Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismami vagyok. Az...

21 hetes kismami vagyok. Az orvosomtól rákérdeztem, nem is javasolja a toxoplazma szűrést. Vajon miért nem?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 14:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én kértem és negatív lett, tegnap lett meg az eredményem.
2010. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem minden egyes labor vizsgálatra a védőnőm írja meg a beutalókat, majd úgy kerül rá az orvosi pecsét. A toxonál is így van, annyi hogy a levett toxo vért hozzájuk kell visszavinnem.........gondolom ők küldik tovább elemzésre. Nálunk így megy.

Ha Neked a vérvételre a beutalót a Dokid adja, akkor neki jelezd, hogy szeretnél toxot is nézni. Ne hagyd magad, mert ezt meg kell nézni, és nálunk ingyen van, de szerintem máshol is.

2010. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem ingyenes volt. A védőnő adta a beutalót, rögtön az első alkalommal a Wassermann-nal és hepatitis-szűréssel együtt...

Ha a dokid "ellenzi", inkább ne könyörögj, hanem kérj beutalót a védőnőtől, vagy a házidokitól. Az ANTSZ-be ment nekem a vér, onnan a védőnnő kapta meg levélben az eredményt.

2010. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem javasolja, az csak egy egyszerű vérvétel,nem árt neked! Ha van állat mindenképp kell, bár a toxoplazmát elkaphatod mosatlan gyümölcstől is, vagy nyers hústól és még gyomlálgatás közben is, de én akkor is megnézetném mert nem vesztes vele semmit. Ha bármit tehetünk a betegségek kiszűrése érdekében azt tegyük meg, még akkor is ha nem az abortusz mellett döntenénk mert ha tudjuk akkor fel tudunk készülni rá.
2010. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

En is macskak es kutyak kozott nottem fel, sokszor a macskammal is aludtam. Ezert en is nagyon meglepodtem, amikor kijott az eredmeny, hogy meg nem estem at ezen a fertozesen. En is meg kell ismeteljem a vizsgalatot 3havonta. A fertozest macskatol, nem kellokepen megmosott gyumolcs vagy zoldsegtol, (felig) nyers husbol lehet kapni.

Csinald meg a vizsgalotot. En ezt ajanlom.

Boldog babavarast

12+

2010. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos az én dokim is úgy döntött anno, hogy nem szükséges a toxoplazma szűrésem, bár van macskám, és rokonoknál kerti cicák is. Egyes helyeken amúgy ingyen szűrik, ha az orvos kéri. De 4000 Ft-ért az Istenhegyi Magánklinikán is megcsinálják, az eredményre kb. 2 hetet kell várni. Szerintem jobb a biztonság, én megcsináltattam. A dokit pedig lecseréltem.

2010. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!