Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap töltöttem be a 35....

Tegnap töltöttem be a 35. hetet, és mostanában tudatosul bennem, hogy mire is vállalkoztam. Normális, ha nem a felhőtlen örömöt érzem, hanem pánik fog el?

Figyelt kérdés
Egyfolytában olyanokra gondolok, hogy hogyan fogom megoldani, mi van, ha rossz alvó lesz, és élőhalottá változom, mi van, ha verekedős lesz, meg minden olyan dolog, ami rosszul sülhet el. A párommal minden úgy haladt, ahogy "kellett": összejöttünk, majd összeköltöztünk, összeházasodtunk, aztán a tervezett baba, amit én "akartam" jobban. Mégis most én parázok jobban, a férjem felkészült és kiegyensúlyozott.
2009. nov. 29. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez minden leeldő anya életében eljön!Mindenki egy kicsit bepánikol hogy is , mint is lesz ezután!Mi lesz ha nem ébredek fel ha büfizik?, vagy ha magára húzza a takarót?Erek a kérdések mindenkinél előjönnek, de hidd el mikor ott leszel természetesen jönnek majd maguktól ezek a dolgok is!
2009. nov. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint ez teljesen normális érzés.Persze,hogy vannak félelmeid, igy a szülés "kapujában".

De hidd el ha veled lesz a kics már egészen más dolgok fognak foglalkoztatni, és még ha rossz alvó is lesz, nem fogod nyűgnek érezni a vele való éjszakázást.

Nyugalom.

2009. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezek mellett meg nagyon várom már a "nagy találkozást"! Meg arra gondolok, hogy milyen aranyos lesz, de ez édes kevés. Mintha mániákus lennék. Egyik percben majd szét vet a boldogság, meg hogy láthassam már végre, a másikban meg sírógörcsöt tudnék kapni.
2009. nov. 29. 16:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Normális a reakciód, sőt, nagy felelősségtudatra vall, hogy már most ilyenekre gondolsz. Én most szültem 6 napja és bennem még csak most tudatosult MINDEN, ami eddig meg sem fordult a fejemben! Nagyon drukkolok, hogy ne ess bele a baby blues-ba, amibe sajnos én beleestem és még nem nagyon lábadozom ki belőle. Pedig életvidám nő vagyok, tele energiával, mégis 6 napja csak sírok és sírok. De állítólag ez is normális... Én azt tanácsolom, hogy egyelőre még felesleges agyalnod, most még a picurnak ártasz vele, mert most még nem tudhatod, hogy jó alvó, jó szopizó lesz-e belőle, és hogy lesz-e elég tejed (ez a 3 legfőbb aggodalmuk a friss anyukáknak). A baba születése után úgyis nagyobb lesz ez az aggodalom, hiszen akkor már tényleg gondoskodnod kell arról a csöppségről. Úgyhogy egyelőre nyugi, nevess sokat, "ne gondolj" a babára, hiszen pár hét múlva élesre vált a dolog és erőt kell merít.
2009. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ened a nagy feladathoz. :) Sok boldogságot!
2009. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és neked meg sok kitartást.
2009. nov. 29. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ez teljesen természetes! Főleg első babánál! Most várjuk a férjemmel a harmadik gyermekünket és két hete teljesen elfogott engem is a pánik, hogy hogy fogok 3-mal bírni, mikor a múltkor is az áruházban kétfelé ment a két gyerek. Mi meg csak ketten leszünk a háromra...és ha 3 felé mennek? Tiszta para vagyok, minél közelebb a szülés, minél valóságosabb, hogy tényleg itt lesz velünk.

De amint megszületik, ezek a képzetek elmúlnak és csak az fog számítani ami épp történik, tudni fogod hogy oldd meg a helyzeteket úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

39 h.

2009. nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tök természetes. Én túlhordtam 8 napot, már mindenki megzakkant annyira várták, én meg tök jól elvoltam, bár csak most mertem magamnak is bevallani, azért, mert féltem a felelősségtől. Akartuk a babát, vártuk, szerettük, de mégis megváltozik minden. Amígy egyben voltunk, önálló voltam és azt tettem, amit akartam, és tudtam, hogy ha már meglesz a baba, nem így lesz és ez megilyesztett.

De nem volt semmi gond, és imádom, már 17 hós, a következő meg 27 hetes a pocimban.

2009. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én nem féltem akkor vállaltam a gyereket amikor nagyon akartam, most 8 hós, én 28 éves vagyok ha előbb szülök tuti félek én is, de én nagyon akartam és volt két vetélésem előtte ugyhogy naggyon akartuk. de biztos normális amit érzel sokan keresztül mennek ezen és nem vagyunk egyformák, ne aggódj minden menni fog és ügyesen csinálod majd. én nem hagytam hogy segitsenek rögtön én fürdettem és láttam el nem szabad félni tőle. jön ösztönösen minden. vigyázz magatokra és könnyü szülést.
2009. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatásokat.
2009. dec. 2. 22:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!