Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnövekedett pulzusszám...

Kerria kérdése:

Megnövekedett pulzusszám nyugalmi állapotban, ez is a babavárás végett lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig 80 körüli volt a pulzusszámom, ami szerintem jó, viszont most így a babavárás során egyre többször, most már szinte állandóan 100-110 körül van a pulzusszámom, ha felkel, akkor is, illetve ha csak pihenek, ülök akkor is.

Kérdéseim:

- ez normálisnak tekinthető?

- volt esetleg másnál is ilyen?

- dokit megkérdezhetem (nem hülyeség)?

Válaszaitokat előre is köszönöm. Ja egy fontos információ ezzel kapcsolatosan, az EKG normális volt a 8-10. hét körül, jelenleg 15. hetes vagyok.


2011. jún. 8. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség során több vér kering az ereidben, amiatt megnő a pulzusszám. Hogy meddig normális, nem tudom, de nekem is magasabb lett az első terhességem alatt, meg most is.
2011. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a pulzusszám megemelkedik, ha várandós az ember. Bár a 80-as pulzus alapból kicsit sok, de ha az EKG-n nem találtak problémát, akkor biztosan rendben van, alkati kérdés lehet nálad.

Nekem alkatilag van extrém alacson pulzusom - na meg versenysportoló voltam szülés előtt - sokszor meg is kérdezték, hogy lehet, hogy még élek, nyuglami pulzusom (nem babásan) 38 körüli. Amúgy a 72 a normálisan elfogadott.

Boldog babavárást!

2011. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem eddig 65-70 között volt a pulzusom mostanában 85-90 között mozog. Én is úgy tudom, hogy egy kicsit emelkedik ilyenkor. De ha biztosat szeretnél tudni kérdezd meg a dokit, szerintem találkozott már ilyen kérdéssel. 16 hkm
2011. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, akkor inkább megkérdezem, de örülök, hogy az normális, hogy ilyenkor magasabb szokott lenni a pulzus. Szép napot, és boldog babavárást mindannyiunknak :)
2011. jún. 8. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Magasabb ilyenkor. Nekem is volt egy időszak, amikor napi 1-2 x még egy heves szívdobogásérzéssel is párosult. 17-19. hét körül volt ez nálam, úgy rémlik. Sokszor, még ha ültem nyugiban, akkor is 90 körül volt. Aztán egyre kevesebbszer jött rám, most már nem nagyon fordul elő, max, amikor mászok fel a negyedikre :D Nekem azt mondta a doki, hogy normális, legalábbis ha nem egész nap extrém magas (pl 110 körüli), és ha amúgy nem okoz gondot a szívdobogás érzés.
2011. jún. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 140 volt a terhesség utolsó heteiben, azt próbálták levinni 110-re, azt mondták, hogy az terhessen teljesen jó, majs zsülés után visszaáll. Szerintem nem baj, ha megemlíted az orvosnak, főleg, ha érzed is, hogy hevesebben kalapál a szíved. Amúgy semmi gondom nem volt szülésnél, és rá 1 napjára tökéletes volt a pulzusom.
2011. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utóbbiak hozzászólását is köszönöm. Pénteken megyek dokihoz, mindenképpen jelzem felé. Problémát igazság szerint nem okoz, inkább csak furcsa, régebben ha felszaladtam pl. a negyedikre akkor volt ilyen...ezért csodálkozom, hogy most nyugalmi állapotban érzékelek hasonlót. Legyen szép napotok!
2011. jún. 8. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!