Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama, akinek...

Van olyan kismama, akinek szintén nem néztek TSH-t terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Középidőben vagyok és nekem eddig nem néztek. Ha most derülne ki hogy baj van, még kezelhető? Mármint a babára nézve. Most olvastam h okozhat szellemi visszamaradást is. Volt akinek emiatt lett beteg a babája?

2014. jún. 22. 07:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8-as vagyok,nem tudom én sem,hogyan alakult a terhesség alatt. Ahogy téged,engem is aggasztott,hogy úgy olvastam,ha teherbe is esek,elvetélhetek,vagy a babánál lesz elmaradás miatta. De a hetek múlásával megnyugodtam,végül nem lett gond. Amúgy szerintem,mivel nem része a rutinnak,sokan hordanak ki babát elvileg nem tökéletes tsh-val,és nem is tudnak erről.
2014. jún. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azért az orvosok is sok hülyeséget össze tudnak hordani... :(
2014. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ezt mire írtad kedves utolsó?
2014. jún. 22. 14:55
 14/17 anonim ***** válasza:

"EGyébként nekem azt mondták, hogyha valaki teherbe tud esni, akkor nagyon minimális az esélye, hogy annyira romoljanak az értékek, hogy gondot okozzon. Ha valakinek annyira rosszak az értékei, amik már a babát veszélyeztetik, az meg úgysem tud teherbe esni."


Nekem 4 féle értékem volt. 1.34 terhesség előtti, 2.83 10. héten, 12. héten 0.006, szülés után 0.097.

Mi az, hogy minimálisak az esélyek? Egy kis esély is esély, és igenis fontos nézni. Erre gondoltam.

2014. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent nem tudnak szűrni, annyi mindent lehetne még. Ezért felállítottak egy listát, hogy mi az, ami gyakoribb és ementén lett összerakva a protokoll. Mindenre minden kismamát nem lehet vizsgálni. Sajnos se pénz, se gép, se emberkapacitás nincs rá. Főleg, ha nem utal semmi sem problémára. Az élet sajnos ilyen. Mindig, mindentől nem lehet mindenkit megvédeni. Ingyenes nincs sok helyen toxoplazma vizsgálat sem (nálunk például 5 ezer ft körül van), de ingyenes integrált teszt sincs, és még sorolhatnánk hosszan. Mivel a tsh probléma a ritkább gondok közé adódik, ezért nem vizsgálnak rá mindenkit. Sőt a tsh-t pajzsmirigy betegeknél is csak 90 naponta lehet vizsgálni, mert nem fizeti a tb gyakrabban. Sajnos ilyen az egészségügy helyzete.
2014. jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én elmentem volna fizetősre is ha tudom h ennyire sok gondot tud okozni. Mennyire befolyásolja a szellemi fejlődést? pl. kevésbé lesz jó tanuló, vagy ennél lehet súlyosabb is. Lehet ezen még segíteni vagy már késő?
2014. jún. 22. 15:49
 17/17 anonim ***** válasza:
Azt kellene látnod szerintem, hogy a TSH-n kívűl még vagy 1000 dolog okozhat szellemi fejlődési problémát, vagy egyéb rendellenességet. Arról nem is beszélve, hogy koraszülés is lehet még, vagy szülés közben agyvérzést kap, esetleg oxigén hiány, utána jöhet a bölcsőhalál és arról még nem is beszéltem, hogy bármikor kirohanhat az autó elé. Ezeket nem azért írom mert kötekedni akarok, inkább azért, hogy fölöslgesen ne aggódj, mert most olvastál valamit, hogy ha nincs rendben akkor beteg lehet a babád.
2014. jún. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!