Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy név ami tetszik, és...

Van egy név ami tetszik, és ha kislányom születne ezt szeretnénk neki adni! Mikaela, nincs a magyar ntárba! Ettöl én még adhatom? Vagy hol kell ezt megérdeklödni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem miért ne adhatnád???? Te döntésed hogy mi tetszik.Nekem például Larissza lesz,de Larissa-nak fogjuk írni,mert németben lakunk.Az államnak ehez semmi köze,magad szíved ügye hogyan nevezed el a kislányod :)

Boldog babavárást

2009. nov. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet kérni az engedélyezését, de állítólag hosszú idő, nem árt elkezdeni, ha tényleg ezt szeretnéd :)


A helyi anyakönyvvezetőnél tudod elindítani.

2009. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves első, adhat bármit, ha szerepel LADÓ JÁNOS-BIRÓ ÁGNES: MAGYAR UTÓNÉVKÖNYV-ben. Amennyiben nem, akkor külön engedélyeztetni kell.

Magyarországon így működik.

2009. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló van hozzá, az egyik változata: Mihaela. Ezt adhatod neki.

[link]

[link]

2009. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi csajok!
2009. nov. 13. 10:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha olyan nevet akarsz adni ami nincs Mo-on fel kell venni a kapcsolatot a lakhely szerinti anyakönyvezetővel, náluk van egy formanyomtatvány, amit ki kell tölteni. Ezt a formanyomtatványt ők elküldik az IRM-nek (Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium), majd az IRM továbbküldi a Nyelvészeti Intézetnek (MTA). Ők jól állástfoglalnak, majd az állásfoglalás visszafelé is megjárja az utat. Amikor ez kézben van, akkor lehet kérni ezt a nevet az anyakönyvvezetőtől.


Ha nem érkezne meg az állásfoglalás a baba születéséig (amire van esély, nekem azt mondták, 4-5-6 hónap...), akkor két eset van. vagy nem anyakönyvezitek a kicsit amíg nincs állásfoglalás (veszélyes... se TB kártya, se anyakönyvi kivonat, tehát nincs családi pótlék GYÁs, stb...), vagy bemondtok egy másik (lehetőleg szintén nektek és a babának tetsző) nevet, megvárjátok az állásfoglalást, majd amennyiben a Nyelvészeti Intézet engedélyt adott a név használatára, beadtok az IRM-hez egy névváltoztatási kérvényt (10.000 Ft) mellékelve az állásfoglalást.

2009. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,a Mihaéla tetszik, vagy kérvényezni fogjátok a Mikaelát?
2009. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tetszik a Mihaela is,de a férjem ragaszkodik a Mikaelához!!!:) miért kérded?
2009. nov. 13. 11:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kíváncsi, azért kérdi, ennyi az egész. :-)
2009. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem. Igen, csak kíváncsi vagyok :)


Ahogy arra is kíváncsi leszek, hogy engedélyezik-e majd így, hogy ennyire hasonló van.


(nekem a Mihaéla jobban tetszik, de ez persze nem számít :DDDDD)

2009. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!