Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy csináljam h ne féljek?

Hogy csináljam h ne féljek?

Figyelt kérdés
volt novemberben missed ab om,9hetes terhesen nem volt szívhang.megvolt utána és ma teszteltem egy pozitivat.félek a dokitol,nehogy baj legyen.van már egy másféléves fiam,neki szeretnék nagyon tesot
2010. jan. 7. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit korán lettél újra babás, nem? Nekem is volt egy vetélésem és akkor a dokim 3-6 hónapot mondott, hogy addig várjunk, hogy a méh fala újra regenerálódni, visszaépülni tudjon. 3 hónapot vártunk és nem lett semmi gond.A fiam már 3 éves. Rettenetesen féltem én is, főleg az első harmadban.Tudom milyen!!

Vigyázz magadra,pihizzél sokat és ne idegeskedj, kitartás!!!!


22h kismama (második babás)

2010. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem többen mondták azt hogy egy vérzést kell megvárni és utana lehet próbalkozni.mi igy is tettunk es elsöre sikerult.remeelm igy is marad
2010. jan. 7. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami történt, én is átestem rajta 10 hetesen. :( Mi 2 hónapot vártunk, nem vártatok keveset, ha megjött a mensi, akkor készen áll a szervezet, tudja ő, mi a jó neki. :)

Én, mikor pozitívat teszteltem, rögtön mentem a dokihoz, épp 4 hetesen, semmi viszgálatot nem csinált, DE felírta az Utrogestant, biztos, ami biztos alapon, a vetélés előzménye miatt, amit a 14. hétig szedtem...

Én is féltem, nagyon, az idő meg csak vánszorgott a 12 hetes UH-ig... Sokat aludtam, napi 14 órát minimum, sokat olvastan, tévéztem, ezen az időszakon túl kell lenni, és bíznod kell benne, hogy nem lesz ezúttal semmi baj! Én nyugodt voltam, hogy az Utrot szedem, semmi más dolgom nem volt, csak, hogy pihenjek, és pozitív gondolatokkal tömjem magam. Mindig mondtam a babának, hogy kapaszkodjon belém erősen, és minden nap kértem az Angyalka-tesót, hogy segítsen az égből, hogy minden rendben legyen a testvérével.

11 hetesen és 5 naposan, ahova én hülye egy csomó zsepit vittem, hogy mi van, ha sírnom kell, mert nem él... :S, egy duracell nyuszit láttam, akinek a lábai és a kezei csak úgy kapálóztak megállás nélkül... :)

Kitartást, és tényleg pihenj, már amennyit tudsz a nagyobb baba mellett! Őt látsd el, mindegy egyébbel kapcsolatban vegyél vissza a tempóból! Én 3 hetente, ha mostam magunkra, 3 napokra főztem, amikor csak tudtam, keveset hajolgattam, a nehéz dolgokat a párom cipelte utánam(pl. porszívó, stb)...

Minden rendben lesz! Fel a fejjel! A dokihoz menj el, ilyenkor szinte biztos, hogy te is kapsz progeszteronpótlást!

19 hetes kismama

2010. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy ilyen gyorsan sikerült ismét teherbe esned. Mi 3 hónapt vártunk, és utána összejött az első "éles" bevetés után. Viszont kaptam a dokitól sárgatest hormon tabit, lehet, az neked sem ártana, az segít megtartani a babát. Szerintem nagyon gyorsan keresd meg az orvosod.

Én is azonnal hívtam, még ő mondta, hogy menjek minél hamarabb. Sokat nem tudott megállapítani, mert 5. hetes voltam, vagy még annyi se, de felírta a hormont, így szerintem ezzel segített.

Próbálj meg lazítani amennyit csak tudsz, ne idegeskedj, és menj dokihoz!

Minden jót!

(34. hetes mami)

2010. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Ugyanarról beszélek, amit a 3. válaszoló írt. Az Utrogestan sárgatesthormon, vagyis progeszteron. Ami "táplálja" a babát addig, míg nincs méhlepény, az első 12 hétig...

2010. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A barátnőm igaz hogy magától vetélt el, de egy menzi után rögtön terhes lett és teljesen egészséges 15 hós babája van, és a doki bíztatta őket hogy hajrá. És most beszéltem egy másik ismerőssel, neki is volt miss. ab., és ők is így tesznek. Szerintem nem gond.

Igaz nem ugyanaz, de én a lányommal rögtön terhes lettem ahogy abbahagytam a bogyót, és semmi baja. Most abbahagytam a bogyót és megint elsőre nem jött meg és pozitívat teszteltem, kb öt hetes lehetek. Nem hiszem hogy gond lenne.

2010. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia nekem elment a baba és rá 12 hétre megtudtam hogy 5 hetes terhes vagyok... közel sem volt a 3 hónap és nem is számítottam rá,mert elméletileg védekeztünk,most vagyok 32 hetes és minden rendben,annyi hogy 8. hét óta táppénzen vagyok és amíg meg nem mozdult a pici,mindig rettegtem hogy vajon él e még,de ez természetes,ha már elveszítettél egyet.Nagyon vigyázz magatokra és hidd el,.nem törvényszerű hogy megint baj lesz ,minden rendben lesz :D

sok sikert

2010. jan. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!