Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kimosnátok ma a babaruhákat,...

Kimosnátok ma a babaruhákat, ha október elejére lennétek kiírva?

Figyelt kérdés
Olyan szép, napos-szeles, "mosós" idő van... És ha kinyitom a szekrényt (nagyobbik kislányommal közös lesz a babának), legalább friss illat lenne.
2014. júl. 14. 07:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Én olyan 30-35 hetes kortól mostam ki a ruhákat, nyári baba volt a lányom, nem akartam megsülni a vasalással, meg aztán nagy pocakkal nehezebb is a vasalódeszka mellé állni:D

Most karácsonyra vagyok kiírva, majd októberben vasalok.

2014. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
csak az illat kedvéért ne állj neki :) októberig újra szekrényszagú lesz, és kezdheted elölről
2014. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

én kb. 2 hónappal a kiírt előtt kimostam mindent, de még át fogok vasalni mindent mielőtt ráadom, a sterilizálás miatt.

én azt javaslom, kezd a plüss állatokkal, vastag takarókkal (már ha vannak) azokat is ki kell úgyis mosni, mert a szájába veszi, viszont azok igénylik a több napos száradást a napom. mi annyi játékot örököltünk, hogy 3 hét ment el mire mind kimostam.

főleg hogy előtte apró részletekben még a fagyasztóba is betettem egy éjszakára, mert azt mondják az atka mentesít.

2014. júl. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A fiamat október elején szültem,a ruhákat csak augusztusban mostam ki,akkor is csak azért,mert sok volt és a napon hamarabb megszáradt :-) szerintem felesleges még kimosni,de te tudod.
2014. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én még nem mosnám ki, majd szeptemberben.
2014. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én nem hogy nem mosnám ki, de pl. én még egy darab ruhát se vettem, pedig első baba. majd agusztus végén, szeptemberben kezdek vásárolni is. pedig én is októberben szülök.
2014. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! én ugyan 36 hetesen (ennyi leszel szeptemberben) ki nem bírtam volna tenni a lábam csak akkor,ha hajtanak. a súly hatalmas,amit cipelni kell,istenneadj vizesedni fogsz az utolsó hetekben, fájnak a lábaid, a hasad az örökös terheléstől, a hátadról nem is beszélve,levegőt alig kapsz,mert a gyerek mindent összeszorít odabent, a tüdődet is, nah meg ugye a pocak cipelése is nagy fújtatást okoz! arról nem is beszélve,h. most elég egy papucsot felkapni vásárolni,de szeptemberben már lehet,h. cipő kell,és magamból kiindulva,nekem csak akkor volt bekötve a cipőm terhességem vége felé,amikor a férjem szabadnapos volt! így utólag ez viccces,amúgy sírni tudtam volna! :D szóval nem árt,ha időben elkezded a vásárlást.
2014. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van utolsó, egyet is értek veled, de ha akarnék sem tudnék még ruhákat vásárolni, mert melegebb, hosszú ujjú rugikat, meg hosszú ujjú bodykat még nem árulnak, legalábbis én még mindenhol csak könnyű, lenge, vékony, nyári ruhákat láttam. Nekem pedig októberi gyerekem lesz. A város egyik legnagyobb turkálójában és az egyik nagyobb babaoltban is azt mondták, hogy csak augusztus végén, szeptember elején érkeznek meg leghamarabb az őszi holmik (kiságy, kocsi megvan már, de a ruhákból még nem tudok semmit se vásárolni). Egy ismerősöm ajánlotta fel, hogy kölcsön ad babaruhákat, de az ő fia áprilisi születésű, tehát a 0-6 hónapos korú ruhái mind nyáriak, az én babám meg 0-6 hónapos épp a téli hónapokban lesz. Ráadásul mi kislányt várunk, nekik meg ugye fiús ruháik vannak, tehát ez sem használható segítség.
2014. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben kimosnám. Én szeptember elejére vagyok kiírva, de behajtva vasalva állnak a szekrényben a kisruhák. 3. babámat várom. A 2. terhességnél több, mint 6 hetet kórházban voltam. A férjem biztos nem csinálta volna meg. Úgyhogy ezzel a lehetőséggel is számolni kell. Inkább legyen kimosva, ha úgy adódik újraöblíted vasalod, de ha mégsem akkor sem lesz katasztrófa, nem hiszem, hogy egy tiszta száraz helyen bebüdösödne vagy bármi baja lenne :) Nyugodtan ráadhatod a babára. :)

32 hkm

2014. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én december 15-re vagyok kiírva. Amiket kaptunk ruhákat mid kimostam úgy raktam a szekrénybe. De majd Novemberbe mosom ,vasalom őket.
2014. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!