Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hol találom meg a legutóbbi...

Hol találom meg a legutóbbi szabályozásokat Gyes Gyed témában (neten)? Nyár vége előtt nem születne a baba.

Figyelt kérdés
Ha valaki összetudja foglalni néhány mondatban az új szabályozást, nagyon nagyon sokat segítene. Van munkahelyem, de a szívritmuszavarig dolgoztattak (fiss ügy), és most döntenem kell pár napon belül, hogy elmegyek és keresek valami lightosabbat, vagy maradok és felvesznek egy félállású segítséget mellém. Közben meg akár e hóban is foganhatott babucink, mert már tervezzük őt, (de csak két hét múlva derül ki ugye). Nem tudom mit tegyek, a biztosat de stresszeset csináljam, vagy bízzak bban, hogy találok gyorsan mást...Segítsetek! Hátha valaki tud kiskaput is!Köszi
2009. nov. 23. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Legalább egy évig dolgoznod kell ahhoz, hogy jogosult legyél a gyed-re. A gyes-t felejtsd el, mert az nevetségesen alacsony fix összeg kb. 25 ezer.

Át kell gondolnod, hogy megéri-e neked a stresszes hely, akár annak az árán is, hogy ezzel árthatsz a babának.

Nem írtad milyen területen dolgozol, mert ha olyan, hogy van belőle kereslet, akkor talán jobban járnál ha a baba érdekében máshova mennél.

Tájékoztató a gyed-ről:

[link]

2009. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Könyvelési területen dolgozom, de ha elmennék, semmiképp sem ilyen munkát választanék, hanem kisebb felelősséggel járót. Csak az az egyetlen bajom, hogy ha kilépek, és esetleg nem találok mást, akkor az egy év folytonosságom megszűnik a gyed előtt. Ezért kérdeztem a szabályozást is. Hallottam olyat is, hogy annyi ideig jár a gyed, amennyit előtte dolgozott a mama (persze max. két év), de nem tudom ,hogy ez munkahelyenként számít, vagy csak a bejelentéstől függ,
2009. nov. 23. 16:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Könyvelőként nem vagy elveszve... akár pénzügyeskénz is dolgozhatsz, én is az vagyok, és az nem olyan nagy felelősséggel bír. Szerintem, ha úgy döntesz, hogy keresel másik melót 2-3 héten belül fogsz találni (feltéve ha Budapesten élsz) addig meg elmehetsz passzív táppénzre is akár, így nem szűnik meg a folytonosságod. Bár én úgy vélem, hogy ha 1-2 hét kimarad, az nem számít, hiszen a ledolgozott napok számát veszik figyelembe 2 vagy 3 éven belül a szülést megelőzően. Korábban két éven belül kellett a fél évet, most nem tudom, hogy ez az időintervallum 2 vagy 3 évre változott, ami alatt meg kell szerezni a jogosultságot.
2009. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja az első voltam az előbb.
2009. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire vagy a babaprojektben. Ha esélyes, hogy 3 hónapon belül babás leszel akkor ne keress másik munkahelyet mert minden gond nélkül megválhatnak tőled. Ha stresszes a melód maradj ott állományban és menj el betegállományba. Én ezt tenném, másik munkahelyet nem keresnék.
2009. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Kedves előttem szóló: ha még csak most fogant meg nekik a babájuk, akkor a 3 hónapot el tudja titkolni az új helyen is (ennyi a próbaidő legtöbb helyen), de szerintem nem kéne kockáztatni a baba egészségét a stresszes hely miatt. A betegszabit vagy a munka megszűnése utáni passzív táppénz, viszont áthidaló megoldás lehetne.

Végezetül, ezzel most nem vitázni szerettem volna, csak megkönnyíteni a kérdező döntését. :)

2009. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!