Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma vagyok az UH szerint...

Ma vagyok az UH szerint 12hetes és 6napos. A tarkóredő 2,5mm lett . CRL 65mm. Azt mondta a szonográfus hogy aggódik és menjünk el Down szűrésre minél előbb! tényleg ekkora lehet a baj? én azóta megállás nélkül sírok!

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 10:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
az estek többségében vaklárma.Ez 2d-s vagy 4d-s volt? Bár sokszor 3/4d -n is félrenézik, számolják...
2009. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2d-s. csak nem értem miért kell beparáztatni az embert. pénteken voltunk először de akkor nem volt hajlandó úgy fordulni hogy lehessen mérni. azóta nőtt a CRL 4mm-t, a feje meg 2mm-t.még jó hogy a tarkója is nő. már majdnem 13hetes vagyok.ha 3mm-ig normális akkor miért mondja lehet baj van?
2009. nov. 16. 10:17
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit vastagabb a normálisnál. Orrcsontja megvolt? A Down-babáknak az arccsontja lassabban fejlődik, mint az egészséges babáké, és a 12. héten gyakran nem látszik még az orrcsont.


Ha Down-szűrést akartok, akkor azt most kell megcsinálni vérből, egy hét múlva már késő lesz. A 12. és a 16. héten vesznek hozzá vért. 95%-os biztonságot ad.


Invazív eljárással, ha a magzatvízből vagy a méglepényből vesznek mintát egy tűvel, még nagyobb a találati pontosság, de ott 1%, illetve 2% a vetélés kockázata. Ha nehezeb jött össze a baba, én ezt nem kockáztatnám. A vérvételnek semmi kockézata nincs.

2009. nov. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
na most józan ésszel belegondolva ott van egy 6 cm-es embrió , és nézegetik a tarkóredőjét, amikor még a nyaka is csak most került a "helyére". Ha meg 3 mm ig oké, akkor meg pláne nem értem... Orrcsontot is szoktak ilyenkor nézni. A down-os babáknak nincs vagy csak halvány.
2009. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
van neki orra. a leletre is rá van írva. totál ideg lettem.olyan aranyos miért lenne beteg?azt mondja a doki hogy nagy baba. szerintem ennyi idősen normális a mérete. bár sosem voltam terhes.
2009. nov. 16. 10:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát elképzelhető,hogy tényleg magasabb lett a tarkó redő értéked.De szerintem nem beparáztatni akart az orvos,csak felhívni a figyelmeteket,hogy esetleg szükség lehet másik vizsgálatra is.

"Olyan aranyos,miért lenne beteg?"

Lehet,hogy mégis beteg,de te akkor is aranyosnak fogod tartani,mert a te gyereked.

Én a helyedben nem ijednék meg,hanem szűretném magam több vizsgálattal,hogy a végén kiderüljön,hogy NINCS SEMMI BAJ!!!!!

2009. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a 13. héten voltam, 2,6 mm volt a tarkóredő, senki nem mondta, hogy baj van, és azóta is minden rendben, szerintem ne izgulj.
2009. nov. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a másik oldalról közelítünk, érthető, bár nem elfogadható, lesz a reakciója. Ha netán mégis a beteg lenne egy hasonló esetben a gyerek, akkor ő szólt.

Ha bármi baj van, nagyon soknak az orvosoknak esnek neki, hogy miért nem szólt, figyelmeztette őket. Hát most már megteszik...

2009. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
12+5 hetesen voltam a geneitain, a crl 66 mm, volt ottcsont, a combcsont is normális méretű és olyan csont van benne amilyen kell, a tarkóredő pedig 1.4 mm. Érdekes orovs lehet a Tied... Nekem minden méretet 2x-3x is megmért, majd pl. a tarkónál a nagyobbat írta a papírra. 2x megnézte az orrcsontot is, ahogyan a combcsontot is, és el is magyarázta miért fontos ez. Nagyon ijesztő lehet számodra ez a helyzet, de nem kell megijedni. Van orrcsont és 2.5 a redő... biztos ami biztos menjetek el másik vizgsálatra amit javasol, de nem hiszem, hogy baj lenne.
2009. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Menj el másik dokihoz is, aki végez ilyen genetikai UH-kat.

Nekünk minden paraméter jó lett a babánknak, de mivel 35 vagyok elküldtek genetikai tanácsadásra, ott beparáztatott a gentikus, ezért csináltattunk egy 4-es tesztet, ami nem lett a legjobb, így megcsináltattuk a magzatvíz mintavételt, ami végül jó lett. Tortúra volt, több mint 1 hónap volt, addig kész voltam teljesen, de mostmár megnyugodhatunk. Ezzel azt akartam leírni neked, ha még a vérből készült tesztek magas kockázatot hoznak ki, akkor érdemes a magzatvíz mintavételt megcsináltatni, mert az adja a legpontosabb eredményt.

2009. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!