Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vállahatnék így több...

Hogyan vállahatnék így több gyermeket, ha kicsi a lakás?

Figyelt kérdés

Fiatal házasok vagyunk, most várjuk az első babánkat. Anyóséknál lakunk, leválasztva egy szoba + konyhában. Fogunk építeni hozzá még egy szobát. A párom csak max. 2 gyermeket szeretne, mivel kicsi a házunk. Nekem mindig a nagy család volt a vágyam, úgy 3 gyermekkel.

Nálatok volt olyan, hogy kicsi a lakás, és sok gyermeket neveltetek? Hogyan boldogultatok?


2009. dec. 30. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
46 m2, 1 szoba + étkezős konyha + 1 kicsi fürdő. A napokban születik a 3. baba. Mi is bővíteni fogunk, amint lesz rá pénzünk/időnk/energiánk. Leginkább pénzünk. Van kert, ha jó az idő, nem számít, hogy kicsi a lakás. Szeretnénk negyediket is, nyilván ahhoz bővíteni kell majd, mert már a szoba lényegében ágyak halmaza.
2009. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szép dolog hogy sok gyerkőcöt akarsz, de vedd figyelembe hogy a gyerekeknek tér kell hogy ki tudjanak bontakozni, nem lehetnek egymás hegyén hátán. Szerintem!

Mi 56 nm2-en lakunk 4-en. 2 gyerkőcöm van és néha ez a lakás is olyan kicsinek tűnik.

2009. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mi 38 NM en lakunk anyósnál egy külön lakrészben egy pici előszoba abból nyílik a konyha onnan a fürdő és a szoba nem túl nagy de el lehet férni. Galériaágyat építettünk ott alszanak a nagyok az ágy alatt az egyik oldalon az ágyunk egy kihúzható kanapé a másik oldalon az íróasztal ezzel szemben az ajtó két oldalán beépített szekrény. Az ágyunk karfájának fojtatása a babaágy a szoba közepén egy kicsi asztal 2 kicsi székkel ahol rajzolnak társasozhatnak..... a lurkók és egy hatalmas kert. 7 és 4 évesek a ˝nagyok˝ 4 hós a kicsi. Szándékunkban áll bővíteni nekünk is de eddig nem volt probléma a hely szűke miatt. Sok jó ember kis helyen is elfér. És anyukám mesélte mikor én 3 voltam akkor született az öcsém és kirakták őket az albérletből és apu egyik kollégájának a garázsában laktunk 2 évig 12 nm-en 4-es ben míg anyuék megkapták a szolgálati lakást. Ne keseregj ha jönni akar majd úgy is jön. Ha Szeretet van akkor minden van.

2009. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi saját lakásban, 38 nm-en lakunk, egy nagy szoba, kicsi konyha, előszoba, fürdő, gardrob, erkély. (és jó nagy padlás, ahová lehet sichtolni cuccot:)) első gyerekünket várjuk, és van egy kutyánk is. Szeretnénk elköltözni, de míg el nem adjuk a lakást jó lesz ez. (és nem akarjuk áron alul adni, úgyhogy inkább kivárunk)Eleinte paráztam, de ez van, ezt kell szeretni egyelőre:)) mondjuk több gyereket nem vállalnék be ide. Szerintem egy gyereknek fél-egy éves koráig tökmindegy hol van, úgyis folyton vele kell lenni. Nyilván jobb a külön szoba, de nem kell belehalni, ha nincs...
2009. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kis térben olyat is lehet, hogy minden gyereknek van egy hálófülkéje, mondjuk egy galériaágyon, ami elé függönyt húzhat (magánszféra), alatta íróasztal, és több szoba helyett lehetne a hálórészek előtt egy marha nagy játszótér nekik. Nyáron meg ott az udvar, kert.

Különben meg lehet, hogy addig nagyobba mentek, nem lehet tudni.

Nekünk 6 hós a lányunk, de mi is 3 gyereket szeretnénk, na jó csak én, a férjem 5ig meg sem állna. Mi a tetőteret fogjuk hálószobásítani, de 3 gyerekre elég kevés lesz ott a hely.

Különben sem ez a sok gyereknél a legnagyobb kérdőjel, hanem az, hogy miből fogjátok iskoláztatni, kiházasítani, elindítani őket...

Nálunk is ez volt sokáig a kérdés. Most már kitaláltunk mindent, jöhet a többi gyerek.

2009. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

39nm-es lakásba lakunk.Van egy 4éves kisfiam és egy 20hós kislányom és most várom a harmadik babámat aki közel 2hónap múlva megszületik.Nincs túl zsúfolva a szoba pedig rengeteg a játék most tervezzük hogy a szoba a gyerekeké lesz és mivel a konyhánk nagy abból választunk le magunknak egy háló fülkét csak így az étkező asztal meg fog szűnni de nem baj:)Nem hiszem hogy mostanában költöznénk hiába ekkora a család mert ennek a lakásnak is nagy a hitele!!!!Majd későbbiekben biztos valahogy megoldjuk a nagyobb lakást de ez nem az elkövetkező évekbe lesz!!!Én már annak örülök hogy a szoba teljesen a gyerekeké lesz a két "nagy" kap emeletes ágyat a picinek meg ugye babaágya lesz egyenlőre.

Szeretet és a Boldogság kis helyen is megfér ezt sose feledd!!!

Nem mondom hogy nem élvezném a nagyobb lakást de hát szükség törvényt bont!!

Üdv.

2009. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!