Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg kell a mellbimbókat...

Tényleg kell a mellbimbókat edzeni, dörzsölgetni?

Figyelt kérdés
kicsit morbidnak tartom a dolgot, de a körzeti dokimnál voltam a kötelező vizsgálatokon (ekg,stb), és ilyent mondott h kezdjem el edzeni a bimbókat, töröközövel dörzsölgessem, h hozzászokjon a későbbi szoptatáshoz.erről eddig sehol nem hallottam, olvastam,se doki,se védőnő nem mondta. mit gondoltok? 22+3km
2010. jan. 7. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csináltam ilyesmit, ne tudom, kell-e, csak azt tudom, hogy a terhesség vége felé nem szabad, mert idő előtti szülés-indulást okozhat a mellek stimulálása.
2010. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, sőt veszélyes is lehet, mert méhösszehúzó hatású (ezt szülés után majd te is megtapasztalod, mikor szopik a babád és ezáltal ingerli a bimbót). Az ingerlésével koraszülést is előidézhetsz.

3 hetes kislány anyukája

2010. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Amennyit kell, azt a pasi elintézi majd :DDD
2010. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ahoz nagy türelem kéne, minden nap bíbelődni vele és nem tudom ez a "dörzsölgetés" mennyire tudja megedzeni a bimbókat.

Nekem az a véleményem, hogy megedződik majd akkor ha szoptatsz! Saját tapasztalatból beszélek!

Sokat fájtak, volt hogy vérzett is (kíméletlen volt velem a fiam :D) Akkor bimbóvédővel szoptattam, meg krémeztem őket, meggyógyultak, aztán megint begyúladtak. Ez így ment pár hónapig mire megedződtek. Utánna már nem volt gond, még akkor se mikor már volt foga is a fiamnak, ugyanis 1,5 évig szoptattam őt.

Remélem most a második babánál már nem kell újra megedződniük! :))

De amúgy ez egyénenként változó, van aki az elejétől kezdve gond nélkül szoptat...."eleve edzett "bimbókkal! :DDD


22h kismama

2010. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim azt mondta, teljesen felesleges bármit csinálni, mert ami fel tudná készíteni a cicidet a szoptatásra az legfeljebb egy másik baba, törölközővel nincs esély azt a fajta igénybevételt előidézni, amit a baba csinál szopizásnál. Te se csináld, csak feleslegesen kínoznád magad, és ahogy előttem írta valaki, akár összehúzódásokat is okozhat.
2010. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is hallottam ilyet, régen csinálták a nők. Szóval akkor 9 hónapon keresztül kínozzam magam? Igen, fájt a szoptatás, de 2 hét alatt megszoktam.

A másik meg az, hogy az elején fájt, megszoktam, aztán amikor terhes lettem újra, és még mindig szopott a lányom, megint úgy fájt, majd megőrültem. Szóval szerintem ennek hormonális okai is vannak, azzal meg nem tudsz mit csinálni.

2010. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia ezt nekem is mondták mivel nem voltak eléggé kiemelkedők a mellbimbóim persze én sem csináltam csak kb.három négy alkalommal.Hatása nem volt de nem is tudtam szoptatni a lányomat,mert egyáltalán nem álltak kifelé a bimbóim.Így maradt 2hónapig a bimbó kiemelő,utána meg jött a tápszer:(
2010. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem a bimbóingerlésről a nőgyógyászomat. Azt mondta, hogy bimbóingerléstől oxitocin hormon termelődik, ez viszont méhösszehúzódásokat okoz. Ez nagyon jó akkor, amikor születés után a babát először mellre teszik, segíti a lepény megszülését, de amikor még terhes az anyuka, vetélést, koraszülést okozhat!


A védőnőm is figyelmeztetett erre. Szóval ne, ne ingereld a bimbóidat, pláne ne ilyen korán.

2010. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám mondta, hogy ügyeljek arra, hogy legyen mellbimbóm. Ezért minden este, amikor megyek fürdeni, és úgy látom, hogy nincs, "csinálok" magamnak, ami kb. 5 másodpercig tart. PErsze az első 16 hétben rá se lehetett nézni a melleimre, mert annyira fájt, de 30. hét óta én rendszeresen ügyelek erre. Ennyi idő alatt nem gondolnám, hogy megindítaná a szülést.

(34+6 hetes mami)

2010. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a mellbimbó ingerlése nagyon veszélyes! ezt csak a kórházban szabad csinálni, ha behívnak ilyen terheléses tesztre. Ekkor rádkötik a ctg-t és figyelik a baba szívhangját. Amikor én voltam, leesett tőle a baba szívhangja és magzati vészhelyzet miatt indították a szülést...én nem kockáztatnék a helyedben.
2010. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!