Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, mit tegyek? Még...

Kismamik, mit tegyek? Még csak 20 hetes vagyok, és már 9 kg-ot felszedtem.

Figyelt kérdés
85 kg-mal kezdtem a terhességet,és ma rémületemre 94 kg vagyok. Nem is éreztem, nem is látszik, hogy felszedtem a kilókat, sőt a hasam is alig. Nem eszek sokat. Nem fogyasztok édességet, tésztaféléket, süteményeket, kenyeret is inkább csak reggel. Eddig nem voltam kívános. Viszont keveset mozgok. Előbb a rosszullétek és a Na, K hiány okozta elesettség miatt feküdtem, aztán begörcsöltem, és félő volt, hogy beindul a vetélés. Táppénzen vagyok. Mostmár mozoghatnék óvatosan, csak nem tudom hova. S mivel nincs kivel, nem is tudom magam rávenni, hogy elinduljak itthonról. Egyre depressziósabb leszek.:(
2009. dec. 8. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1 óra séta sokat jelentene! :-)
2009. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Járj uszodába naponta. Nekem 10 hete nem jött fel egy kiló sem amióta úszok.
2009. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Ne aggódj nagyon. Persze nem egészséges, ha túl sokat hízol, de én nem hiszek abban, hogy 12 kg a normális. Mindenki más! Én 59 kg-ról indultam és 78-al mentem szülni. Kb 1év alatt magától lement, fogyókúra nélkül. A séta és az úszás tényleg jó ötlet, nem megerőltető. Próbáld ki, én is sokat sétáltam, és legalább kimozdulsz egy kicsit.
2009. dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mozognod kellene ahhoz, hogy kordában tartsd a kilókat. Sétálj, végezz házimunkát, ha nem vagy ezektől tiltva, a lényeg, hogy legyenek napi feladatok, és lehetőleg gyalog járj a közelebbi helyekre, így biztos, hogy kevesebb fog feljönni.

Vigasztalásul: Sokszor olvasrtam itt a fórumon, hogy a kismamák az elején híznak többet, az utolsó 1-2 hónapba meg egyáltalán nem, pedig általánosságban fordítva van. Szerintem mindanyian másként vagyunk kódolva, így nem biztos, hogy mégegyszer ennyit felszedsz a végéig.

Egyébként ha lesznek napi feladataid, hidd el, nem leszel depis! NAgyon jó kismamának lenni, még az állandó aggódás, kisebb nyűgök ellenére. Inkább próbáld meg élvezni ezt az időszakot!

Minden jót!

(30 hetes mami)

2009. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyél annyit és azt ami jól esik én már rengeteget híztam de nincs semmi bajom így nem érdekel.Mi a fontosabb??A baba egészsége vagy az alakod,a szoptatással és utána lévő rengeteg mozgással le fogod adni hidd el.
2009. dec. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma be kellett menjek a munkahelyemre. Mindenki csodálkozott, hogy nem is látszik, hogy kismama vagyok. Nem hitték el a 10 kg-mot. Azt már nem mertem megmondani, mennyi lettem így.

Nem értem, hogy történt... Igazatok van, hogy mozgásra van szükségem és felsdatok kellenek. Mint írtam: nehéz elindulnom.Persze tudom, hogy ezt nem teheti meg más helyettem.

A babának örülök én is, de még mindig szorongok.

2009. dec. 9. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!