Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keszthelyi kismamák vannak...

Keszthelyi kismamák vannak itt? Milyen a szülészet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 15:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem keszthelyi vagyok, de oda járok, pár km-re lakom. 3 éve a fiam is ott született és a második is ott fog. Mire vagy konkrétan kiváncsi?


22h kismama

2010. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Szió! Beszállok a témába, ott szültem én is, 14 hós a lányom és úgy néz ki jön a kistesó. Érdekelne változott e ott valami azóta, mióta a lánykám született? Bocs az off-ért.
2010. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

17.29-es vagyok. Én nem tudok róla, hogy bármi is változott volna, egy ismerősöm a nyáron szült. Most is lehet választani , hogy baba-mama szobába akarsz-e menni vagy vissza a kórterembe.Ja annyi, hogy pelust kell vinni a babának, mert nem ad a kórház.Ki kell fogni a szülésznőt is, mert vannak nagyon aranyosak, de vannak bunkók is. A csecsemősök szintén.

De én is kiváncsi vagyok hogy mik a tapasztalatok, ha van valaki aki nemrég szült.

2010. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Második vagyok. 2008 novemberben szültem, akkor már kellett vinni pelust a babáknak. És nem kértem, de baba-mama szobában voltam (akkor egy volt csak), mert csak ott volt hely. Viszont a picik nem voltak velünk, úgyhogy olyan volt mint egy másik szoba, talán az a kivétel ,hogy itt csak frissen szült kismamák voltunk. Ja és az hogy nem jöhetett be a szobába senki, amit nem értettünk, hiszen a baba nem volt ott, csak szopikor, akkor meg nem jöhetett látogató. "Ülhettünk" kint a váróban a rokonokkal, tuti volt. Amúgy nekem jó volt, csak a fürdő higéniája az durva. Hála Isten nagyon aranyos szülésznőt fogtam ki, valami Vera volt. A dokim fogadott volt, most is az lesz. A csecsemősök között volt normális is, bunkó nem nagyon csak kevésbé segítőkész. Meg arra kell figyelni, hogy nehogy megettéssék a piciket mielőtt hoznák szopizni. Én leteremtettem az egyik csecsemőst, hogy igenis tessék kihozni éjjel is a babát ha éhes, hozta is és szopizott rendesen. Kell ez, hogy legyen tejünk.
2010. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Kell a baba-mamáért fizetni?
2010. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat. ahogy olvasgattam a kérdéseket, sehol sem láttam keszthelyi kötődést. azt hittem nincs is itt senki. jó érzés hogy mégis. tudjátok, bármi történik is, lehet közelebbi, (és helyi témában jártas) kismamikkal értekezni.


a kórházról meg igazából semmit nem tudok. egyszer a gasztron feküdtem, ott kifejezetten jó volt a higénia. olyan sok rosszat hallottam különben, főleg a szülészetiről, hogy azért kérdeztem, talán csak "finnyásaktól" hallottam. de ezek szerint nem...

megetetik a csecsemősök????? hát nem az anyatej a lényeg?? vagy nem tanítják, vagy nem érdekli őket, vagy lusták? és külön szólni kell ilyenekért? honnan tudjam, én aki első babás (21 h) hogy miért szóljak és miért ne??

2010. jan. 6. 14:08
 7/38 A kérdező kommentje:
ja, és én sem vagyok k.helyi. 15 km.
2010. jan. 6. 14:12
 8/38 anonim ***** válasza:
Én is kb 15 km-re lakom Kesztelytől, és igazából Marcalihoz tartozom, de nem oda jártam, mert onnan még több rosszat hallani. És nekem is első babám volt, és mégis szóltam hogy ne etessék, hanem hozzák ki. Végülis onnan jött az egész, hogy elszólta magát a nővér, hogy ad neki. Ezen bepörögtem kicsit és udvariasan (tényleg) megkértem. Itatják öket pohárból, ami nem is baj, főleg ha nem sikerül szopni még, de mielőtt kihozzák ne adjanak neki. A lányom állandóan aludt úgy hozták, nem tudtam miért, aztán mikor elszólta magát rájöttem. Hogy szoptasson az ember egy alvó, jóllakott babát? Tudunk ezen a kérdésen néha érdeklődni egymástól szerintetek?
2010. jan. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem nem kell fizetni a baba-mama szobáért, de az meglepett amit olvastam, hogy a picik nappal nem voltak bent az anyukákkal? Akkor mitől baba-mama szoba? Pedig úgy gondoltam most oda kérem magam, mert a fiamnál sima szobába voltam és éjjel hallottam ahogy ordítanak a picik, mint utóbb kiderült az én fiam volt és nem hozták ki szopizni, hagyták üvölteni egész éjjel. Remélem ez most másképp lesz.
2010. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
tegyük fel hogy hallod hogy sír a pici, vagy látni akarod mert nem érzed megad jól, vagy valami rossz érzésed van.. na szóval, ilyenkor szólhatsz hogy hozzák, vagy te bemehetsz érte? gondolom az utolsó nagyon nem... de lehet szólni? vagy inkább ne uszítsam magamra őket??
2010. jan. 7. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!