Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki császárral szeretne szülni és ez választható is? Vagy csak akkor császároznak, mikor muszáj?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 20:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat! Igazából csak érdeklődtem, hogy létezik-e ilyen.
2009. nov. 21. 00:28
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia!Megmondom őszintén,Én is sokat gondolkoztam már ezen,hogy felteszem ezt a kérdést.Én is császárral szeretnék szülni,ha mód lenne rá.Csakúgy mint Te félek a szüléstől,bár még sosem szültem.Sokat olvastam,és hallottam az EDA-ról mint fájdalom csillapitóról,na ugy vagyok vele,ha nem császár akkor EDA.Én visszeres és pajzsmirigyes vagyok,talán ezek segitenek a császárban.Na majd kiderül ez még odébb van nekem sajna.14+5hetes km
2009. nov. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

az orvosok jobban támogatják a sima szülést, a babának is jobb, bár ezt így nehéz elhinni persze. de tanulmányok bizonyítják. hidd el, mikor oda kerülsz, akkor már nem fogsz félni, mert nem lesz rá időd. és ez benne a szép.

egyébként azért ugrott meg ilyen mértékben a császárok száma, mert az orvosok tartanak a perektől. a szülők sokszor mindenféle indokot kitalálnak, hogy ezért meg ezért lehet baja a babának és az orvosok inkább császároznak, hogy magukat mentsék. hiszen a szülésnek mindig is volt egy természetes kockázata(ez persze császárnál is megvan) és attól félnek, hogy ha pont annál a szülésnél lesz valami, akkor pert kapnak a nyakukba. szóval manapság nem is olyan nehéz összehozni egy császárt. tudom, egészségügyis vagyok.

2009. nov. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Manapság minden megoldható, csak pénz és doki kérdése. Mifelénk 150e egy tervezett császár.

38km

2009. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a természet rendjébe nem kell beleavatkozni, hacsak nem muszáj! Én a sima szülésem után 2 órával sétáltam, másnap meg már vígan intéztem mindent, magam és a baba körül. Barátnőm császárral szült és 2 hét múlva is a segítségemre szorult... és az élményt pedig vétek kihagyni!
2009. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom én úgy vagyok ezzel az "élménnyel", főleg mióta láttam képeket (még jó, h filmet nem), hogy én ezt a részt igenis lecserélném egy ütemezett császárra. Jobban félek már a gondolatától is mint a pókoktól, a magasságtól, a tűtől, a metrótól, a tömegtől, a fulladástól, vagy a bezártságtól. (ez a többi fóbiám)
2009. nov. 21. 21:02
 17/17 anonim ***** válasza:
ismerőröm nem rég szült és kezdődő lepényleválás miatt sos császár lett. ez volt a 3.babája, az első 2 zermészetesen született. ő azt mondta, hogy ezerszer inkább a sima szülés. ugye már nem altatnak császárhoz, hanem deréktől lefelé érzéstelenítenek. azt mondta annyira rémes, hogy ott a baba, ő meg órákig mozogni se tud, ráadásul fáj a seb, ami miatt szintén nem szabadmozogni, hogy tartsanak a varratok. plusz nagyobb a vérveszteség is császárnál. szóval hidd el, hogy nem is olyan rémes egy szülés, hiszen ha az lenne, akkor mindenki egyke maradna. barátkozz a gondolattal, kérdezz meg másokat nekik milyen élmény volt a szülés. meglátod, visszagondolva azt mondják a nők, hogy nem is volt olyan vészes és simán végigcsinálná mégegyszer.
2009. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!