Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kerhetek ezek alapjan csaszarm...

Kerhetek ezek alapjan csaszarmetszest?

Figyelt kérdés

22 eves vagyok 5 honapos kismama. Edesanyam 20 orat vajudott velem egyaltalan nem akart tagulni az orvos kezzel probalta .A 20 ora vajudas utan vakummal probalkoztak, mire a doki vegre kitalalta hogy csaszarozzak mielott a mutot elokeszitettek volna a doki kezzel + vakummal kiszedett anyubol. A vegeredmeny kivul belul szetszakadt gat es huvely. Ez miatt nem lett testverem mert at mondta ezt nem vallalja tobbet.

A hugyholyagja megrepedt es megsullyedt, 3 szor mutottek mert kohogott egyet es szo szerint bepisilt. A legutolso mutete 2 eve volt, a szules utan 20 evvel, de meg mindig nem az igazi


Ami ram is kihatott hogy szules kozbe megserult a szemem ( a doki is bevallotta hogy hat igen.... lehet elobb kellett volna a csaszar )

Sokszor 2 fele nezek es csecsemo korom ota ota rovid lato vagyok es egyre rosszabb.


A nemi varrasok nagyon soka gyogyultak neki, nem volt szex apuval megromlott a kapcsolatuk majd elvaltak.


Most ugye 5. honapja vagyok PCOS es inzulinrezisztenciaval.

Egyre jobban tartok attol hogy nekem is igy fog vegzodni. Szerintetek kerhetek csaszart?


2013. nov. 6. 00:35
 1/10 A kérdező kommentje:
3 szor veteltem el, veszelyeztetett terhes vagyok
2013. nov. 6. 00:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy édesanyáddal ez történt, egyáltalán nem befolyásolja a doki döntését, hiszen nem biztos, hogy veled is ugyanez fog történni huszonév elteltével. Egyénileg dönt a doki. Az enyémnél nem lehetett "császárt kérni", elvileg ugye nem is lehetne, csak nagyon indokolt esetben. Viszont hallottam már olyat is, hogy a kismama megbeszélte a dokijával a császárt, függetlenül attól, hogy indokolt lett volna, avagy nem. Szóval a dokidtól függ.
2013. nov. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálam aztán van minden: IR-es vagyok, van itt még pcos, és hipoglikémia, meg még ez-az, ami miatt (plusz lombik) veszélyeztetett terhes vagyok, és volt már vetélésem is. De szülhetek természetesen.


Az előző válaszolónak igaza van, anyukád előzménye sem indokolja (hasonlóan az enyémhez), ezt nem is kérdezik, mert nem ettől függ, hogy te hogyan fogsz szülni.


Ami esetleg ok lehet, az a szemed - bizonyos szembetegségek esetén kérhető, igen, a nyomás miatt. De ezt szemésszel kell megbeszélni.

2013. nov. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szemed miatt indokolt lehet. Ehhez fel keresned egy szemészt, hogy ad-e róla hivatalos javaslatot.

De anyukád szülése nem a tiéd, ezt biztos nem fogják figyelembe venni. És neked sem így kéne rá lelkileg készülni, hiszen te nem az édesanyád vagy. Na meg valószínűleg az orvosotok sem lesz ugyanaz. Az meg (sajnos) tök természetes, hogy félsz a szüléstől, hiszen sok szempontból tényleg "lutri", kinek milyen történet jut. Az én anyámnak is volt hosszú kórházas története - a testvéremmel kellett fél évet feküdnie, így kisgeyerekként nem láthattam és a vidéki nagyinál laktam - erre nekem is lett, de tessék: császáros szövődmény miatt. Ha nagyon nem bírod feldolgozni a félelmed (és a szemész mégsem ad papírt), akkor még kérhetsz pszichológiai szakvéleményt vagy kereshetsz egy olyan orvost, magánklinikát, ahol pénzért választhatod a császárt.

