Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj, aha babavárás...

Miért baj, aha babavárás alatt szénsavasat iszom? Mit okozhat?

Figyelt kérdés

2.babámat várom,aki már 19+4hetes.Amíg az első bébivel meg tudtam állni,sőt nem is kívántam a szénsavasat,most annál inkább.Már az elejétől nagyon kívánom a bubisat.Főleg a kólát.Nem iszok(ennek ellenére sem) L szám,mondjuk heti 0,5Lösszesen.De miért kívánhatom ennyire?Sose voltam egy nagy kólás.

és már olvastam(itt)hogy több 2.babát váró van így.


2010. jan. 1. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmit nem okoz, csak puffadást, amit nem sokan bírnak. Én első babámmal voltam terhes, mégsem bírtam a szénsavmentest. :) Kóláztam, mert jól esett, bubis vizet ittam. Csak sok kismamánál puffaszt és nem érzi jól magát, mivel a baba is eltolja a szerveket a helyéről, így ha a poci is felfújódik, az igazán kellemetlen lehet. Nálam nem volt így, annyit ittam, amennyi jól esett. :)


Boldog babavárást!

2010. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan ihatsz ha kívánod, semmit nem okoz. puffadást, van akinek gyomorégést és általában gátolja egyes anyagok pl. a kalcium beépülését... de ez hosszútávú mellékhatás :)
2010. jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én csak az első babámat várom, de én is a savasat kívánom, a rosotstól sok lesz a savam, így inkább bubisat iszok, annyit amennyi jól esik, mondjuk kivéve a kólát, azt inkább megállom, mást iszok helyette:)
2010. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is kívánom a szénsavasat és ezért meg is kérdeztem a dokimat, aki csak annyit mondott, hogy csontritkulás esélye nagyobb a babánál, ha fogyasztod, mert gátolja a kalcium felszívódását, beépülését. Azóta visszafogtam magam, de most az ünnepekkor bűnöztem:)

29+4 hetes kismama

2010. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

akkor talán nem baj,ha néha néha megiszom egy egy pohárkát,amúgy is megvárom,míg kicsit csillapodik benne a bubi.

engem abszolút nem puffaszt,sőt,könnyebb tőle a székelés is :-)

2010. jan. 1. 20:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a sok gyomorsav miatt nem ajánlatos!De ha még nem küzdesz ezzel a problémával akkor semmi gond!
2010. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg sem tudnám inni a buborékmentes vizet.Mindig szénsavasat iszom,pl a rostostól ég a gyomrom.
2010. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!