Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dr. Iskander Atif, vagy Dr....

Dr. Iskander Atif, vagy Dr. Kakuja Gábor véleményében bízhatok inkább?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes vagyok. Az elejétől kezdve volt néha minimális barnázás, Vasasszentpéter utcai rendelőben Dr. Nagy Lászlóhoz jártam. Írt fel progeszteron pótlást. (Utrogestan) Aztán dec.22-én élénk piros színű vért találtam pisilés után, berohantunk párommal a női klinikára a sürgősségire. Atif doktor megvizsgált. Azt mondta szigorú ágynyugalom, mert nincs elég mélyen beágyazódva a baba, a méhösszehúzódások kilökhetik, ezért csak mosdóba mehetek, amúgy fekvés. Azt is mondta, hogy ha nem tartom be, el fogom veszíteni a babát, menjek betegszabadságra. Ezt be is tartottam, azóta nincs is semmilyen tünetem. Tegnap voltam 12 hetes uh-t egyeztetni Kakuja doktornál. Azt mondta, hogy minden amit szedek, az sz*r. Nem kell terhesvitamin, nem kell magnézium sem. Kár feküdnöm, mert azzal ártok. Nyugodtan dolgozzak, csináljak mindent, a gravitációtól nem fog kipottyanni a gyerek. Atif az hülye, Dr. Nagy László is és mindenki aki eddig vizsgált az idióta. Persze a papírjaimat nem nézte meg. Ettől függetlenül Ő is ráírta, hogy veszélyeztetett terhes vagyok.

Mit gondoltok, lehet, hogy a stílustól függetlenül Kakuja jó orvos és igaza van? Vagy inkább kérdezzek harmadik véleményt?



2014. jan. 7. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nagy László fiatal és tapasztalatlan. Atif és Kakuja is érdekesek, én egyiket sem kedvelem sem emberként sem szakmailag nem nézek fel rájuk (volt mindegyikhez szerencsém), de ha már választani lehet akkor Atif szakértelmében talán jobban bíznék....


Sikovanyecz Jánoshoz menj, amit ő mond az tuti. A legjobb nőgyógyász Szegeden. Minden jót


szegedi 2 gyermekes anyuka

2014. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Szia. En kovacs Krisztiant ajanlanam, hozza jartam, es a legjobb orvos a vilagon. Fiatal, nem penzehes es sziven viseli a dolgokat :)
2014. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mindkettőtök válaszát köszönöm.
2014. jan. 7. 10:23
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát ez érdekes... Nehezen írok, mert elég dühös vagyok, ha csak arra gondolok amit írtál, mert felidézi a saját élményemet.

Iskander Dr-t nem ismerem, nem tudok róla nyilatkozni.

No de Kajuka.....

Tömören: (Előzményem ugyanaz mint neked most...)

Nem volt saját orvosom, hozzá kerültem terhesgondozásra16. héttől. Az első pár alkalommal nem volt baj, de látszott valami fura rajta, amit nem tudtam mi az...

Volt a 16.heti vizsgálat lezajlott, kedves (vagy nyálas?) volt, de a poénjai nem tetszettek emberileg nekem, de ez ugye egyénfüggő, másnak tetszhet. Aztán nem voltam jól, elég sokat görcsöltem, 22. vagy 24. héten mentem kötelezően mondtam is, nem mondott semmit sem. Elodázta, lényegében szart a fejemre, és bár nagyon állat gépe van (gondolom ezért is) olyan érzésem volt, hogy pénzt akar.

A lényeg, hogy 2 hét múlva mentem vissza, nem voltam jól, megvizsgált, de akkor is ugyaez volt a helyzet. A 28(?). heti vizsgálat környékén valahogy kérdeztem, hogy nem-e nézne valamilyen méretét a gyereknek, mert CSAK a BPD-t nézte, amiből ugye nehéz megállapítani, hogy minden rendben van-e vele, és mekkora(!!!!) erre jól leb..szott, hogy akkor fizessek külön! (Megjegyzem a tb-ben is benne van a hossz, súly nézés...) Azt is könyörögni kellett, hogy a méhnyak hosszát megnézze, de nem mondott semmit sem rá, hogy rossz lenne.

Ezen teljesen kiakadtam, sírva mentem haza, nem is voltam jól...

32. héten határozottan elmondtam a védőnőnek, hogy ne küldjön hozzá, bárkihez csak hozzá ne (okot nem mondtam, de elég határozott voltam, nem is kellett) úgy alakult, hogy Nagy lászlóhoz Dr-hoz kerültem.

Elmondtam neki, hogy majd 10 hete sokat görcsölök szinte csak fekszek, szarul vagyok stb.-..

Megvizsgált, kértem nézzen méretet, nézte is, (és hülyén nézett, hogy miért kérem, mikor ez alap...) aztán a végén méhszájat-nyakat nézett, és megszólalt, hogy jó is hogy feküldtem, de ezt tudnom kellett volna, mert már a 24. heti eredményen is látszott, hogy meg van rövidülve, és most 1 ujjnyira nyitva vagyok. (Utólag nem lehet tudni akkor is nyitva voltam-e) Mondtam, hogy nekem nem mondta akakuja. Csak nézett. Aztán a "legnagyobb poén" kevés a magzatvíz, egyből gyógyszer. Innentől heti 1-2 uh, ctg, kímélés. (Panaszaim alapján már a 24. héten is ez lehetett.)

