Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esett már át valaki terhesen...

Esett már át valaki terhesen h1n1-es fertőzésen, és mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
médiában megjelent információkon kívüli esetek érdekelnek
2009. dec. 2. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen ÉN!11 hetes voltam,a lányom hozta haza a suliból.igazából 3 napig volt kimerítő,mert fájtak az izmaim,étvágyam nem volt,szédültem,és fájt a fejem.a lázam nem ment 38 fölé,mert panadolt vettem be ill.hűtőfürdőztem.A párom hidegvízes tőrőlközőt tett a hasamra.Végig kapcsolatban voltam az orvosommal.15km
2009. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
OFF. Ezek bíztató szavak most a nagy tétlenségben... És azóta oltattad magad vagy családod? Hogyan védekeztek?
2009. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem ,továbbra sem oltatom be magam .Tudom,hogy sokan megköveznek érte ,de én már tudom,hogy mivel számoljak.A gyerekek is túl voltak rajta.Most napi szinten több kilónyi citrus félét,kivit eszünk.
2009. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, hogy H1N1 volt? Volt erre vonatkozó vizsgálat? Nem kötekedésből kérdezem, hanem kíváncsiságból, mert az influenza tudtommal 40 fok körüli lázzal jár.
2009. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek az előttem szólóval, mert sztem sem H1N1 volt, hanem csak sima influenza, ami sokkal kevésbé veszélyes.
2009. dec. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem én állapítottam meg önkényessen,hanem az orvosom,akivel a gyerek orvos is eggyet értett.Egyébként a lányaimnak közel 40 c lázuk volt.Én kb fél óránként mértem a lázam,és nem engedtem hogy feljebb menjen.A gyerekektől,akik gyanusak voltak vettek mintát a suliban,Így zárták be 1 hétre míg fertőtlenitettek.
2009. dec. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a gyerekeknek 5 napig volt 40-41 közötti láz, erős torokfájás és nagyon nagy elesettség. Akkor voltam 34 hetes. A férjem 3 napig nyomta az ágyat 38 fok körülivel, és még 3 napig nem volt túl jól. Én is elkaptam annyit belőle, hogy nagyon rosszul voltam 5 napig, de lázam nem volt, 37 volt a maximum. Megjegyzem, nekem lázam 10 éves korom óta talán 5x ha volt, akkor is 38 alatt. Pedig felnőttként voltam mononukleózisos, mumszos, volt nagyon durva torokgyulladásom, középfülgyulladásom, arcüreggyulladásom, tüdőgyulladásom és mellhártyagyulladásom is azóta. A láz foka nem attól függ, milyen a betegség, hanem attól is, ki mennyire hajlamos rá. A mi orvosunk szerint annyi erővel lehetett h1n1, mint más influenza, hiszen egy sima influenza is járhat nagyon csúnya tünetekkel (és annak a szövődményeiben is meg lehet halni, ha nem kezelik időben). Kimutatni csakis kórházi körülmények között lehet. Na most ezért nem feküdtünk kórházba, de akármi is volt, gond nélkül gyógyultunk. A gyerekek kaptak antibiotikumot, én azt sem. Tragédia, ami a kórházba került esetekkel történt, de azért 50-70 ezer ember esett át rajta alsó hangon itthon, ebben biztos voltak terhesek is, nem 1-2, és most tartunk a 24. halálos áldozatnál. Arról sem volt hír, hogy valaki emiatt vesztette volna el a magzatát. Nyilván a többség simán túléli.
2009. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az utolsóhoz fűzném hozzá: én mai hírekben olvastam, hogy eddig 16-an haltak meg. Nem hallottam 24-ről...

Egyébként egyetértek!

2009. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi válaszokat, én most vagyok 16 hetes a babával és azért kérdezőskodom, hogy el tudjam donteni beadassam-e a védőoltást vagy sem. Sajnos sok vélemény szól mellette és ellene is, és ha jól gondolom még az orvosok sincsenek ugyanazon a véleményen. Laikusként így még nehezebb a dontés. Kíváncsian várom a további véleményeket és még egyszer koszonom.
2009. dec. 2. 19:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sem kekeckednék, de diagbosztizálták nálatok a vírust vagy csak az orvos azt gondolta, hogy az.

Állítólag nagyon magas lázzal jár és nagyon nehezen lehet lenyomni. Erre pedig elég volt a Panadol és a vizes törölköző????

Érdekes.

2009. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!