Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni nagy fáradékon...

Mit tudok tenni nagy fáradékonyság ellen a terhesség alatt? Mi a közvetlen oka a fáradékonyságnak, valamilyen vitaminnak, nyomelemnek vagy akárminek a hiánya esetleg?

Figyelt kérdés
Minden jel szerint babát várok, kb. a 7-8. héten lehetek. Mellette van egy 5 hónapos babám. Az utóbbi két hétben iszonyatos fáradságot érzek. Eszem elevitet, kálcium pezsgőtabblettát, zöldséget, gyümölcsöt. Mivel most "hárman" eszünk ugyanabból (merthogy szoptatok is) és ha jól tudom sorrendben én vagyok az "utolsó", feltételezem, hogy valamiből kevés van a szervezetemben, csak nem tudom hogy mi, és hogy hogyan lehet pótolni. Tudnak valaki segíteni, akinek esetleg tapasztalata van már ebben a témában?
2008. júl. 7. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A fáradékonyságnak az első oka a vashiány lehet.
2008. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon fáradékony voltam, el tudtam volna ülve aludni, kb. a 15. hét körül múlt el, és most megint kezdi (30 hetes vagyok). Pedig az én vérképem tökéletes volt mindvégig, vashiányom még véletlenül sem volt.

De csináltass egy vérképet, aztán ha az rendben van, akkor csak a pihenés marad, amit az 5 hónapos baba megenged :)

2008. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont most hallottam, hogy a magnézium hiány is fáradékonyságot okoz. Nem tudom szoptatásnál lehet-e. De ha minden tényleg rendben van és lehet akkor szedjél mg-ot. Meghát azért természetes: terhesség, szoptatás, időjárás. Jézusom, kalapom előtted! :)
2008. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Akkor megbeszélem a házidokival, és ha egyetért szedet vasat is meg magnéziumot is.
2008. júl. 7. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!