Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vagyok, az uh-n azt...

32 hetes vagyok, az uh-n azt mondták, hogy a babám kissebb a kelletténél és 2 hét múlva kell visszamenni, hogy rendesen fejlődik-e. Mi lesz akkor ha nem fejlődik rendesen?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy valami baja lesz a picikémnek. Ti voltatok így?
2013. dec. 7. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztosan nem lesz semmi baj. Az uh-ról csak annyit mondanék, hogy terhességem alatt több dokinál is voltam (mikor ki rendelt) és volt egy magán dokim is. A férjem 4100g-mal született ezért nagyon féltem, hogy a babánk is ekkora lesz, folyamatosan már a 12. héttől kérdeztem, hogy mekkora a gyerek, mekkora a súlya, ugye nem lesz 4kg-m? Minden doki egyet kivéve aki csak kézrátétel alapján megjegyezte, hogy szép nagy baba lesz, szóval minden doki megnyugtatott, hogy a méretek alapján 3500g-nál egészen biztosan nem lesz nagyobb a babám, még 38 hetesen is 3200g ra becsülték. Tudod mi lett a vége? 4080g-os 58 cm baba, kereken a 40. hétre, napra pontosan érkezett. Ennyit az uh méretekről. Ne aggódj nem lesz gond, ilyenkor már nagyon strapabírók a babák kizárt, hogy baja legyen! Ne izgulj!!!! Eddig is minden rendben volt vele most is így lesz!
2013. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia

Nálam is így volt 32 hetesen,aztán 36 hetesen voltam uh-n és akkor mondták hogy elég kicsike a súlya be kellett feküdnöm szülésig.Első nap a kórházba azt mondták hogy 2 kiló majd 3 nap múlva hogy 2 kiló 60 deka :) és így ingadozott végig mindegyik orvos mást becsült. Végül 2 kiló 47deka volt és makk egészséges!

2013. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja és 51 centi
2013. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mit mondtak hany gramm?
2013. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem mondták, hogy hány gramm. Csak a méretei alapján mondták, hogy kissebb.
2013. dec. 7. 15:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Az nem mindegy, hogy mennyivel kisebb. Nálunk hol 2 hol 2,5 hét a lemaradás. A doki szerint ez még belefér. Azt mondta nekem, 4 hét lemaradásnál fektetnek be.
2013. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi 2 hete voltunk 32 hetes uh-n,akkor bpd 78mm,ac 275mm,fl 60mm,sulyunk 1750 gramm.A vedonom es a dokim is azt mondtak,hogy teljesen jo minden. Ha neked is kb itt.mozognak azbertekek,akk ne aggodj! Egyebkent lehet,hogy elvagy szamolva,na meg igen,ezek csak becslesek!
2013. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
BPD: 77 mm AC: 261 mm FL: 54mm
2013. dec. 7. 15:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell megijednek de tényleg!!!!!!!Nekem is akkor kezdték el mondogatni hogy retardált a baba...én meg tudatlanul mi van????32 hetesen 30 hétnek sem felelt meg de az orvosom megnyugtatott az nem baj legalább könnyebb lesz egy 2,5kg babát világra hozni mint egy 4kg babát.Az anya határozza meg a baba súlyát én pl 2500g-mal születtem a lányom meg 2730g 51cm tökéletes volt számomra Fejlődni fog csak lassan és az a lényeg hogy egészséges és ne valami betegségre gondolj mert semmi köze hozzá hogy nem óriásbébi lesz :)))Nekem a méhlepény 28 hetesen 2-3 fokban már érett volt nem úgy bírt táplálkozni ez volt az oka.
2013. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2013. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!