünk neki....de attól független,hogy örömtáncot a többinél nem jártak,nagyon imádják.

2014. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!