Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Második baba után mennyi a...

Második baba után mennyi a tgyás/gyed/gyes összege, ha? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Novemberben jár le a gyesem és nemsokkal utána megszületik a kistesó.

2010.Decemberben megszűnt a munkaviszonyom(közös megegyezéssel).Az elsőre a munkahelyemtől kaptam a gyedet.

Így hogy nem vagyok állományban mennyi gyedre/gyesre számíthatok?


2011. márc. 7. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom ha a baba születése napján nincs munka jogviszonyod akkor csak gyesre vagy jogosult, de kérdezz meg tb tanácsadót, vagy az oep-et, ott biztos meg tudják mondani.

Lehet, hogy érdemes lenne bejelentkezned munkanélkülire, akkor talán jár tgyás és gyed.

2011. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Következőt tudod tenni, hogy kapj a ketteskével is tgyást/gyedet:

Be kell menned a munkanélküli központba és ha az elmúlt 4 évből van 365 biztosítotti napod (2010. dec-ig van), akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra. Ha az álláskeresési járadék kitart a szülésig (ill. előtte 28 napig), akkor jogosult vagy tgyásra. Ha lejár a tgyás vissza kell menned pár nap járadékra, utána kell gyedet igényelned. Csak így járhat neked tgyás és gyed vagy úgy ha bejelented valahova magad.

2011. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

És most a gyes mellett vagy majd ha lejár akkor kell elintéznem?

sajnos a munkaerő kölcsönző akinél állományban voltam elköltözött Pestre és így ebben a megyében nem tud munkát biztosítani már tovább így fel kellett bontanunk a szerződést..Eddig sajnos nem találtam munkát és ha találnék is akkor sem tudnám megoldani mert sajnos annyira nagy a túljelentkezés a bölcsikbe hogy nem vették be a kislányom!

2011. márc. 7. 11:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Alaptézis, hogy egyszerre az álláskeresési járadék és a gyes nem jár.


Menj be a munkanélküli központba, hogy számolják ki, mennyi napig járna a járadék, mekkora összeggel, ha (hasraütök) jövő hét kedden regisztráltatnád magad. Az biztos, hogy a maximum összege az első szakaszban (max. 91. nap) a minbér 120%, a további napokon a minbér 60%-a (ha jól számolom, ez több 20eFt-al , mint a gyes).


Ezen adatok birtokában ülj le és gondold végig:

- most elmész járadékra (ha kitart a szülés utánig), majd tgyásra, gyedre, de utána kevesebb járadékos napod lesz a ketteske után

- most kihúzod a gyest, lejárta után elmész járadékra, majd tgyás, gyed. Ezzel az a baj, hogy, akkor már nem annyi napig fogod kapni, mint amit most megállapítanak, mert az elmúlt 4 évet nézik, minden 5 biztosításban töltött nap után kapsz 1 nap járadékot.

2011. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!