Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánik beteg lennék, mert...

Pánik beteg lennék, mert rosszul leszek zárt vagy fedett helyen?

Figyelt kérdés
36-37 hetes terhes vagyok és most már egyre gyakrabban rám tőr az az érzés,hogy nem kapok levegőt,hirtelen melegség önt el és csak arra tudok gondolni,hogy ki kell mennem a friss levegőre,mert elájulok.Gyenge leszek és alig tudok magamhoz térni!
2008. nov. 8. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Ha ez eddig nem fordult elő, akor nem hinném, hogy klausztrofóbia lenne, inkább csak a pocakod mérete miatt talán egy kis légszomj, esetleg lehet alacsony a vérnyomásod. Az első terhességemnél én is sokszor szédelegtem, pedig nem vagyok - sosem voltam ájulós.

Ha terhesgondozásra mész, oszd meg ezt az orvossal, védőnővel! Fontos lehet!


Amúgy gratulálok a babához! :)

2008. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Régebben is volt,de akkor elmúlt,csak most jött vissza!
2008. nov. 8. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan úgyanez történt velem a terhesség végén, pedig nem vagyok pánikbeteg, vagy klausztrofóbiás! Alig mertem buszra szállni, mert úgy éreztem nem kapok levegőt a sok ember miatt. Nagyon félelmetes volt. De szerencsére amióta megszületett a babám, megszűntek ezek a tünetek. Próbálj sokat pihenni, és ha nem muszáj, ne menj egy olyan helyre, ahol tömeg van. Hamarosan jobban leszel! :-)
2008. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát remélem,mert még a metróba sem tudok lemenni!Tömegközlekedésen pedig csak kísérővel tudok utazni és egyedül alig megyek valahova!
2008. nov. 8. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

A pánikbetegség és a klausztrofóbia nem ugyanaz.

A leírásod alapján inkább a klausztrofóbiára illenek rá a tüneteid.Lehet csak átmeneti a terhesség alatt,de ha régebben is előfordult akkor nem hiszem.Említsd meg az orvosodnak mindenképpen.

2008. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Ez klausztofóbia, és nálam is előjött a terhesség idején. Már pl. ott tartok, ha egyedül vagyok otthon, a mosdó ajtaját sem merem bezárni magam után.
2008. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%
Nincs semmi bajod, csak ebben a korban mar sokkal nehezebben kapsz elevele levegot, es hamarabb erzekeled, ha nem jut belole eleg. Marpedig zart helyen, metroban, tomegkozelekedesi eszkozon nincs belole tul sok. Emiatt persze ideges leszel, mert a szervezeted jelez, hogy "Haho! Levegore van szuksegem!"
2008. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!