Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lesz túl nagy? A legutóbbi...

Nem lesz túl nagy? A legutóbbi uh-n 10+3 napos voltam, és a baba CRL mérete 42,9 mm volt. Csak most jutott eszembe utána nézni, és látom, hogy ez soknak számít. A kora is 1 héttel több volt az uh szerint, pedig még csak az elején vagyunk.

Figyelt kérdés
Ha már most ekkora, mi lesz később? elevitet szedek, és tudom, hogy az megdobja a méretet, de félek, hogy a végén majd óriás baba lesz, és nagyon nehéz lesz a szülés. Vagy lehet, hogy csak most lódult meg a növekedés, és majd normalizálódik? Van valakinek tapasztalata ebben? Ne értsetek félre, örülök, hogy jól fejlődik, csak van ismerősöm, aki 4 kg feletti babát szült, és ő eléggé megijesztett, hogy nagyon durva...
2010. jan. 6. 07:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen jó a babád mérete. 12 hetesen kell lennie a CRL-nek kb. 5 mm-nek, de egy ez valakinél több, vagy kevesebb. Nekem a 12 heti Uh-n volt 47,9mm és azt mondták, hogy ez jó. Ne izgulj, minden rendben van!
2010. jan. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ennyi idosen nem nohet ennyivel tul a tenyleges koran.

A magzatok kb a 12-14. hetig elvileg egyforma tempoban fejlodnek meretileg, ugyanis ekkor minosegi fejlodeseken mennek keresztul, az egyeni genetikai meretek meg nem tukrozodnek rajtuk. Tehat ha egy babanak ilyenkor egy hettel nagyobbak a meretei az atlagnal, akkor az azt jelenti, hogy:

-a terhesseg tenyleges kora is nagyobb, tehat a magzat idosebb

-nem volt pontos a meres.

En kulfoldon vartam ket babat is, ott eleve 12 hetesen azert csinalnak uh-t, hogy egy rendkivul preciz meressel meghatarozzak a magzat es a terhesseg korat, addig a mensi szerinti van ervenyben, ami csak kiindulasi pont, de ha a meret szerint kisebb, nagyobb a baba, akkor modositjak a kiiras datumat.

En peldaul mindket babamnal napra pontosan tudtam a fogantatasi idopontot, a magzati kort, mert ovutesztet hasznaltam es a 12 hetes uh is napra pontosan ugyanaz dobta ki! Csak a 20. hetre kezdett az elso fiam nagyobb lenni az atlagnal, akkor kezdtek mondani, hogy valoszinuleg negy kilo koruli baba lesz, ha igy fejlodik tovabb.

2010. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolo vagyok. Most kerestem tablazatot is, hogy megnezzem milyen idos terhesseghez tartozik ilyen ulomagassag, mint amit neked mertek.

Ne panikolj egyaltalan, nincs is egy het elteres!

Ket tablazat szerint is a 10. het vegen van 40-44 mm kozott a CRL. Ez pedig annyit jelent, hogy 3-4 napnyi kulonbseg van, ennyit siman csuszhatott a peteeresed is ugy, hogy nem vetted eszre, tehat lehet idosebb a terhesseg, illetve egy ici-pici meresi hiba is dob ki kulonbseget.

3-4 napnyi elteres semmit sem szamit, ettol fuggetlenul meg szulethet 38 es 42 hetesen is babad, kicsi es nagy sullyal egyarant, tenyleg nem jelent semmit!

A meret es sulybecslesnek szerintem inkabb a 30. het utan vegzett uh alapjan van jelentosege.

2010. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
pedig biztos a kora, mert az utolsó havihoz képest így jön ki, és eddig az uh méretek (és ez áltel a terhességi kor meghatározása) is napra pontosan és mm-re stimmeltek, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Aztán a múltkori uh és az az előtti között eltelt 3 hét, és az alatt a 3 hét alatt nőtt meg ilyen nagyon!
2010. jan. 6. 08:56
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi kedves utolsó, ezek szerint ahány honlap, annyi féle méretet írnak. én innen szoktam nézni [link] , meg itt a fórumon néztem vissza mások kérdéseit, ahol rendszerint 10 hétre 30-35 mm körüli babákról írtak. De akkor ezek szerint mégsem számít az enyém óriás bébinek :) köszi :)
2010. jan. 6. 08:59
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Nyugi! Nekem 9+6 napos UH-án 43 mm-es magzatot mértek.

Az időpont biztos mert mi végég védekeztünk, kivéve 1 alkalmat:)

2010. jan. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
a 42 mm és az 5 mm között sok a különbség, nem???
2010. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az 5 mm el lett írva, az 5 cm vagy 50 mm.
2010. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ismet a masodik valaszolo vagyok!

Asszem rajottem, hogy miert gondoltad, hogy ekkora elteres van! Ezen az oldalon, amit belinkeltel a tizedIK hetes magzat leirasat irjak, nem a tiz heteset!

Tudod, ha megkezdett hetekrol beszelunk, akkor egyel mar tobb vagy. Tehat a leiras szerinti tizedik hetes terhesseg annyit tesz, hogy betoltott kilenc het es x nap, de meg nem kerek tiz hetes terhesseg. A betoltott 10. hettol mar a 11. hetben vagyunk!

Te a 10 hettel es 3 nappal mar a 11. hetben vagy, azt a leirast nezd es akkor viszont teljesen stimmelnek a meretek! :-)

En egyebkent ezeket talaltam: [link]

[link]

[link]

2010. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ahha...értem! amúgy azért ezt a hetet néztem, mert valahol volt az oldalon egy kocka, ahová be kellett írni, hogy hány hét+napos vagyok, és ez alapján kidobta, hogy melyiket kell nézni. és nekem a 10+3 napra a 10 hetet dobta ki, mint aktuális infó.
2010. jan. 6. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!