Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha tegyük fel 36 hetesen...

Andrea1987 kérdése:

Ha tegyük fel 36 hetesen megindul a szülés, lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok.
2011. máj. 24. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ikreket szinte sosem hordanak tovább, és élnek ikrek a bolygón. Koraszülöttek is élnek akár 24 hét után születettek is.
2011. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Baja lehet bármikor, mert a szülés alatt lehet komplikáció. De ha arra gondolsz, akkor a baba már teljesen felkészült a kinti életre, elég fejlett ahhoz, hogy külső segítség nélkül (inkubátor, vagy egyéb beavatkozás) éljen. Az én lányom a 36. héten született, és teljesen egészséges volt és most is az. Sőt egyáltalán nem lehetett megmondani, hogy koraszülött. Egyetlen gondunk adódott ami a koraszülés miatt biztosabb, az a sárgaság, és hogy hasfájós volt. De mindkettő előfordul időben érkező babáknál is. Szóval nem kell aggódni, a 36. hétre (de talán már a 34. is) született babák teljesen rendben vannak. Üdv, egy 3 éves kislány anyukája és egyben egy 28. hetes kismama.
2011. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Nekem 36 hétre született 2900g és 54 cm-vel. Semmi baja nem volt szerencsére, egészségesen és 5 kötelező nap után mehettünk haza.(mindenkinek ennyi, kivéve a császárosokat).

Inkubátorban azért volt, mert nagyon fázós volt a kis drágám, de csak első nap kellett melegíteni. Azóta eltelt 1 év, még mindig cicizik, 10 kg és 77 cm, erős, egészséges, már szalad, eddig 1x volt torokgyulladása, amit unokatesótól kapott el.

Ne parázz ezen, mert tényleg beindul a 36.héten! Mondogasd azt magadnak, hogy kibírom a 39.hétig!!!!!! :D


Kisfiú vagy kislány lesz? Neve? Hol szülsz majd?

2011. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia nekem pont 36+0 án született a lányom, 2370 grammal és 49 centivel, de 10/10 Ap-vel. Ő makkegészséges lett, bár pici volt és vézna, mégis nagyon agilis, 3 órásan már átfordította a fejét a gyerekorvos szeme láttára.

Egy órát volt csak inkubátorban, és onnantól végig velem lehetett, első perctől kezdve ügyesen szopott, nem is tették át a korababaosztályra. Így a csecsemőosztályon ő volt a legpinduribb de a legaktívabb baba. minden nővér bejött megcsodálni :-)

A nagy aktívság hátránya volt, hogy alig aludt, állandóan nézelődött, és nem maradtel egyedül.

Háromhós koráig éjjel-nappal másfél óránként szopott, eddigre le is előzte súlyban és hosszban a nagykönyvit.

A komfortszopi igényét már nem bírtam cicivel úgyhogy cumis lett, a mai napig is cumival alszik el (2.5 éves). és nagyon nagy a teskontaktus igénye is, állandóan bújik, simiz és simizni kell stb.

Egyébként nagyon vagány és karakán csajszi, baratkozós, és a jég hátán is megélne. Irtó okos, jó mozgású... szóval róla nem lehet egyáltalán elmondani, hogy kárára vált volna a korai születés.

2011. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kisfiu,Bandika lesz az apukája után,és Miskolc szentpéteribe szülök majd.Köszönöm a válaszokat.Lényegébe azért foglalkoztatott a kérdés mert éreztem már görcsöléseket,és nem tudom milyért a védönöm se tudta.A méhszájam teljesen zárt.
2011. máj. 24. 09:46
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Az egyik fiam 36, két lányom meg 35 hétre született. A lányaim 2450g-osak voltak, és teljesen érettek. Egyből szopiztak, és nem kellett inkubátorba tenni őket.

Nincs ma vmi front??? Csak 31 hetes vok, de ha 36 lennék, azt gondolnám, ma fogok szülni :p

2011. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!