Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem ajánlott az...

Tényleg nem ajánlott az utolsó két hónapban hanyattfekve aludni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam a végefelé már hanyatt fekvésben nyomja a baba sulya a hasi ereket és kevesebb vér és oxigén juthat emiatt neki! Sokáig ezt nem hittem de most kezdem tapasztalni, fulladok is kicsit, nyomó, kellemetlen érzés, főleg ha izeg-mozog is. Mintha súlyzó lenne rajtam. Azért aggódok nehogy kárt szenvedjen mert nem kap elég vért.Mégvalami!Azt is hallottam hogy inkább bal oldalon ajánlott feküdni, mint jobb oldalon! Ez miért van?
2007. okt. 14. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én azt hallottam hogy a bal oldalon azért jobb mert több oxigén jut neki. egy 16 hetes kismama:)
2007. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy igaz ahogy leirtad,a végén már kellemetlen a hanyattfekvés neked is,a babának pedig nem jó az imént leirtak miatt.Ezt a baloldalon fekvést én is hallottam,de nem emlitette orvos se védőnő sosem hogy nem szabad.Miután hason már bajosan fekszel,hanyatt meg nem jó,ezután kiesik a jobb oldal is és mire megszülsz felfekvéses lesz a bal oldalad!:D Szerintem ennek nem sok alapja lehet én 3 gyereket szültem már és mindkét oldalamon feküdtem.De ha kétségeid vannak kérdezd meg a dokidat!
2007. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hanyattfekvésben nagy súly nehezedik a hasi aortára ezért kellemetlen tünetekkel járhat.
2007. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az utolsó hónapban már nem is tudtam hanyatt feküdni. Kényelmetlen volt, ezért szinte mindig oldalt feküdtem és tényleg a bal oldalamon, mert mikor jobb oldalra fordultam, egy idő után már nem volt kényelmes. Ne aggódj, ha valami nem jó neked vagy a babának, úgyis érezni fogod.

Sok sikert a babához!

2007. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha akarnál se tudnál hanyatt aludni,feszül a has és igen kellemetlen.Max ha felhúzod a lábaidat.Különben az alvási poziciót ugyis csak addig tudod figyelni amíg el nem alszol,álmába az ember ugysem tudja merre forog:-).Szóval amíg kényelmes addig ugy alszol ahogy jól esik.
2007. nov. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!