Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom uncsi, de csak az...

Tudom uncsi, de csak az válaszoljon aki érintett. Kismamik, akik beadatták a h1n1 ellen oldást, hogy vagytok? Esetleg vki már meg is szült? Valami mellékhatás? Nagyon vacillálok mit tegyek! Írjatok!

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Beadattam már lassan egy hónapja, semmi bajunk.Előző kérdéseknél válaszoltak olyanok, akik már szültek, olvass vissza.Nekik sincs semmi bajuk.Nem biztos, hogy pici baba mellett ráérnek írogatni...

De szerintem ne is foglalkozz azzal mit válaszolunk, orvossal beszélj, és hiteles forrásokat olvass.

38 hetes km

2009. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én kb. 3 hete kaptam oltást, kettőt is, mert asima influenza ellen s kaptam, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam sem akkor sem azóta.

Szerintem nagyon fontos,hogy minden kismama oltassa be magát!!!


32 km

2009. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia, én is beoltattam magam 2,5 hete, semmi bajom nem, azóta voltam UH-on babus is jól van. Én is sokáig hezitáltam, és az elején meg voltam győződve, hogy nem oltatom magam, de a szakemberek érvei meggyőztek, és a történteket látva, nem bántam meg!!!


31hetes...

2009. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2 hete kaptam meg az oltást, semmi bajom nem lett, sőt a környezetemben nem is tudok olyanról, akinek lett volna az oltástól, viszon 2 ismerősöm is kórházban van, ők nem oltattak, de szerncsére már javulnak. Talán az egyiküket másfél hét után hazaengedik holnap. Remélem többen nem kerülnek be. A családban már mindenki oltatott. Csak így ér valamit az egész. Minden jót, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, max a dokidra hallgass, senki másra.
2009. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan még csak 3 napja oltattam, de ha lett volna valami bajom tőle az már bizonyára jelentkezett volna. Teljesen jól vagyok a baba is rendesen mozog. Eleinte nagyon ellene voltam, de meggyőztek a nálam okosabb orvosok. Nem a laikusok hülyeségeit vettem alapul, mert véleményem nekem is volt, de mit sem értek hozzá. Jobban féltem attól hogy elkapom és intenzíven kötök ki, mint az oltástól. Nem bántam meg, sőt megnyugodtam. Orvosok véleményét kérd ki, vagy nézz utána itt a neten hogy ők mit mondanak, ne pedig az itt lévő válaszok és mindenféle laikus mendemonda alapján akarj dönteni. Ez egyébként is kizárólag a te döntésed lesz.
2009. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én hétfőn voltam, semmi bajunk, az oltás helye fájt csak, mást nem tapasztaltam. Így még 1 hét, hogy kialakuljon a védelem. Szerintem ne nagyon húzd, lassan Karácsony, gondolom Te is szeretnél elmenni vásárolgatni, legyél addig védett.

30 hetes

2009. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ma oltattam és eddig semmi bajom, baba is rendesen mocorog! Még a következő 2 héttől tartok, de utánna végre megnyugodhatok!
2009. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ÉN is beadattam magamnak, és múlt hét vasárnap világra is hoztam a Drágámat. Mind a ketten jól vagyunk, semmi mellékhatás, és nyugodt is vagyok, hogy a babám védett 6 hónapig. Most itt alszik mellettem és imádom!
2009. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tegnap előtt kaptam meg, eddig semmi probléma! Baba ugyanolyan akítv, szerintem meg sem érezte! 35 hetes vagyok.
2009. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 3 napja adattam be, és most sem tudom, hogy jól döntöttem -e. Majd a gyerek 60 éves korában talán megynyugszom, hogy nem lett hosszú távú káros mellékhatáse sem, mert én inkább attól félek, mintsem, hogy pár napon lesz valami bajunk. Mi egyébként jól vagyunk. Én nagyon ellene voltam, de mérlegeltem. Most készülünk utazni az USA-ba, szóval sokat leszünk tömegben, repülőn, repülő téren. A munkám során is sok emberrel vagyok összezárva zárt térben, szóval a tömeget képtelenség elkerülnöm. Ha meg elkapom, és gyógyszert kell szednem, vagy kórházba kerülök és ott adnak valamit, azoknak ugyanúgy nem ismert a hosszútávú mellékhatása terhesek esetén, szóval ugyanott vagyok, vagy talán méág rosszabb, mert hetekig mérgezem a gyógyszerekkel a szervezetem - aminek szintén ismeretlen a hosszútávú mellékhatása. Én emiatt döntöttem végül az oltás mellett, de szerintem, mindenkinek a saját körülményeit kell figyelembe venni.
2009. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!