Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy név ami tetszik, és...

Van egy név ami tetszik, és ha kislányom születne ezt szeretnénk neki adni! Mikaela, nincs a magyar ntárba! Ettöl én még adhatom? Vagy hol kell ezt megérdeklödni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 10:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én 5 éve kérvényeztem nevet az alábbi módon:

Az önkormányzaton megadták a MTA címét. Oda írtam egy kérvényt. 2 hét múlva már a kezembe volt a papír. Azzal kellett menni szülni, az én irataimmal együtt azt is oda kellett adni. Ennyi.

2009. nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha viszont az egyik szulo nem magyar, akkor adhatsz neki barmilyen nevet, Lado utonevkonyvben nem szereplot is. Egyik baratnom lanyat is olyan nevvel anyakonyveztek, ami nincs a konyvben, mert a ferje nem magyar allampolgar, pedig Magyarorszagon elnek. En meg a masik eset vagyok. A lanyom kulfoldon fog szuletni, eredetileg itt anyakonyvezik majd es utanam kapja majd a magyar allampolgarsagot. Magyarban is hasznalatos neve lesz, de nem magyarul irva.

Ha mindketten magyarok vagytok es Mao-n eltek, akkor viszont nem olyan egyszeru a dolog, hisz ahogy az elozoekben irtak, csak olyan nevvel anyakonyvezheted, ami benne van az utonevkonyvben. Sok sikert a nevvalasztashoz!

Boldog babavarast mindenkinek!

32 hetes km

2009. nov. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!