Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismami vagyok. Az...

21 hetes kismami vagyok. Az orvosomtól rákérdeztem, nem is javasolja a toxoplazma szűrést. Vajon miért nem?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kapcsolatban állattal (pl:macskaalomtakarítás), amitől fertőződhetsz mostanában? Mert ha nem , akkor biztos azért nem javasolta. A régebbi fertőzés nem veszélyes, ha már túlestél rajta, csak a friss lenne az.
2010. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
nem javasolja?ez meg hogy lehet?ilyet még nem is hallottam.lehet h nem támogatott vizsgálat és fizetned kell érte de sztem ilyen nincs h orvos ne javasolja.sztem!azert kíváncsi lennék h mit mondott volna rá ha rákérdezel.boldog babavárást
2010. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor is kérném a szűrést, hogy biztos legyek benne: átestem-e már a betegségen.


Ha már átestél, soha többé nem kell szűrni, mert ez védettséget jelent neked és a babádnak is. Csak a terhesség alatti megfertőződés veszélyes.

2010. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem sem kérte a dokim a toxoplazma szűrést, de mondjuk ő gyerekkorom óta ismer és tudja, hogy állatok között nőttem fel, mindig volt (most is van) cicám, kutyám, lovaim. Aki így élt, az szinte biztos, hogy átesett már toxoplazma fertőzésen és így semmi veszély nem fenyegeti. Nem tudom, rólad mennyit tud az orvosod. Ha vannak állataid, nem kell aggódnod, valóban felesleges szűrni, ha azonban soha nem is voltak, akkor kellene. Még akkor is, ha most sem vagy állatközelben, ugyanis a toxoplazma fertőzés a nyers húson, vagy a földdel szennyezett zöldségeken ugyanúgy ott lehet. Ezt kevesen tudják.

Boldog babavárást!

2010. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajnos fogalmam sincs. :( De én egy kicsit felelőtlenségnek tartom. Én 14 évig éltem 3-10 macska között kiskoromban, és nagyon jó volt látni, mikor 10 hetesen megjött az eredmény, hogy már átaestem rajta. Így vagy úgy, tudni kell, ez fontos betegség, ha megkapod, mert nagyon ártalmas a babára. Jah, és nem Szentírás, hogy aki állatokkal él(t), vagy sosem élt azokkal, azok elkapták biztosan, vagy nem kapták és nem is kaphatják el...
2010. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én is átestem rajta, a vizsgálat mégis mást mutatott...

Megkérdezte legalább, hogy vannak-e állatok a környezetedbe?Ha nincs, akkor nem mindenkinek csinálják meg, de nem értem, hogy mi az hogy nem javasolják, semmi komlikált, veszélyes vizsgálat, csak vért vesznek...

2010. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Beszéltünk róla. Egy macsekunk van, de benti cica, mert süket. Az alom közelébe se megyek, és a cicát se nagyon engedem a magam közelébe.
2010. jan. 7. 14:47
 8/16 anonim ***** válasza:
2 válaszoló vagyok:véleményem az h minnél elöbb kérj tőle vizsgálatot csak ugy bizonyosodhatsz meg róla h fertözött vagy-e vagy sem.ha nem akkor is meg kell ismételni többször is pláne h benti cica.én anno nagyon utana olvastam ennek a betegségnek és mint kiderült h ez a baci ugye a cicák székletében van és több napig életképesek habár a cicáknak is van tünetük ha elkapják és rajtuk is lehet végezni ilyen vizsgálatot h elkapták-e vagy nem.tanácsolom olvas utana jobban és tájékozodj tövebben mert nem gyerekjáték ez a betegség...
2010. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Világéletemben volt cicám, kutyusom........sőt gyerekkoromban előszeretettel simiztem a tyúkokat, és mindent ami szőrös, vagy tollas volt.

Meglepődtem amikor az első toxoplazma eredményem az lett, hogy még nem estem át a fertőzésen. Álmomban nem gondoltam volna. Jelenleg a következő eredményemet várom.........

Szóval az, hogy volt állatod nem biztosíték arra, hogy védett vagy e.

2010. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi. És hol csinálnak ilyen vizsgálatot? Fizetni kell külön érte? Na nem azért, mert első a baba egészsége, csak semmit nem tudok a szűrésről. A betegségről viszont annál többet.

Köszi a válaszokat!

2010. jan. 7. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!