Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes kismamák! Hogy vagytok?

32 hetes kismamák! Hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Keményedés? Jóslók? Éjszakai alvás? Magzatmozgás? Pakolás?
2014. máj. 4. 23:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Most töltöm be a 33. hetet. Mostanában egyre rosszabbul alszom, mert a pici sokszor nyomja ki magát számomra kényelmetlen pózokba, és nehezen találok kényelmes pozíciót. Keményedés is egyre többször van, jóslók még nem nagyon vannak, de az első gyerkőccel sem volt jellemző. Mozogni a nap folyamán többször érzem, így teljesen nyugodt vagyok. Van egy kétéves nagy fiam, őt már kicsit nehezebb ellátni, főleg, hogy nem nagyon emelhetem meg, meg gyorsan tud futni :) A kórházi listát múlt héten állítottam össze és ezen a héten megyek el bevásárolni róla a hiányzó holmikat és a pelenkát. A babaruhákat is múlt héten kerestem elő, és ezen a héten kezdem átmosni őket. Te hogy vagy kedves Kérdező? Mesélj magadról :)
2014. máj. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 32 hetes, csütörtökön töltöm a 33. hetet. Szerencsére teljesen problémamentes volt végig a várandósságom. Néha ha sétálok már érzek egy kis keményedést és elkezdtem vizesedni is. :( Nem nagyon, de azért ha sokat állok vagy megyek, akkor estére elefánt bokáim lesznek.

Tegnap este éreztem enyhe alhasi görcsöt és ma reggel is, vettem be rögtön MagneB6-ot, remélem nem lesz gond és nem jön hamarabb a babucink.

Este már néha kényelmetlen az átfordulás és arra kelek, hogy fáj a derekam, ha átfordulok, de egyébként egész jól alszom.

A pindurkám nagyon sokat mozog szinte a nap minden szakában és jó erőseket rúg. Tegnap este is úgy megrúgta a bordámat, hogy ugrottam én is egy jó nagyot. :) Így tudom, hogy jól van, jó erőben van.

A héten akarom még beszerezni a listámról a hiányzó dolgokat és jövő héten már a kicsi ruháit is rendbe teszem és bepakolok, nehogy meglepjen minket.

Egyébként első baba, kislány lesz és nagy az izgalom...:)

Te hogy vagy kedves kérdező???

2014. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

31 hetes kismama vagyok. Nekem még sem keményedésem, sem jóslóim nincsenek szerencsére. Mostanában jól is alszom, a bal oldal a kedvenc, máshogy nem is tudok. Éppen mocorgott a babám, gyakran fészkelődik, de nagyban összefügg az időjárással, ahogy észrevettem. Csokitól pár percen belül beindul. :) Ha kávét, vagy colát iszom (nagyon ritkán), egész nap meg sem áll, ezért inkább hanyagolom őket. Holnap jönnek a német rokonok hozzánk 3 napra, így most ez a napom, illetve a holnap délelőttöm pakolásról, rendrakásról fog szólni. Tegnap anyu vett még pár édes kis ruhácskát, most már nagyon sok van. Válogatnom kellene őket, kimosni, kivasalni stb. A babaszoba már kész, de úgysem ott fog még aludni, mert vettünk egy babaöbölt, így közvetlen az ágyunk mellett lesz, napközben meg vagy kitolom ezt az öbölt a nappaliba, vagy kint babakocsiban fog szundikálni. Ma szeretném megvenni a gyógyszertári dolgokat, és így már nagyon sok mindenünk megvan.


Mosással kapcsolatban folyton azon agyalok, hogy mit moshatok mivel, van egy csomó olyan kisruha, ami félig fehér, félig színes. Ti hogyan mossátok az ilyeneket? Azt sem tudom, hogy fognak-e. Illetve vasalni mindig kifordítva kell, vagy színével?


A szüléstől nem félek, de kicsit szorongok a gondolattól, hogy minden meg fog változni körülöttünk. :)

2014. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon jó olvasni, hogy nem "vészes" és probléma mentes a terhességetek. Az enyém is az, keményedek, de nem sokat. Jóslóim még nem voltak. Hozzánk kislány érkezik. A babacuccokat pár hete elkezdtem intézni, mert nagy melegben, nagy hassal nem leszek képes, illetve nem akarok szaladgálni utána. Így a táskák is be vannak pakolva. A mosást úgy intéztem, hogy egyben mostam mindent, mert több fehér volt, mint színes, így nem töltötte volna meg a gépet a sok icipici ruha. Semmi baja nem lett. Van szárítógépem, amivel fertőtlenítettem (nem ment össze) s én kifordítva vasalok, egyrészt mert az érintkezik a baba bőrével, másrészt a minták miatt. Jelenleg is dolgozom, s sokkal jobban érzem magam, ha csinálok valamit, mint amikor csak pihenek. Én sem alszom sokat, amikor meg igen, az nem kielégítő :) Kitalálta ezt a természet, gyakorolhatunk, ha éjjeli műszakosok lennénk. Viszont a baba csak nappal aktív, éjszaka csak egyszer érzem. Cserébe sokat csuklik. :)

