Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam ezt a nőgyógyás...

Hogyan mondjam ezt a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

A háziorvosom kiírt táppénzre a szülésig, de azt mondta, hogy kérjek a nőgyógyásztól egy papírt, amire azt írja, hogy ajánja a táppénzre való felvételt.

Hogyan kérjem, hogy adjon igazolást?


2010. jan. 3. 20:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Odamész és kinyitod a szád.
2010. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan mond meg neki, hogy szeretnél táppénzre menni. HA kérdi, hogy miért akkor mond meg, hogy nem olyan a munkahely ami egy kismamának való! Szerintem szó nélkül ki fog írni!
2010. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

:D Első válaszoló! Nagy vagy!!! Jó nevettem! :D


Kérdező! Tényleg nincs ebben semmi, odamész a nőgyógyihoz, megmondod, hogy terhes vagy, a háziorvosod kiír táppénzre, de legyen szíves adni egy igazolást... ennyi! Egyébként engem a nőgyógyász írt ki táppénzre, a háziorvoshoz nem is kellett mennem.

2010. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem a választott nőgyógyászom írt ki, hanem a nővédelmi központban. egyszerű volt elmentem, mondtam, hogy táppénzre szeretnék menni. Egyébként mikor teherbe estem rögtön mondták, önmagában ez a tény feljogosít táppénzre. (nem kell hozzá indok)
2010. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

engem már az elején ki akart írni a nődoki táppénzre,de mondtam neki,ha semmi bajuk,had dolgozzak még...

aztán minden alkalommal megkérdezte,hogy mikortól akarok táppénzre menni?

szóval simán megmondod neki,hogy a háziorvosod kiírt táppénzre,és kellene hozzá az igazolás,hogy babát vársz.nyugi,mostanában pikk pakk kiírják az embert :-)

2010. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyásznak kell javasolni a tp-s állományt. Egyébként csak 2 hétig tud a háziorvos tp-n tartani, szakorvosi javaslat nélkül. Szerintem biztos adni fog a nőgyógyász. Gondolom van valami okod, amiért nem akarsz menni dolgozni, nyugodtan megmondhatod a dokinak. Én nagyon rosszul voltam az elején, a munkámra sem tudtam figyelni. 1 napig voltam tp-n, utána kórházba kerültem és így veszélyeztetett lettem, így már 7 hetes korunk óta itthon vagyok. Nekem ezért nem kellett külön kérnem, a zárójelentésemen volt rajta (illetve nem volt rajta, de rákérdeztem és azonnal ráírta), hogy javaslja a tp-s állományt.

34+4 hetes

2010. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen kereskedelemben dolgoztam és hát nem igen kíméltek. Amúgy 18 hetes vagyok.


Első válaszolónak: Te is nyisd ki a szád és majd belelépek!

2010. jan. 3. 21:05
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Nálam úgy volt, hogy a nőgyógyász rá írta a papírra, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, pedig nem voltam. Az első perctől itthon voltam, most meg már kezdek meggárgyulni.

Mondjuk nem volt választásom, mert én fegyveres szervnél dolgozom.

2010. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%
Azta de kemény vagy! Ezt a kommunikációt tanítsd meg a gyerekednek is majd! Ha valaki olyat mond ami nem tetszik neki akkor majd anyuka megtanítja hogy lépjen a szájába! Akkor nem is értem ebben a dologban miért nem tudod magad feltalálni :)
2010. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Kereskedelemben dolgozik, milyen lenne a kommunikációja? Meg hozzáállása másokhoz. Egyébként tényleg ez annyira rettenetes dolog, én megfogalmaznám, átolvastatnám, gyakorolnám tükör előtt, mielőtt a nőgyógyászhoz fordulok.
2010. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!