2013. nov. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a szemed miatt valószínűleg kérheted,de ha ilyen erős félelmek vannak benned,akkor nem lenne jó ezt feldolgozni pszichológusnál? Nem biztos, hogy veled is így fog történni: én anyum is nehezen szült engem, nekem viszont 2 gyönyörűséges szülésem volt.
2013. nov. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van fogadott orvosod? Ha van, mondtad már neki? Kérj javaslatot szemésztől és pszichológustól.

Mikor én terhes lettem a második babámmal nem akartam a fájdalmat újra elviselni, ezért mikor már betöltöttem a 20 hetet az orvosommal leültünk és kértem tőle a programozott császárt. Így is történt! (meg lehet kövezni)

2013. nov. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szemészeti szakvélemény kell. Amennyiben ott engedélyezik a természetes szülést, nincs akadálya. PCOS/IR-rel vagyok én is várandós, a napokban fogok szülni. Ez nem akadálya a természetes szülésnek, még akkor sem, ha korábban vesztettél már el babát. Mindezek ellenére van az a hely és az a pénz, amiért császároznak, csak meg kell keresned, ha ezt szeretnéd. A császárnak is vannak lehetséges szövődményei, csak az nem veletek, hanem mással esett meg. Ez nem ennyire fekete vagy fehér, sajnos. Baj akármikor történhet, de ebből nem szabad kiindulni. Arról nem beszélve, hogy anyukád 22 évvel ezelőtt szült téged. Azóta ég és föld a különbség az ellátások között!
2013. nov. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Császármetszést tudtommal kérni nem lehet, pláne azért ahogyan te születtél. Szemész szakorvossal konzultálj. Egyébként az,hogy ki szül progi császárral az teljesen orvos és körülményfüggő szerintem.

Én is borzasztóan félem a szüléstől emiatt is válllatuk viszonylag későn, és szerintem a félelmeim miatt is lett császár az első -sürgősségi altatásban-. A másodikat egy másik dokinál szültem természetes úton és SOKKAL jobb volt, hamarabb felépültem, azonnal láthattam megfoghattam, sokkal intimebb volt.

Sokat olvasni mostanában a hipnoszülésről, lehet, hogy utánna kellene nézned.

2013. nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szemed lehet az egyetlen indok,amiért talán császárt javasolnak,de anyukád története nem befolyásolja a te szülésedet orvosi szempontból.Nekem programozott császárom lesz,nem kértem,sajnos muszáj bizonyos okok miatt,de ha nem lenne indokolt nem harcolnék érte.Ha problémamentes volt a hüvelyi szülés,akkor könnyebb utána felépülni,mint császár után.Gondolkodj optimistán,miért lenne baj nálad,miért ne lehetne szerencséd?
2013. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzdök én is.

Anyukám 20 éven át "pelenkázta magát" mert már csak akkor érezte,ha bement...

Neki azt mondták anno,24 évvel ezelőtt,mikor születtem,hogy asszonyom ez ezzel jár.Nem műtötték,nem hallott akkor még intim tornáról.Születésemkor rosszul-rosszkor vágták és varrták többek között.

Az elmúlt 4 évben már megműtötték,jobb már,tornázik is,de nem hiszem,hogy így kellett volna végződnie.Apummal szintén nem tudott normális viszonyban maradni,elváltak.Azóta sem tud senkit "úgy" közel engedni magához.

Soha nem akartam gyereket,pont ez miatt.Pszichológushoz is jártam/járok ezzel a problémámmal,de már nem megoldani,hanem elfogadni szeretném.

Olyan orvost kerestem már teherbeesés előtt(2 évig próbáltam,mire TALÁN sikerült) aki így vállal.

Találtam,de meggondolhatja magát legrosszabb esetben.Ha így alakul,akkor magánklinika.Ez a végső eset.Azóta pszichológushoz sem mentem,biztonságban érzem magam.

12 hetes terhes vagyok,remélem,hogy nem gondolja meg magát és tényleg minden rendben lesz.

Hivatalosan ezzel az indokkal nem tudsz ilyet kérni.

2013. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!