Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tünetek vannak ha...

Milyen tünetek vannak ha megindul a szülés?

Figyelt kérdés

Most kezd az agyam azon járni,hogy milyen tünetekkel fogom észre venni,hogy megindult a szülés.Ma nagyon szurkált a hasam alja ez mit jelenthet?


35 hetes kis mama


2009. nov. 29. 17:30
 1/6 anonim válasza:
100%

Amennyiben elfolyik a magzatvíz,már egészen biztos,hogy megindult a szülés.Ilyenkor akkor is elkell indulni a kórházba,ha még nincsenek méhösszehúzódások.Továbbá ha a méh izomzata ritmikusan,többé kevésbé rendszeres időközönként összehúzódik,a méh megkeményedik.

Amint érzékeli,hogy a méhösszehúzódások beállnak 5-10 percesre,s eltartanak fél-egy percig,valamint ha ez már egy órája tart,érdemes elindulni a kórházba.

2009. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2009. nov. 29. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kétféle módon indulhat meg a szülés. A ritkább megindulás, hogy elfolyik a magzatvíz. Ilyenkor le kell feküdni, hogy ne zúduljon ki, mert így lehúzhatja a köldökzsinórt és rátekeredhet a babára. Ha elfolyt a víz nem szabad várni, egyből kórházba kell menni. A víz elfolyása után maximum 48 órán belül meg kell születni a babának. A gyakoribb szülésmegindulás fájásokkal kezdődik. Egyre sűrűbbek és egyre erősebbek lesznek a fájások. 20 perces fájásnál már érdemes elindulni a kórházba. A nyákdugó távozása a szülés megindulását jelzi. Ha elment a nyákdugó akkor biztos, hogy közeleg a szülés, csak az nem biztos, hogy mikor indul meg, van akinek rá 1 napra, de van akinek 1 hétre, ez változó, olyan is van akinek nem ment el a nyákdugó de a szülése meg megindult. Teljesen egyén függő.

Van olyan, hogy a szülés nem indul meg a kiírt napon sem. Ilyenkor általában próba indítását végeznek oxitocin terheléssel és vagy megindul vagy nem. Ha nem indul meg akkor rá egy hétre megindítják rendesen vagy zselével vagy oxitocinnal ha már nyitott a méhszáj akkor burkot is repeszthetnek. Nekem is voltak ilyen hasszurkálások már a 28. héttől, sokan azt mondták, hogy már biztos nyílik a méhszáj. Nem nyílt, mert még 41 hetesen is zárt voltam és úgy kellett megindítani a szülést. Nagyon vártam, hogy mikor kezdődik már, nagyon szerettem volna már megszülni a vége felé. Anyukám azt mesélte neki nagyon gyorsan indult mind 3 szülése, de a 2. volt a leggyorsabb, egyből 10 perces fájásai voltak és 5 óra alatt meg is lett a bátyám. Az elsőnél a víz folyt el, de nem voltak fájások, így oxitocint kapott. Engem szült harmadszorra, azt mesélte éppen ablakot pucolt mikor elfolyt a vize, de először nem voltak fájások, mikor beértek a kórházba akkor kezdődtek. Szinte minden szülésmegindulás más, de egy biztos, hogy ha ott lesz az időd akkor észre fogod venni. Nem lehet nem észre venni :)

Könnyű szülést!

2009. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem kérdezni, mikorra vagy kiírva?
2009. nov. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyből észre veszed,ne aggódj...Nekem a 36.héttől mondogatták,hogy hú,akármikor megszülhetek,mert olyan nyitott vagyok.4-szer mentünk be a kórházba,mert azt hittem szülni fogok.Elküldtek haza.Vártam-vártam,de semmi.Eljött a kiírt nap,semmi.Utána sem...Aztán a doki elkezdet mondogatni,hogy 3 nap múlva megindítják,ha nem jön a baba...beparáztam,egy csomót mozogtam,megb egyéb praktikák...aztán aznap éjjel 22órakor jött az első fájás.Egyből tudtam,hogy most nem fogbak hazaküldeni.
2009. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták Zárt vagyok.És Január 13-ra vagyok kiírva.
2009. dec. 10. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!