Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valami jele annak, hogy...

Volt valami jele annak, hogy kisfiút vagy kislányt vártok?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam annak idején, hogy csak úgy megérezték, hogy kislány vagy kisfiú. Nekem semmi ilyen megérzésem nem volt, viszont a genetikai 4d-s uh előtt már biztosra mondtam, hogy fiam lesz.

Egyrészt nem hánytam, nem voltam rosszul, meg sem éreztem a terhesség elejét. Aztán jött, hogy sokkal több szőr lett alul is meg a hónaljamban is. Ekkor kezdtem agyalni, hogy a fiús anyukák jobban szőrösödhetnek, hiszen több tesztoszteron termelődik... Egyéb babonákat nem ismerek, ez a kettő volt, amiből erre következtettem és igazam lett. Persze azóta az anyósom már okoskodik, hogy hegyes a pocim... és a fiús has hegyes, holott még csak 4-8 centit nőtt, inkább csak átalakult.


2010. jan. 5. 12:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2 fiam, 2 lányom van. Nálam egyik babona se jött be..hányás (erős v. nem), hegyes has - pont azzal lett 2 lányom, mozgás-az gyik fiam éppen nagyon finoman, sosem fájdalmat okozva mozgott...Tehát biztosan van, aki azt mondja, hogy ő az előjelekből tudta..én nem.
2010. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig sosem hánytam,nem voltam rosszul,és a savanyút ettem ,és eszem most is.Ezek állitólag a kisfiúkra a jellemzők.Ellenben úgy néz kis hogy kislányunk lesz:-)
2010. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az első 4 hónapban nagyon rosszul voltam. Mondták is, hogy biztos azért, mert kislány, ahhoz pedig, hogy egy nő jól érezze magát, kell bele egy kis fütyi... :-)) Én is nagyon lányt vártam, lányt akartam elsőre.


Ezzel szemben a 23. héten kiderült, hogy kisfiút várunk. :-)

2010. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
:D Akkor csak nekem jött be ez a nemhányun-kszőrösödünk felállás a kisfiúra. :)
2010. jan. 5. 13:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem győztem szedni a szemöldökömet a 3. harmadban, pedig kislányt vártam. Viszont már a beágyazódástól 4 hónapig hányingerem volt.
2010. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Fiam van. Végig olyan kerek volt a hasam, hogy mindenki azt mondta, hogy tuti kislányt hordok a szívem alatt. Az első trimeszterben 4szer hánytam. Nem voltam kívánós, mindent ettem mértékkel. A lábam gyantázom, a terhesség alatt is gyantáztam, de kb. csak 2-3szor kellett, mert alig nőtt szőr, de máshol sem nagyon.
2010. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt a kerek és hegyes hasat sosem értettem... Azért mert fiú vagy lány ugyan olyan baba, csak a lába közt van más, nem? :)
2010. jan. 5. 14:20
 8/16 anonim ***** válasza:
Neked igazad van, csak a lába között van más. De ez egy régi babona, a röntgen és ultrahang előtti időkből. Akkor is el kellett ütni valamivel a 9 hónapos várakozást, és miért ne találgatással? Hegyes hasból kukacra következtettek az unatkozó nagymamák, gömbölyű hasból meg lányos idomokra, ennyi a varázslat. :-)
2010. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én mindig kislányt akartam, és arra is készültem. Aztán amikor elmentem a 20. héten turiba (az addigi UH-k semmit nem mutattak, mert mindig a popsiját mutatta) valahogy csak a kék rucik tetszettek, és a fiús ruhácskák meg kiegészítők. Azelőtt el sem tudtam képzelni, hogy fiam legyen, akkor meg ész nélkül kezdtem el vásároni a pasis cuccokat. Mindenki azt mondta, hogy lányom lesz (kerek pocak, semmi kívánósság, se hányinger), és a 28. hétig kellett várnom, hogy a 4D-n megpillanthassam a 2 golyóját, meg a fütyijét. Nekem lett igazam. Ez amolyan ráérzés volt.
2010. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
hülyeség az összes ilyen babona.bnőm pl végig hányta az első 4 hónapot,mégis fia lett.
2010. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!