Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nekem kéne toleránsabbna...

Miért nekem kéne toleránsabbnak lennem? (továbbiak lent)

Figyelt kérdés

van egy 14hónapos fiam,aki kicsit aktív,és mostanában újra fogzik,nehezen aludt-így én is.20+2hetes babás vagyok,és szinte egész nap rajtam lóg a nagy.Apa persze az etetésen és a dögönyözésen kívül nem nagyon segít(néha megerőlteti magát)Sok a dolga címszóval.Tehát én vagyok aki sétál a babával,altat...így talán! érthető lenne ha kicsit kifáradok mind fizikailag mind szellemileg.És akkor még én vagyok az IZÉ,mert nem foglalkozom eleget a lelkével????és idézem:nekem kell egy rakat gyerek,aztán meg tiszta hülye vagyok már hónapok óta nem lehet hozzám szólni.

Nagy kérés lenne,ha egy kicsit pihenni/kikapcsolódni szeretnék???Hónapok óta a járvány miatt jóformán csak dokihoz járok,bezárva érzem magam.

máson is ennyire kijött a hangulatingadozás?


2010. jan. 6. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok lelketlennek tűnni, de ezt talán apuval kéne megbeszélni :) Te választottad gyermekeid apjának, mindig csodálkozom amikor emberek meglepődnek, hogy milyen a párjuk, közbe meg évek óta együtt élnek... Gondolom régen sem volt egy nagy házitündér... miért meglepő, hogy most sem az?
2010. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem én írtam, hanem valahol találtam a régi kérdéseket olvasva, de szerintem részben igaz rád is:

"Nekem már az unokáim is felnőttek,de sok véleményt olvasok a gyerekekkel és a házasságokkal kapcsolatban is.Nagyon sok fiatalasszony elvárná,hogy a férje glóriát vonjon a feje köré,amiért gyereket szült "neki".Egy gyerek születése csodálatos,de természetes dolog.És nem a férjnek szüli egy nő,hanem kettőjüknek.Aki a férjének szüli,miért válik el-és miért nem hagyja neki a gyereket,miért ragaszkodik foggal-körömmel hozzá ?Sokan vannak,akik a gyerek rabjai lesznek.Egy percre nem hagyják szegényt magára,sokszor még a háztartásra is alig jut idejük,a férjükre pedig még kevesebb.Egy férfi a kisgyerekkel nem nagyon tud mit kezdeni.És nem fogja jobban megszeretni,ha az álladóan sír,hisztizik,mert az anyuka elrontotta,és este ha hazamegy,a feleségével nem tud másról sem beszélni,mint a gyerekről.

Nem akarom azt mondani,hogy ez mindenütt így van,de a kommentekből sok esetben erre a következtetésre jutok.

Nálatok is valami olyasmi lehet,hogy a férjed háttérbe szorítva érzi magát a picivel szemben.Megkellene ezt beszélnetek egymással,néha a szülőkre hagyni a picit és elmenni együtt egy színházba,étterembe,vagy csak kettesben egy sétára.Neked is jót tenne kimozdulni otthonról és a házasságodnak is jót tenne.A babának sem ártana,mert nem jó hosszútávon,ha csak az anyuka van melletteKívánom,hogy minden rendben legyen közöttetek."


Az én véleményem az, hogy a te otthoni munkád nem magasabb rendű, mint az ő munkája. Az övé sem magasabb rendű. De ő nem várja el, hogy te csináld meg az ő munkáját, te viszont mérges vagy. Egy csomó férfi nem tud mit kezdeni egy gyerekkel, szerint örülnöd kéne hogy eteti meg játszik vele. És eltart titeket, de még ha neked több is pénzed, akkor is tisztességesen dolgozik gondolom. Ő nem tehet róla, de nem tudja hogy milyen terhesnek lenni meg a velejáró dolgok, csak azt látja, hogy nem is csinál semmi rosszat de te elégedetlen vagy. Szerintem ki kéne kapcsolódni kettesben, vagy neked egyedül, hogy vele is kedves tudj lenni. Kicsit elválni a nagyobb gyerektől. Nem lesz tőle semmi baja.

2010. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem próbáld meg lazítani a napodat! Pihenj amikor jól esik, hagyd a nyanvadt házimunkát, bárki menne hozzátok biztos megérti, ha éppen nincs beágyazva, vagy elmosogatva. Egyébként az én férjem is ilyen, de ha egyszer-kétszer elhagyom magam szólni sem kell nekio megcsinálja ami elmaradt! Próbáld meg, hogy nem vagy házicseléd!! Jobb lesz a hangulatod, ha olvasgatsz, rejtvényt fejtesz, vagy ami JÓL esik azt csinálhatod nem amit KELL! Mindent máshogy fogsz látni, ha pihensz! Most nem kell szégyelned, ha önző vagy mert nem csak magad miatt teszed!
2010. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.nagy valószínűséggel itt az ideje egy újabb beszélgetésnek-csak(kifogás hegyek) hogy mindketten nagyon hamar bepipulunk.imádja a fiát,engem és jobb pillanatokban főz is.csak nekem kezd elegem lenni ebből a NEMTUDOKSEHOVAMENNI dologból.De ezen hamarosan változtatok!

Szeretem őt,és én sem vagyok egy mintanő,de van amikor besokall az ember.

2010. jan. 6. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
na már megint egy hisztis kismama akivel nem törődik a párja.
2010. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem értek egyet mindenkivel.Nem csak magunknak szüljük a gyereket.Ketten vállaltuk,az elsőt meg a másodikat is.Nálunk úgy volt,hogy az elsővel táppénzen voltam a 4. hónaptól és mindent megcsináltam itthon,nem is volt más dolgom.De most,hogy a másodikat várjuk,igenis elvárom apától a segítséget.Mondjuk segít is mindenben,főleg a kisfiunkkal foglalkozik sokat,de besegít a házimunkába is meg mindenben.Én sem hasonlítom össze az ő munkáját az enyémmel itthon,de.Neki van egy kis ideje kikapcsolni,mondjuk ameddig beér a munkába meg haza és beszél más emberekkel minden nap mi meg ebbe a náthás hideg időbe javarészt be vagyunk zárva a lakásba.Biztos sokan nem vallják be,de sokszor monoton az egész és imádom a kisfiamat mindenkinél jobban de néha sok.Meglehet csömörleni egy kicsit:(Nálunk ha már látja a párom,hogy kezdek besokalni akkor elküld egyedül vásárolni és már az is jót tesz a lelkivilágomnak hogy egy kicsit egyedül ülök az autóban,nem sikít senki a hátam mögött és hallgathatok egy kis zenét.1-2 óra alatt megjárom a bevásárlást és a végén már hiányoznak(eszembe jut milyen jókat szoktunk murizni bevásárlás alatt)De mindentől függetlenül szeretek itthon lenni,imádom a családom,de amikor a párom itthon van szabin megszokta kérdezni hogy hogy bírjuk ki az állandó itthonlétet.Úgyhogy én megértem a kérdezőt.Fel a fejjel,próbálj meg egy kicsit kikapcsolódni:)
2010. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!