És ha az a szemét(kakuja) mondta volna akkor... akkor lehet, hogy rengeteg stressztől megkímélt volna. Épp csak nem fektettek be, mert szerencsém volt, és a kevés/elég határon áttáncoltuk a magzatvíz kérdést.

Ja! Aztán a 34. héten egyszer nem volt Nagy László, kakujához kellett bemennem, aki közölte, hogy a magzatvíz jó, minden rendben, gyógyszer nem kell stb... (Persze előtte pár nappal, és utána pár nappal is kevés volt....)


Mikor én voltam ennyi idős mint Te, szigorúan kellett feküdnöm, és gyógyszert szedni, ugyanaz volt mint neked a problémád. Csak pisilni-zuhanyozni volt szabad. A 12. hét után sétálhattam, és megerősödtünk, ebből eredő probléma nem származott. De be is tartottam ezeket.

Lehet, hogy csa én jártam meg azzal az "orvossal", de nagyon nem ajánlom. Egy pár kismamával beszélgettem míg terhes voltam, és 1 db jó véleményt nem hallottam róla.

Mára szép kisfiam van, kiderült jön a kistesó, de kakujához be nem teszem a lábam!!!

Vigyázz magadra, és szép babavárást!!!! Ha valamiben tudok segíteni, írj nyugodtan, és elnézést, hogy hosszú lett!

2014. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad. Számítottam rá, hogy Kakuja véleményére ne annyira adjak, de most billent át teljesen a mérleg. Megfogadom Iskander doki tanácsát és maradok táppénzen és pihenek tovább. Kakujához muszáj mennem 12 hetes ultrahangra, már egyeztetve van az időpont. Ettől függetlenül, el fogok menni Nagy Lászlóhoz, én eddig elégedett voltam vele. Lehet, hogy fiatal és tapasztalatlanabb talán, de rám mindig nagyon odafigyelt és elmondta, hogy mit lát. Amíg nem lesz kicsit idősebb a terhesség, addig nem akarnék magán dokit. Sokan dicsérik Sikovanyeczet, de úgy tudom nagyon drága. Nyilván tudom, hogy lesznek kiadások és nem a babán fogok spórolni, de kicsit böki a csőröm, hogy rendesen dolgozom, fizetem a tb-t és ha nem magánrendelésre megyek, vagy nem adok egy SZTK orvosnak egy rakat pénzt, akkor nem kapok megfelelő ellátást.

2014. jan. 7. 15:53
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Dr Kovács Krisztiánhoz magánrendelésre jártál és úgy voltál elégedett, vagy valahol van rendelése? Nagyon köszönöm előre is, ha megírod.
2014. jan. 7. 15:55
 7/15 anonim ***** válasza:

En nem maganrendelesre jartam hozza, hanem Makora mert ott dolgozik, de van maganrendelese Szegeden. Barmilyen problemam volt mehettem egybol hozza, sot mondta, hogy szeretne ha hirt adnank majd hogy hogy alakult a terhesseg. (Nemetbe koltoztunk es 18.hetig voltam nala, egyebkent sok jot is olvastam rola, mielott hozza mentem elsonek)


2es valaszolo

2014. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is rosszul vagyok ha Kakuja doktor eszembe jut. Inkább menj el 5 másik orvoshoz,de ne a Kakuja véleménye legyen a mérvadó.

Nekem Atif doktor volt a magánorvosom Nagyon rendes ,kedves, nagyon nagy tudású, tapasztalt orvos. Kakuja csak a 12 hetes és 16 hetes UH csinálta nálam a Vasasban. Olyanokkal poénkodott amikkel szerintem normális lelkületű ember sose viccelődne. Pl ( 4 lába és 5 keze van a babának) de sorolhatnám még. A 12 hetes nagy UH-n kérdeztük a vizsgálat alatt, hogy mindent rendben lát-e,de válaszra se méltatott. Elhiszem, hogy monoton egy munka ott ülni a félhomályban és magzatokat méricskélni, de annyi emberség lehetne benne ,hogy elmondja mindent rendben lát....

Volt szerencsém Sikovanyecz dokihoz is. Őt is csak ajánlani tudom.

2014. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves 8as!

Ezért is tettem fel a kérdést, mert én is látom, hogy Kakuja stílusa elég gáz, de attól még lehetett volna igaza. Viszont eddig mindenki azt írta, hogy Kakuja véleményére ne adjak, szóval így is teszek. A 12 hetes UH-ra elmegyek hozzá muszájból, aztán próbálom nagy ívben kerülni.

Mindenki válasza valóban hasznos volt, köszi.

2014. jan. 8. 09:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!


4-es vagyok: kihez jársz védőnőhöz? Csak mert én meg tudtam beszélni a védőnővel, hogy hozzá ne küldjön be!

Egyébként pedig (nem akarok bekavarni - csak kérdezem) tavaly szültem, és akkor még a 12, és 16(vagy20 hetes genetika???) hetes vizsgálat kötelezően mindenkinek a klinikán volt, független

2014. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!