Szeretnék hallani rólatok a következő hetekben is! Írjatok, ha megosztanátok valamit, vagy kérdeznétek, én is így teszek.

2014. máj. 5. 13:28
 5/14 A kérdező kommentje:
*Javítanék, a babacuccokat külön mosom a miénktől. :) de az ő színes és fehér ruháit egybe.
2014. máj. 5. 13:29
 6/14 anonim ***** válasza:

Holnap töltöm a 32. Hetet. Most kezdem megveszegetni a dolgokat. Szoba kifestve, a bútorra várunk. Ti a gyógyszertárból mit szereztek be, illetve mit pakoltatoka a kórházi táskába?

Első babás:-)

2014. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amit az orvos ir fel nekunk: Furdeto krem Ungv. Emulsificans, 2dl 70%os alkohol, hexachlorophen hintopor, gezlapok, popsikenocs, lazcsillapito kup, napraforgo olaj. Van szulesznotok?
2014. máj. 7. 16:17
 8/14 anonim ***** válasza:

Én holnap töltöm a 33.hetet,2. babám és kisfiút várok.Ez a terhességem sokkal másabb,-könnyebb mint az első.Az első terhességem már az elejétől nehéz volt.sokat voltam rosszul,folyamatosan rosszul éreztem magam,21.héttől vizesedtem és sajnos 31.hetesen toxémiával kórházba kerültem.35.héten sajnos meg kellett császározni,mert nagyon rosszak voltak az eredményeim és nem húztuk volna már tovább.Na ehhez képest most émelyegtem az elején és a kajaundor is megvolt,de fele annyira sem mint először.Most nem érzem annyira terhesnek ezt az állapotot mint először,pedig nagyon féltem,hogy majd megint kínlódni fogok,de egyáltalán nem.Keményedés nagyon ritkán van.akkor szokott lenni ha nagyon megerőltetem magam.Pihenni nem nagyon tudok,mert ugye van egy örökmozgó 2és fél éves lányom aki sosem pihen,pörög egész nap és folyamatos törődést igényel.ezért mellette nem nagyon van nyugalom, :) Én most próbálom majd beszerezni a ruhákat,mert ugye mindenből új kell,kórházi csomagot a héten rakom össze,de remélem azért még nem lesz rá szükség.Éjszaka nagyon rosszul alszom.1.pisilnem kell sokat,aztán elzsibbad a forgóm ha fél óránál többet fekszem egy helyben.ezen kívül sokat ég a gyomrom és fel is ébredek rá sokszor :(

A pici fiam sokat mozgolódik,majd kirúgja a ház oldalát. egész nap sokat érzem mocorogni.szerencsére éjjel hagy pihenni,bár volt már hogy felébresztett és akkor azt sem tudtam hogy hol vagyok :D

2014. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolso! Orulok, hogy jol vagy.

En tegnap voltam 33 hetes. Megrovidult a mehszajam, ideje abba hagynom a munkat. Ez az idojaras ugy erzem megviseli a babat, mert egesz nap fent van es nyugtalannak erzem. En jol erzem magam, megduplaztam a magneziumot (1000 mg) Keveset kemenyedek.

2014. máj. 13. 17:52
 10/14 A kérdező kommentje:
Kismamák sziasztok, ha minden igaz mostanra a 35. hetünket tapossuk :) Hogy vagytok? Nálunk a méhszájérték C1111. A doki azt mondta pihenjek sokat. De azt mondta nem vészes. A kicsi ahhoz képest, hogy kevés helye van nagyon eleven. A frontok sem kímélik gondolom. Az alvás remekül megy, este 11kor lefekszem, s 8 óra és két toalettel később kelek. A hüvelyemben szurkálást érzek, néha erősebb, nem tudom, hogy ez a nyílás, vagy a jósló, vagy a kettő összefügg...Itthon vagyok, már nem dolgozom, de borzasztó ez a fekvés..Írjatok, mi a helyzet?
2014. máj. 28. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!