Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A barátnőkkel megmaradt a...

A barátnőkkel megmaradt a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Jódarabig nem akartuk elmondani, hogy babát várunk. Aztán amikor elmondtam a barátnőimnek, egyszer látni akartak, hogy nagy pocival milyen vagyok, akkor nagyon el akartak jönni hozzánk, de azóta nem igazán keresnek. Nekik még nincs babájuk. Más járt már így?

31 hetes


2009. dec. 13. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia pont tegnap panaszkodtam az egyik barátnőmnek, akivel szinte egyzserre szültünk.

Az ő barátnői átjárnak, a férje sokszor éjszakázik, ezért ott csajmuriznak, DVDznek, pizzát rendelnek.

Hozzám meg soha nem jön egy barátnőm se, mindegyik csak egyszer volt, hogy lássa a gyereket, aztán ennyi. Még csak fel sem hívnak. Szintén gyermektelenek. Szóval készülj, hogy új barátnőket kell keresned :(

6 hónapos kislány anyukája

2009. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
persze.nekem azota alig vannak barátaim,miota terhes vagyok,és itthon vagyok,mivel veszélyeztetett vagyok.van aki irigységböl pártolt el,van aki azért mert nem járok el velük csavarogni.ezek voltak az álbarátok,de nem is bánom.a babám és a párom a legfontosabb,ök velem vannak.a többiek meg le vannak tojva.ilyenen ne szomorkodj,a babád legyen a legfontosabb.37 hetes km
2009. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
elözö vagyok,még annyit elfelejtettem,hogy az elsönek igaza van,majd uj barátokat kell keresni,de most örüljünk a babának.minden jot
2009. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 picihasim ***** válasza:

ÉN is ebben a cipőben vagyok. Első babánkat várjuk és mióta terhes vagyok eléggé hanyagolnak:S kicsit rosszul esik, de nekem a család a legfontosabb. A barátok előbb utóbb lekopnak az emberről!

Ne foglalkozz vele. Neked lesz egy családod, ők meg csaj bulizzanak ahogy akarnak.

2009. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem hálistennek megmaradtak, sőt, mi lettünk a "bázis", mindig nálunk találkozunk, hogy én se maradjak ki a jóból. Mi 7-en vagyunk, ebből 3 gyerekes (velem együtt) és 4 gyerektelen. Egy furi dolog van, hogy a gyerektelenekből 2 csak ritkán jön el, holott előtte sose hagyták volna ki a barátnős találkákat.
2009. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Látjátok, ezért kell fiúkkal barátkozni. Egyik sem irigykedik, ugyanúgy összejárunk, mint a baba előtt. :-)
2009. dec. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én "álltam/állok" mindkét oldalon. 6-an vagyunk lányok igazi barátnők. Először 3 éve egyik barátnőm lett babás. minden egyes összejövetelnél a babáról beszélt. Milyen terhesnek, hogy rugdal..stb. aztán mikor megszületett mit eszik, hogyan kakil, milyet pisil. meghallgattuk, de semelyikünket nem érdekelt igazán, mert még nem tartottunk ott. Igy aztán mi nem babások külön is eljártunk szórakozni, dumálni,mert untuk az örökös babatémát. Most én vagyok babás. és nem mellesleg úgy hozta a sors,h 100 km-rel távolabb költöztem tőlük.De belegondoltam, mlyen volt, amikor én hallgattam az akkor még számomra érdektelen történetet a babáról, igy én taktikát váltottam. Soha, de soha nem beszélek sem a terhességemről, sem a jövőképemről a babával kapcs., semmilyen társaságban. De tényleg semmilyenben. És bevált!!! Ezzel úgy mond érdekesebb lett mindenki számára. a találka elején rögtön kérdezik hogy vagyunk, mik történnek és aztán másról beszélünk. ez nekem is jó. mert maradnak felnőtt témáink is. és mondják nekem, hogy eljárnak szórakozni, dehát ez normális, mert én 35 hetesen nem merek már discóba menni, nehogy megüssék a pocimat. És most tudom, hogy egy kis időre kivonulok az életükből, mert a baba lesz az első, de aztán 1 év múlva újra összejárunk. addig pedig negyedévenet feljönnek hozzám.
2009. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A terhesség bizony átalakítja a kapcsolatokat.

Van egy gyerekkori barátnőm. Fiatal korunkban m9ndig együtt lógtunk, és mindent megbeszéltünk.

Aztán neki lett 2 gyerek egymás után, én meg pasiztam ezerrel. Valahogy nem volt közös témánk, és egy kicsit eltávolodtunk egymástól.

Most viszont, hogy babát várok, és már a 28. hétben vagyunk, újra összejöttünk, mert megint van közös kidumálnivaló. Ő már átesett a várandósságon, de mélg jól emlékszik, milyen is volt. És jólesik neki nosztalgiázni egy kicsit. Rengeteg tanácsot ad, és van kivel megbeszélni a dolgaimat a nőgyógyászon és a védőnőn kívül. És a barátnőm gyerekeivel is tudok "előgyakorolni" egy kicsit.

Hidd el, a te barátnőid is visszatérnek majd, ha újra lesz közös témátok.

Boldog babavárást.

2009. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem szoktam egyébként a babavárásról beszélni nekik, ha kérdeznek válaszolok, de egyébként nem taglalom. Sőt másról viszont tudok/tudnék velük beszélgetni.

Érdekes ez az állapot, akiknek már van, velük azért nem találkozunk, mert már nem érnek rá a gyerekek miatt. Amikor találkoztunk, akkor mondták, hogy jaj csak a gyerekekről előttem ne beszéljenek, mert engem idegesít, aztán visszakérdeztem, hogy ezt kimondta? Én szívesen hallgattam ez előtt is. Inkább ez a helyzet zavar, hogy mindenki belekombinál hülyeségeket és ezért nem találkozunk. Nem unatkozom, jól elvagyok, csak épp tegnap ígérte be magát az egyik barátnőm, nem jött, de még nem is telefonált és akkor jutott ez az eszembe, hogy jé, akkor mostmár ez így lesz?

Mindenkinek jó babavárást és babázást kívánok!

2009. dec. 14. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok a mázlista dög...

3 barátnőmet 16 éve ismerem, a negyediket 12 éve. Még gimis,egyetemi barátságok.

Ötünk közül én vagyok a 4. anyuka, és bár ritkultak és átalakultak a találkozások, a barátság megmaradt, sőt, mintha jobb is lenne. Élvezettel hallgatjuk az eseményeket.

Bár az is igaz, hogy nem csak a gyerek a téma, van más is bőven, főleg, ha a férjek is jelen vannak.

Isteni kajálásokat csinálunk együtt.

Itthon van 2-3 anyuka, akikkel eljárunk sétálni a gyerekekkel, de ezt azért nem nevezném barátságnak. Ők "csak" ismerősök, de nagyon fontos ismerősök.


Kedves kérdező, lehet, csak elfelejtett szólni, elsőre ne szívd fel magad. Én külön kikérem magamnak, hogy szóljon ha valaki jön vagy nem jön, mert van, amikor egész nap nem vagyunk otthon babómmal.

2009. dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!