Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csináltam egy tesztet és...

Csináltam egy tesztet és pozitív lett. Hogy számoljam ki mennyi idős vagyok jun. 29-én volt meg utoljára?

Figyelt kérdés
Ma voltam orvosnál de azt mondta hogy terhesség gyanúja áll fenn, de uh nem csinált. Azt mondta két hét múlva menjek vissza.
2008. júl. 29. 19:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
De nekem azt sem mondta hogy megvastagodott a méhnyálkahártyám vagy sem!
2008. júl. 29. 20:24
 12/14 anonim ***** válasza:

Összességében nincs abban semmi rossz, hogy most elküldött téged az orvos, most még rosszul esik, de pár hónap múlva már máshogy fogod látni.

Betöltött 6-7 hetes korig nincs sok értelme ultrahangot készíteni, ez inkább csak kismama-nyugtatásnak jó, orvosilag teljes mértékben indokolatlan. Kivéve természetesen, ha probléma van, mondjuk erősebb görcs, vagy erős, szokatlan fájdalom, de akkor úgyis megnéznek minden további nélkül.

Ha nagyon hamar elmész dokihoz (mondjuk négy-öt hetesen), akkor ha meg is néz maximum petezsákot fog látni és így is úgy is visszahív két hét múlva, hogy megnézze van-e már szívhang.

Hidd el, én is állandóan a pocakomban lévő kisfiamat bámulnám, de ennek ellenére elismerem, hogy az egészségügy nem a feleslegesen végzett plusz vizsgálatokra van, ha nagyon leküzdhetetlen lenne az ingerem, akkor elmennék privátban ultrahangra.

Egyébként teljesen hivatalosan Magyarországon minden nyolcasra végződő hét végén kellene uh-t készíteni, tehát 8, 18, 28 és 38. héten, gyakorlatban úgy veszem észre, hogy ettől több van, tehát így sem annyira spórolnak az otthoni orvosok, hanem hajlandóak feleslegesen dolgozni.

(Mindezt úgy mondom, hogy én külföldön élek és el kellett fogadnom, hogy két uh van az egész terhesség alatt, az első a 12. a második a 20. héten, ez a ló túloldala ugyan, de egészségügyileg mégis elég.)

2008. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szülés várható időpontja: 2009-04-05

Fogamzás feltételezett ideje: 2008-07-13

Betöltött hét: 4

Hátralévő napok száma: 249

Trimeszter: első

2008. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ne szidjátok a dokit! 4 hetesen a legtöbb orvos íyg dönt! min. 6 hetesen lát csak v.mit. attól is függ, milyen uh készülék van a rendelőben. várj addig! az sem jó, ha hetente uh-znak, nem kell annyiszor macerálni a picit, csak azért, mert te türelmetlen vagy.
2008. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!