Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség 19. hetében úgy...

A terhesség 19. hetében úgy néz ki a fejlődés leállt ill. lelassult. Mi lehet ennek az oka? orvoshoz csak febr-ra van id. Pontom .

Figyelt kérdés

mellesleg a hasam nagysága alapján még valahol le is tagadhatnám, hogy gyereket várok.most vagyok 22 hetes.


én arra tippelek, hogy nincs bennem elég tápanyag (nemigen étkezem - napi egy főtt étkezés, de nem mindennap és az is legtöbbször tészta, vagy krumpli, szóval sem hús, sem zöldségek, sem gyümölcsök..)de vitaminokat szedek.

vagy stressz ? - családi körülményeim jelenleg katasztrófa.


de ha nem is a fentiek, bármi más oka lehet?

eddigi vizsgálati eredményeim AFP meg társai, mind jó értékeket mutatnak.


2014. jan. 7. 11:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy leállt a fejlődés? Csak az, hogy kicsi a hasad, nem jelent semmit.

Másrészt, ha úgy gondolod komoly okod van aggodalomra, ne várj februárig. Ha elmondod hogy gond van, biztos kapsz hamarabb időpontot, legrosszabb esetben beülsz az SZTK-ba és addig nem mész haza míg sorra nem kerülsz.

2014. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy leállt a fejlődése?
2014. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

abból, hogy bnőmnek, akinek van már gyereke, mindig a korábbi ultrahangos adataival (azon szereplő babaméretekkel) vetettem össze az én ultrahangos leleteimet, és eddig teljesen majdnem mm pontossággal egyforma nagyságúak voltak, most pedig neki a 19. hetes adataival egyeznek az én 20-21 hetes adataim. mondhatnám minimum 3 héttel el van maradva egy másik magzattól.

de jut eszembe lekérem tesom babájának ultrahangos adatait is.

2014. jan. 7. 11:29
 4/23 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges.Nem szériák a babák,hogy miliméterre egyezni fognak,te sem vagy ugyanakkor,mint mások.A saját paramétereihez képest kell fejlődnie és nem máséhoz képest.A hasad mérete sem jelent semmit,még nagyon korai a terhességed,30.hét után már nem valószínű,hogy le tudod tagadni a terhességet,akkora hasad lesz.De ez megint csak alkat függő.A táplálkozás viszont nagyon fontos,nagyon egyoldalúan eszel.
2014. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
De miért nem táplálkozol egészségesebben? Egynél többször naponta, és húsokat, zöldségeket, gyümölcsöket miért nem eszel? Lehet azért lassult le a babád fejlődése, mert mostmár nagyobb, több tápanyagra lenne szüksége, de nem kapja meg, mert nincs honnan, nincs kitől, mivel te nem eszel rendesen és egészségesen. Sérült, vagy koraszülött babát akarsz?
2014. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Szia! Ne hasonlitgasd!

Nekem 32 hetig volt 2-3 heti lemaradas hol bejott hol nem! Orvosok stresszeltettek hogy pici baba nem fejlodik stb es megis 4310 es 58 centi lett! Eleg ha csak par mm elmernek es mar mas lesz a baba merete! Felesleges mas noehez hasonlitani a papirokat!

En most 6 hetes vagyok 3-7 mm ig fer bele a pici nagysaga, ez azert egy akkora magzatnal hatalmas kulonbseg van a 3 es 7 mili kozott!

Ne foglalkozz semmivel csak a babaval es nyugi! Mig a doki nem szol nincs min stresszelj!

2014. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha abból indulunk ki,hogy 40.hétre születhet akár 3kg-os és 4,5kg-os gyerek is (és mindkettő makk egészséges),akkor rájöhetsz,hogy nem minden baba egyforma (mint ahogy mi felnőttek sem) Arról meg nem is beszélve,hogy az Uh se pontos...Nagyfiamra is azt mondták,hogy lesz vagy 4,5kg,mire megszületik és 41.hétre született 3,6kg-mal...
2014. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hihetetlennek hangzik de nekem pl. a 27 meg a 32 het kozott meg egy fel centit sem nott a hasam. Mikor mentem vedonohoz verveltelre meg vizelet mintat leadni mindig volt szivhang hallgatas meg pozak korfogat meres... 27 hetesen mikor voltam meresen meg szivhang hallgatason minden rendben volt. Mikor 32 hetesen ismet mentem es a vedono lemerte a pocakom korfogatat lattam az arcan, hogy valami fura. Mondta, hogy a pocakom semmit sem nott. A szivhang rendben de a meret miatt azonnal kuldott surgossegi ultrahangra. Ott megneztek a babam es minden a legnagyobb rendben volt. Tehat a meret nem ok meg aggodalomra. Nekem soha de soha nem volt nagy a pocakom megis egeszseges kisfiam szuletett a 38-dik heten 3150 grammal aki nemsokara 4 eves. Febrari szuletesu volt a kisfiam es egesz telen a normalis telikabatjaimat hordtam soha nem kellett terhes ruha. Egyedul terhes nadragom volt 3 db. azt is valamikor a 25-dik het utan vettem mert mar kenyelmetlen volt.
2014. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nézd, a babák nem egyformán fejlődnek, és ha megszületnek sem fognak egyformán nőni és tanulni.

Az, hogy mekkora lesz a babád, milyenek lesznek a testi adottságai, az leginkább attól függ, hogy te és a párod milyenek vagytok. A barátnőd babája meg nyilván olyan alkatú lett, amilyen a barátnőd és a párja. Feltételezem, hogy nem vagytok egyformák, így hiába várnád, hogy a babáitok is egyformák legyenek. Lehet szülni 4,5 kilós egészséges gyereket is 60 centivel, meg 2,8 kilós babát is 50 centivel. Nincs szabvány méret.


Ha valami problémát látott volna az orvos az ultrahangon, szerintem szólt volna. De ha nem vagy nyugodt, akkor kérj időpontot magánrendelésre, ott előbb sorra kerülsz, és majd megnyugtatnak. Szedj vitamint, próbálj meg rendesen ennyi, mást nem tehetsz a picúrért.

2014. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

lehet hogy elmérték.37 héten voltam sztk ban helyettesítésen azt mondta a doki ,hogy hatalmas a baba nem tudja ,hogy fogom megszülni. Rohantunk másnap a dokimhoz aki elküldött ultrahangra.Ahol közölte a nő ,hogy ez a gyerek olyan kicsi ,örüljek amiért nem fektet be mert retardáltnak számít. Aztán 4 napra rá megszületett 57 cm és 3750g mal.

Amúgy nem egyformák a babák ne hasonlítsd a leleteket.

2014. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!