Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki heteken át csak hány a terhesség alatt, másnak pedig semmi baja sincs?

Figyelt kérdés
Ez min múlik?
2014. jan. 7. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
genetika, terhességenként más minden, nem egyénenként. Vagy vakszerencse...ki tudja..
2014. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az első terhesség alatt végig hánytam, a másodiknál semmi bajom nem volt.
2014. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy a hormonoknak is szerepe van ebben az egészben. Aki nem hány sokat, annak kevesebb a hormonszintje. Ezért van az, hogy elterjedt egy olyan felfogás, miszerint, ha valaki rosszul van a terhessége elején, az nagy valószínűséggel annyit jelent, hogy jól fejlődik a kis embryo. Én nem voltam rosszul, sajnos hormonpótlóra is volt szükségem, mert alacsony volt a progeszteron szintem a doki szerint. Hogy ebből mennyi igaz, én nem tudom, mert nem vagyok orvos, én is csak hallottam.
2014. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert mindenki másképp reagál a hormonokra. Gondolj bele, valaki egy sima fogamzásgátlótól is rosszul van, a másik még bírja.

Nem a hcg erősségétől függ, téves az pletyka, hogy annál erősebb a terhesség, minél nagyobb a hcg szitned és minél többet hánysz.

Konkrétan nekem semmi bajom nem volt, semmi terhes tünet, pedig tripla olyan magasak voltak az értékeim mint kolléganőmnek, akinek kifejezetten alacsony volt a hcg szintje, mégis végig hányta az első pár hónapot.

Ő érzékenyebb rá, ez van.

2014. jan. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

eddig ugyan olyan kínszenvedés az első trimeszter, mint az első terhességemnél

irigylem, aki már kezdetektől boldogan várja a babáját

2018. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!