Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros kismamik!...

Terhességi cukros kismamik! Leírnátok nekem, hogy mikor mit esztek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt eszem, mint a család. Persze, olyanokat főzök, amiből én is ehetek. Ma pl gombaleves volt, és csirkepörkölt. A különbség annyi, hogy durumtésztát használunk, én nem eszek sütit, kenyeret is ritkán. Nálunk senki sem szereti az édes ételeket, így könnyebb. Melyik diétáskönyvet kaptad?
2010. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia én is cukros voltam terhesség alatt,és 160-as diétát írtak ki,elég durva volt számomra mert előtte mindent ettem gondolkodás nélkül.A kenyeret és cukrot teljesen ki zártam mindent csak édesítővel reggel 1pohár tej +fél zsemle este hasonló.Viszont nagy előnye hogy nem híztam el sőt megcsinosodtam a végére!
2010. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

180as diétán voltam. Napi 5x ettem.

Reggeli: egy kis szelet barnakenyér, vaj, valami felvágott, kockasajt, édesitős tea.

Tizórai: általában alma

Ebéd: én általában hozattam a kaját magamnak, direkt olyat rendeltem, aminél fel volt tüntetve, hogy hány gramm szénhidrátot tartalmaz. Általában zöldségköret vagy ritkán barnarizs, hús, stb. diétás dolgok.

Uzsonna: szintén rendelés.

Vacsora: 5 szelet korpovit keksz, kockasajt, felvágott, egy szelet paprika.

Mellette ásványviz, tésztát és krumplit nem ettem, semmi édesség. Mikor elkezdtem a diétát rögtön fogytam 3 kilót, összesen 12 kg hiztam a terhesség alatt, ebben benne volt a baba súlya is (3280 gr).

2010. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 170 ch-t ehetek meg naponta inzulin mellett.

6-szor eszem egy nap.

VAlójában azt eszem, amit eddig, csak másképp variálom össze az ételeket. pl. reggel, illetve délelőtt nem szabad tejet inni, mert az kedvezőtlenül hat a vércukorra. Így marad a tea, persze gyümölcs és üresen, mert nem szeretem az édesítőszereket.

A legtöbbször húslevest eszem tészta nélkül sok zöldséggel, vagy valamilyen krémlevest. A főzelékekhez nem síma hanem tönköly lisztet használok, kerülöm a rizst, mint köretet, mert abból nagyon keveset lehet enni, ilyenkor párolok magamnak egy kis zöldséget, viszont a durumtészta tényleg jó.

Persze nem használok cukrot, mézet, de ha valami azzal finom, azt megcsinálom a családnak, én csak csípek belőle egy falatot.

A lényeg az összeválogatáson van, így pl egy zöldségleves, húsleves után lehet enni tésztát is, viszont egy tartalmas leves után már nem lehet sokat enni, így pl. egy gulyásleves már egytál ételnek számít a mi diétánkban.

Jó ha tudsz főtt kaját enni este is, valamilyen sültet salátával, és ne hagyd ki az utóvacsorát sem, pl. ilyenkor jó az abonett egy krémsajttal, vagy gyümölcs, ha nem fáj tőle a gyomrod.

Minden jót!

(34. hetes mami)

2010. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek!
2010. jan. 7. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!