Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell tennem, hogy ne...

Mit kell tennem, hogy ne vetéljek el?

Figyelt kérdés
az a baj h most várom az elsö babámat és nem szeretném elveszteni .És azt szeretném megtudni pontosabban h mitöl vetélhetek el és mire kell oda figyelnem? Mert azt hallottam, h ha valaki hasba vág vagy olyan fizikai tevékenységet teszek, ami hirtelen történik akkor elvetélhetek, amit nem szeretnék még csak 1 hetes terhes vagyok
2010. jan. 3. 17:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha igazán életképes a baba, akkor sem vetélnél el, ha legurulnál a lépcsőn.
2010. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

pont az elsőnek. ha egy baba meg akar maradni megmarad, ha el akar menni elmegy. ezt nem tudod megakadályozni, mert a vetélések nagy részében ki sem derül miért volt. sokszor kromoszóma rendellenesség áll a háttérben, amit sehogy se tudsz kivédeni.

amit viszont tehetsz, hogy elmondhasd te mindent megtettél: szedj terhesvitamint már most, ne emelj, ne terheld magad, ne idegeskedj, nincs megerőltető sport, bicikli futás csak mértékkel. kutyát macskát kerüld jobban.

2010. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget :) Rem meg marad a pici baba
2010. jan. 3. 18:08
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Jézusom,miért vágnának hasba?és honnan tudod hogy terhes vagy hiszen csak 1 hetes ahogy irod,ilyenkor még nem is tudhatod!
2010. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
Szia!Ha javasolhatom,akkor sokat pihenjél,ha avn lehetőséged,ne cipekedj,és a sexel várjatok kicsit.De tényleg igy van,ha erős a baba nem megy el,ha beteg akkor úgyis elmegy akármit csinálsz.Gratulálok!20+6hetes kismami
2010. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Az az 1 hetes terhesség tényleg nagyon érdekes! Akkor általában még meg se fogan, mivel az utolsó menstruáció első napjától számolják a heteket, úgyhogy legkorábban 4 hét körül szokott kiderülni. Az előttem szólok elmondták a lényeget, az első 12 hétben valóban nagy a vetélés kockázata, de ezeknek megvan az oka, volt vmi rendellenessége, vagy ilyesmi. Vigyázz magadra, ne eröltesd meg magad, de azért nem is kell úgy viselkedned, mintha beteg lennél, ez egy természetes állapot. Kívánom, hogy minden rendben legyen!
2010. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Sántít ez a dolog!Nem arról van szó inkább, hogy nagyon fiatalka vagy és itt akarsz ötleteket kapni, hogyan "veszítsd el a babád", mert esetleg úgy hiszed terhes vagy, meg mert mondjuk késik?!

Nagyon furán fogalmazol és tudatlan vagy!!!

2010. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Valóban, egy hetes terhesség még nem kimutatható...

Én pl abszolult nem vigyáztam magamra az első 12 hétben, mert nem gondoltam volna, hogy ennyire könnyű elveszíteni egy babát.Itt a gyakorikérdéseken döbbentem rá, hogy hányan-de hányan elveszítik:(((

Viszont, ez többnyire önhibán kívüli, amelyik baba nem életképes, vagy beteg, az elmegy, amelyik egészséges(ebb), erőteljes az megmarad.

Én keményen dolgoztam (fizikai munkát is)napi 16-18 órát, emelgettem nehéz rekeszeket, sorolhatnám...És már a 30.hetemet taposom, egészségesek vagyunk:)

A következő babát áldásnak fogom venni,és vigyázok majd rá, akár egy kincs:)Te is tégy így, kíméld magad, amit nem muszály, ne csinálj:)

2010. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%

Honnan kéne tudnia, ha most fogant meg a baba hogy hogyan és mikortól számolják a terhességet? Én pl nem tudtam, mintahogy azt sem miért 40 hét a kilenc hónap. Meg azt se miért szültem későn 30 évesen, mert ez is rajt van a zárón.

És rengeteg mindent nem tudok még ami talán másoknak egyértelmű, meg rengeteg dolgot tudok, amit talán mások nem.


A kérdésre válaszolva pedig: nem szabad forró vízban ücsörögni, az ondó szintén okozhat méhösszehúzodásokat, de az szerintem vetélést nem okoz, (az utolsó harmadban ezért javasolják az óvszert, bár ha nem kellemetlen utána, akkor az elhagyható)Egyébként pedig a többiekkel értek egyet ha megtapadt a baba nem fogod elveszíteni.

2010. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó!

Ha nem tudja honnan számolják a terhességet, akkor honnan veszi, hogy 1 hetes? Fogantatástól számolta? Mert akárhogy is, 1 hetes terhesség nem mutatható ki! Vagy még csak sejti, hogy terhes? Mert ha orvosnál volt már, akkor a leletén biztosan rajta volt, hogy hány hetes, és biztos nem 1 hét szerepelt rajta.

Kérdező: Ne aggódj, nem fogsz elvetélni, ha egészséges a baba, vagyis ahhoz már elég drasztikus dolgok kellenének.

2010. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!