Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség 19. hetében úgy...

A terhesség 19. hetében úgy néz ki a fejlődés leállt ill. lelassult. Mi lehet ennek az oka? orvoshoz csak febr-ra van id. Pontom .

Figyelt kérdés

mellesleg a hasam nagysága alapján még valahol le is tagadhatnám, hogy gyereket várok.most vagyok 22 hetes.


én arra tippelek, hogy nincs bennem elég tápanyag (nemigen étkezem - napi egy főtt étkezés, de nem mindennap és az is legtöbbször tészta, vagy krumpli, szóval sem hús, sem zöldségek, sem gyümölcsök..)de vitaminokat szedek.

vagy stressz ? - családi körülményeim jelenleg katasztrófa.


de ha nem is a fentiek, bármi más oka lehet?

eddigi vizsgálati eredményeim AFP meg társai, mind jó értékeket mutatnak.


2014. jan. 7. 11:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítgasd a babád méreteid a barátnőd babájáéhoz! Még testvéreknél sem ugyanazok a méretek ugyanazon a terhességi héten! nekem tényleg lelassult a babám fejlődése, a 12ik héten még megfelelő volt a mérete,de a 18hetes uhon már egy héttel kisebbnek mérték, a végén egy hónappal kisebb volt, az orvos azt mondta,hogy nem tudni,hogy mitől,én rendszeresen és odafigyelve ettem. Attól függetlenül,hogy kicsi lett a baba teljesen egészségesen született 10/10es apgarral!
2014. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de nem vagy normalis.

Azért mert neki más az adat...Ma voltam dokinál. Mellettem ült egy 33 hetes kismama. Én 31.hétben vagyok. A hasa akkora volt hogy siman 40hetesnek néztem. Én mellette 20 hetesnek néztem ki. A baba meg 1500g odabennt.

Ha az orvos aztmondja minden ok akkor ne aggodj. És ilyen hülyeségeken ne agyalj.

A kislányom eddig 1-2 hetes lemaradásban volt erre ma néhány adat 31.hétnek felel megpedig 30 betöltött hétnél tartunl. tehát behozta. Sőt...

Ne méregesd máséhoz nem vagyunk egyformák. Ha ikertesod lenne és ugyanattol várnátok a babát augyanolyan neműt ugyanakkor akkor talán méregethetnéd de máséhoz...

2014. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

nem azért aggódom, mert más az adat, persze, minden magzat más lehet.


hanem hogy eddig egy ütemben fejlődött az övével. százalékokban is írhatnám.

tehát nem az a bajom, hogy pl valami neki 43 mm nekem meg 41 mm, hanem hogy eddig mindig egy ütemben fejlődtek, kb ugyanannyit nőttek.

és az én magzatom egy adott időponttól nem fejlődik ill. nagyon lassan. tehát nemhogy lemaradt, hanem majdhogynem megállt.

2014. jan. 9. 10:13
 14/23 A kérdező kommentje:

tehát a fejlődés üteme nem egyezik a másik magzattal.


pl két számsorral levezetve a kettő közti különbség zavar


2,6,18,54

1,3,6,12


tehát a fenti sor folyamatosan háromszorozódik, addig a második sor a 3. számtól, csak kétszereződik.

2014. jan. 9. 10:17
 15/23 A kérdező kommentje:

* 1,3,9,18

a második sor

2014. jan. 9. 10:19
 16/23 anonim ***** válasza:

De már sokan leírtuk, hogy a fejlődés üteme változik. Nem minden magzatnál egyforma. De ha nagyon nyugtalan vagy, menj el orvoshoz. Megmondod mi a baj, lehet, hogy soron kívül is fogadnak, vagy menj el magánrendelésre.

Egyébként ha belegondolsz, itt még csak milliméterekről beszélünk.

Tegnapelőtt voltam ultrahangon, a feje 26+2 hetes, a combcsontja meg csak 25 hetesnek felelt meg. Kérdeztem az orvos, hogy akkor most rövid lába lesz? Azt mondta dehogy, ezek nagyon pici eltérések, és az ultrahangon sem tudná kétszer ugyanabból a szögből lemérni, ha még egyszer lemérné, lehet nagyon picivel más eredményt kapna. Meg persze azt is mondta, hogy nem mindig minden egyformán fejlődik. Kár ilyen hülyeségeken idegeskedni.

2014. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ja, és azt is mondta, hogy a biológia egy teljesen egyedi dolog. Szóval te sem egy matematikus módszerével akard megmondani, hogy mi a normális. Ha legközelebb mész, neki is mondd el az aggályaidat, meg a számításaidat. Ha az orvos nyugtat meg, remélem elhiszed.
2014. jan. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem készíts egy valószínűségszámítást arról, hogy milyen esélyekkel fog életben maradni a babád akkor, ha egyáltalán nem eszel, és csak májusban mész el orvoshoz...
2014. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
majd mikor megszületik akkor is észre fogod venni ezt. amig a te babád nem nő stagnál vagy nagyon keveset hizik addig a másiké már 10 cmert és 2 kgit hizott mondjuk. igwn ám de valoszíü a tied már beszél de az övé nem. vagy az övé már sétál a tied meg most kezd maszni. de pár hét mylva a tied szalad az övé meg csetlik botlik. értesz? ugy mondanam hogy épp másra gyúr a pici, aztán majd behozza.jócskán. nyugi.
2014. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat, az orvosokban sajnos, beleértve a magánokat is messziről látom azt a hatalmas érdektelenséget, hogy azon vannak csak, hogy haladjunk már és ez még csak a jobbik eset, mert legtöbbször felületességet és bizonytalanságot is látok :(
2014. jan. 9. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!