Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák aki tud válaszoljon?

Anyukák aki tud válaszoljon?

Figyelt kérdés
Mikor megtudtátok hogy babát vártok nem féltetek meg nem aggódtatok hogy hogy fogjátok felnevel?Mikor kell etetni,mivan ha beteg...?Nem volt ilyen gondolatotok terhesség alatt,hogy mindenen aggódtatok?:)
2010. szept. 2. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok aggódós fajta.


Amikor babát terveztünk tudtuk hogy van tartalék anyagilag is és bármit megoldunk ami tőlünk tellik.


Miért ne tudnánk felnevelni? a férjemmel egyikünk se nőtt fel pompában de nyomorba se igy tudtuk hogy menni fog. Hidd el a szeretet sokmindent megold egy gyereknél persze kellenek anyagiak is de meg kell találni a jó arányt.


mivan ha beteg? hát istenem hozzátartozik. Ha meg úgy beteg hogy tartósan? halad az orvostudomány minden megoldható

2010. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem voltak ilyen gondolataim, de szerintem ez érthető. Sok pénz, sok türelem, életrevalóság kell manapság egy gyerekhez! Én leginkább azon agyaltam sokat, hogy milyen emberré érdemes nevelni egy kisgyereket, hogy később boldogulni tudjon majd. A hagyományos értékek sajnos egyre inkább elkopnak, a tudásnak sincs olyan értéke és megbecsültsége mint régen! (Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem érdemes tanulni, de ma a biztos megélhetéshez elég sok minden más is szükséges.)Az általad említett gyakorlati dolgok mint napirend, etetés stb. szépen ki fognak alakulni, ezekbe belejön az ember. Hajrá!!
2010. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én nagyon szerettem volna,hogy babánk legyen.majd kiderült,hogy úton van egy manó hozzánk.na akkor nagyon megijedtem,hogy lehet,én nem is vagyok erre alkalmas.aztán elmúlt és nagyon örültem neki.
2010. szept. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy végig gondolja az ember, de majd mikor már megszületik akkor gondolsz csak jobban bele!!!

Mert az csak egy dolog, hogy az elején mindent sikerül biztosítani, de aztán jön a java!!!!

Szerintem nem kellenek a gyereknek drága dolgok, viszont mindig legyen tiszta, ápolt, gondviselt és legfőképpen legyen szeretve!!!!!

2010. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is egész terhesség alatt ilyen gondolataim voltak.de szerencsére miután meglett a babám olyan természetesnek tűnt minden és jött minden magától...anyai ösztön,tényleg létezik.:)
2010. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
figyeljetek szerintem a mai világban biztos helyzetet nem lehet teremteni, ki tud ma már lakást, házat venni hitel nélkül? a tartalék ha beüt a krakk, akkor az hamar elfogy....a pénztelenség, munkanélküliség tönkretehet házasságokat, nem vagyunk jövőbe látók - sajnos. ilyenekre nem szabad gondolni sosem!! valahogy mindig lesz. régen a szegénységben is fel tudtak nevelni 8-10 gyereket, akkor mi miért ne tudnánk felnevelni 1-2-t?
2010. szept. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én rengeteget aggodok, de talán nem is a baba miatt, hisz most hogy tudjuk uton van (19 hét)én 100%-ig biztos vagyok abban hogy mindenben ő lesz az első,és mindent megadunk neki amit csak tudunk. Inkább a körülményektől félek:

nem terveztük, sőt a párommal még nem is voltunk együtt annyit...nagyon nehéz anyagi helyzetben vagyunk, én a költözés miatt felmondtam a munkahelyemen (akkor még nem tudtam a babáról)a párom ugyan dolgozik de nincs bejelentve és szinte fillérekért. Az exfelesége után több adóság maradt a nyakán... ráadásul van még 4 kutyánk is, őket is etetni, orvoshoz vinni stb. Egyszer kikötötték az áramot, de szerencsére drága anyósom segített és visszakötötték.

Nem tudom elmondani mit érzek. Sokszor tehernek érzem magamat a babával hogy emiatt nem tudok dolgozni, mert ugyebár terhesen nem vesznek fel sehová. Fáj a szívem hogy meg kell vállnunk lehet hogy 2 kutyától is, de tőlük is mikor? mert jönnek a kiskutyák,aminek az árából talán kicsit összeszedjük magunkat. És még sorolhatnám hosszasan, mert bizony még vannak ilyen problémák és sokszor a bőgés környékez. Pár napja számoltam össze hogy ha minden számlát rendesen befizetnénk, amit kell hátralékokkal együtt több mint 200 ezer kéne...miből? párom kb 80-at kap, és még nem ettünk semmi, még a babának sincs semmije és jön a tél,hideg,fütés....

Egy valami vigasztal, ez a kis pocaklakó, mert bármi is nyugtalanít maga a tudat az hogy végre anya leszek mindent feledted. Nem utolsó sorban pedig a szeretet, mert a párommal nagyon szeretjük egymást. Amint valami bánt egyből felhivom és ő szinte azonnal meg tud nyugtatni, van hogy csak egy szóval: SZERETLEK :)

Bocsánat hogy így leírtam a problémáimat, de kismamaként engem is nyugtalanítanak dolgok

2010. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Lányok!

Olyan, hogy teljes anyagi biztonság nem létezik!

Ha megengeditek, néhány mondatban leírnám miért ez a véleményem!

Vállalkozó voltam/vagyok! Apa egy nagy cégnél dolgozik, biztos munkahely,olyan ami a válság hatására sem változott!

Albérletben lakunk! Már volt saját telkünk, amire építkezni szerttünk volna, addig míg a 2.gyereket nem tervezzük!

Minden nagyon jól alakult, semmire nem kellett hitelt felvenni, mert okosan gazdálkodtunk!

Aztán úgy gondoltuk, hogy jöhet a baba! Szépen alakultak a dolgok még ekkor is! Mindent meg tudtam venni a gyerek születéséig, autó árát félre tettük, lakás építéshez volt már egy kis alaptőke is !

Egyszer csak mint egy kártyavár összeomlott minden!

Apának kiderült, hogy még van egy 6 évvel ezelőtti kezesség vállalása, amit az a bizonyos valaki nem fizet így vonják a fizetések 33%-át! A vállalkozásom a csőd szélére került ....! Kb. 10 olyan nem várt dolog jött, ami teljesen lenullázta még a készleteinket is!

A normális életünk pokollá vált! Nem látom a kiutat, de hiszem, hogy kitartással és összetartással végre újra rendbe jönnek az anyagiaink!

Ne keseregjen senki, mert az egyszer fent, egyszer lent elv igenis létezik!


Kitartást mindenkiek! Ha kicsit megrogytok is a babáitok mindig mosolyra fogják a szátokat görbíteni!

2010. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!