Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama, akinek...

Van olyan kismama, akinek szintén nem néztek TSH-t terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Középidőben vagyok és nekem eddig nem néztek. Ha most derülne ki hogy baj van, még kezelhető? Mármint a babára nézve. Most olvastam h okozhat szellemi visszamaradást is. Volt akinek emiatt lett beteg a babája?

2014. jún. 22. 07:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább alulműködésem lenne, ha esetleg baj van a pajzsmiriggyel.
2014. jún. 22. 07:18
 2/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak akkor néznek, ha van problémára utaló jel.
2014. jún. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem se néztek, én nem is gondolom, hogy baj lenne a pajzsmirigyemmel.

De ha gyanakszol, szólj a dokidnak, hogy nézesse meg, vagy akár a háziorvosoddal utaltasd be magad vérvételre.

2014. jún. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem sem nézték soha. Szerintem is csak akkor nézik ha baj van. Egy csomó ilyen van ami problémát okozhat de nem nézik ha nincs külön tünet, pl. toxoplazma fertőzés, volt e már bárányhimlőd, stb.
2014. jún. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem mindig 4 körül volt,nem kezeltettem,de időnként megnézettem vérvételen.Mielőtt terhes lettem előtte 2 hónappal voltam akkor valami oknál fogva 2 lett.

Nem voltam azóta sem laborban.Nem küldtek én meg nem kértem.

ez volt 2éve

Egészséges a kislányom.kopp-kopp

2014. jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kérj az orvosodtól beutalót, de a T3, T4 értékedet is nézze meg. Ha emelkedett az érték, vidd el endokrinológushoz, soron kívül fogadják a terheseket, csak mondani kell telefonban.

Nekem havonta nézték, és az értékemet 1-és 2 között tartottuk. Az a tökéletes.

2014. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ha most kiderülne h emelkedett az érték, már túl késő a babára nézve?

Nekem senki nem mondta h érdemes tsh-t nézetni és most eléggé bepánikoltam

2014. jún. 22. 08:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem sem néztek,nem is mondták,hogy érdemes lenne. Amikor én rákérdeztem,azt mondták,nem szoktak nézni,esetleg ha kimomndottan van valami panaszom,ami pajzsmirigy problémára utal. Terhesség előtt meg akartam nézetni a T3,T4-et is,de a labor nem nézte,hiába volt a beutalón,azt mondták azért mert a tsh a ref.tartományba esett,3,5 volt. Én előtte úgy hallottam,babához ez magas,ezért akartam nézetni. Végül nem lett gond,a baba egészséges.
2014. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jó hallani pozitív történeteket. Akkor te sem tudod kedves utolsó hogy a terhesség alatt hogyan változhatott a tsh-d? Remélem nálunk sem lesz gond és minden rendben lesz a babával.
2014. jún. 22. 10:34
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem a rutin része legalábbis nálunk a tsh. Nekem alulműködésem volt, és így is majdnem kimaradt, én szóltam, hogy szerintem meg kellene nézni. Annyi minden van még, ami gondot okozhat, hogy minden vizsgálatot mindenkinél nem csinálhatnak meg. Próbálják a veszélyeztetetteket kiszűrni, és nekik megcsinálni. EGyébként nekem azt mondták, hogyha valaki teherbe tud esni, akkor nagyon minimális az esélye, hogy annyira romoljanak az értékek, hogy gondot okozzon. Ha valakinek annyira rosszak az értékei, amik már a babát veszélyeztetik, az meg úgysem tud teherbe esni. Nekem egyébként még javult is az értékem terhesség alatt, pedig nem szedtem több gyógyszert mint előtte.
2014. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!