Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam ezt a nőgyógyás...

Hogyan mondjam ezt a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

A háziorvosom kiírt táppénzre a szülésig, de azt mondta, hogy kérjek a nőgyógyásztól egy papírt, amire azt írja, hogy ajánja a táppénzre való felvételt.

Hogyan kérjem, hogy adjon igazolást?


2010. jan. 3. 20:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%
nem hiszem el hogy ennyire bunkók az emberek!bisztos hogy hölgyemény irkál!!de szerintem csak mond el mi a problémád nem mindeki ilyen bunkó mint az elsö kedves kismama /ha eggyáltalán kismama/35hete mami
2010. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Ő lép a számba és én vagyok a bunkó, mert finoman rámutattam hogy ez nem egy világraszóló probléma amit nem lehet megoldani sőt valljuk be kicsit nevetséges "gond"? Hát elnézést nem tudtam hogy itt ilyen fordított értékek vannak! Azért aki már szül nemsokára egy gyereket az legyen már ennyire talpraesett, ne csak beszólni tudjon!
2010. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Sztem az első nem bunkó,csak azt akarta kifejezni,h ne legyen szégyenlős a kismama,és igen is mondja csak ki kerek perec,h mi járatban van!Lehet,h kicsit nyersen fogalmazott,de biztos NEM sértő céllal tette!És Neked kedves kérdező sem kellene ennyire durvának lenned!Pláne nem 18 hetes kismamaként.Szval menj oda,ne kertelj,mondd el h mit szeretnél.Nem gondolnám,h nem írja meg az igazolást 2 gyerekes anyuka
2010. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
23%

A talpra esett kötekedő válaszadóknak:

Az a szomorú,hogy tele vagytok rosszindulattal,ettől lesztek majd egyébként szuper anyák.A baj csak az,hogy a gyerekeitek is ezt fogják látni...Érdekes,hogy név nélkül mindenkinek hogy kinyílik a csipája.Ha unatkoztok miért nem neveltek inkább gyereket,sokkal érdekesebb mint a másikba belekötni,na és hasznosabb is...

2010. jan. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Igen? És a kérdező meg maga az ártatlanság? Nekem egy rossz szavam sem volt ő meg a számba lép XD Hát tényleg érdekes ítélkeztek hogy vagyok a csúnya néni mert megmondtam hogy ez elég értelmetlen kérdés... Vagy neki szabad? Az ő gyereke mit fog látni? Ha anyucira valaki rondán néz az utcán vagy kiigazítja akkor anyuci szájbaveri az illetőt?
2010. jan. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%
Az első válaszadónak igaza van, ki kell nyitni a szádat és beszélni, máshogy nem lehet. Azért ez a kommented meg rohadtul durva volt, kedves kérdező... Ezt itt nem illik.
2010. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem az elején még a Védőnő adott egy javaslatot,amire ráírta hogy görcsös panaszaim vannak,meg vészesen hányok,ami igaz is volt a 19.hétig.Amikor mentem a Dokimhoz,csak beletettem a laborpapírokkal együtt a kis könyvbe és aláírva,pecséttel kaptam vissza.Szó nélkül aláírta,nem kérdezett semmit.Szerencsére a Védőnőm szinte mindent elintéz helyettem a papírokkal.
2010. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!

Igen ki tudom nyitni a számat, csak azért tettem fel a kérdést, mert nem tudtam, hogy igazolást kérjek, vagy ő ír ki táppénzre. Ha valakinek nem tetszik a kérdés, akkor ne válaszoljon rá.

Én normálisan kérdeztem. Aki velem nyers, azzal én is az vagyok, ennyi.

Sajnos mindenhol sok a rosszindulat.

És azt fogom tanítani a gyerekemnek, hogy mindenkivel legyen kedves, de aki ilyen, azzal ős úgy bánjon. Sajnos igen, mert másból nem értenek!

Egyébként nem akartam senkit se bántani. Boldog babvárást mindenkinek! Jó egészséget!

2010. jan. 4. 08:43
 19/21 anonim ***** válasza:

Amint látom a válaszok eltértek egy picit a kérdéstől. A baj az, hogy az írott szöveget különböző hangsúllyal is lehet olvasni és ezért lehetnek nézeteltérések. Szerintem az első válaszoló nem bunkóságnak szánta, csak ez nem olyan "ciki" kérdés, amit ne tehetnél fel a nődoki előtt nyugott szívvel. Engem is a háziorvos írt ki táppénzre, és nekem is kellett vinni igazolást. Simán megmondtam, hogy a házidokinak kell és szó nélkül megadták. Gondolom azért kell az igazolás, mert az más kóddal kerül a rendszerbe.

Ha bármi elintézni valód van, mindig kerek-perec mondd meg, hogy mit akarsz. Én is elég tudatlan voltam egy-két dologba, de kinyitottam a szám és kérdeztem.

2010. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kereskedelemben dolgoztam, és első perctől veszélyeztetett terhes vagyok. A házidokidnak csak egy szakorvosi igazolásra van szüksége, hogy táppénzen tarthasson a szülésig. Ezt a szakorvosi igazolást kell csak kérned a nőgyógyidtól a tp-hez, szó nélkül meg fogja írni.

Boldog babavárást!

35+3 km

2010. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!