Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam az első terhességi...

Ma voltam az első terhességi vizsgálatomon. Felírta a doki a Duphastont. Ismeri valaki?

Figyelt kérdés
Annyit mondott az orvos, mégcsak a tojást látni, normális terhesség, minden rendben. De akkor mire írta ezt fel?
2013. okt. 15. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Én szedtem első babámnál. Ez a gyógyszer elvileg csak rásegít, hogy megmaradjon a baba. 12-13 hétig kell szedni.
2013. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy kaptál.Ez egy progeszteron pótlására használt gyógyszer.Nálam barnázás lépett fel a 6.héten és úgy kellett könyörögnöm,hogy valaki segítsen.Nem kell aggódnod,ez nem tesz kárt a babában akkor sem,ha nálad esetleg pont nem lenne szükség ilyen pótlásra,ez csak egy óvintézkedés,nagyon jól tette a dokid,hogy felírta!
2013. okt. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszönöm a válaszokat. Akkor este beveszem az elsőt. Napi 2x kell szednem.
2013. okt. 15. 10:58
 4/9 anonim ***** válasza:
pontosan ahogy az elsök irták. örülj neki ez csak pluszban segit hogy megmaradjon a baba. A progeszteront nem lehet túl adagolni ilyenkor. Szedd csak nyugodtan. Általában a 12. hétig szokták ajánlani. AKinek volt már vetélése annak is rögtön adnak.
2013. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmire nem nagyon szokták felírni, de ártani nem fog, az biztos. Progeszteron gyógyszer, segít megtartani a terhességet. Olyanoknak szokták adni, akiknél vérzés lép fel koraterhességben.
2013. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
vérzés nem volt, de mondtam néha reggelente görcsölget a hasam enyhén.
2013. okt. 15. 11:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Arra szedjél emellett magnéziumot is,azt bárki szedhet és szokták is ajánlani terhesség alatt.Ha elkezded szedni az utro-t akkor tudd,hogy csak úgy nem lehet leállni vele.12. hétig mindenképpen szedni kell és utána is csak fokozatosan szabad abbahagyni.
2013. okt. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a duphaston segítségével estem teherbe :)
2013. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is, milyen tojás? nem inkább petezsák? :-D

Én is szedtem a 12.hétig mert nekem volt egy vetélésem és a biztonsag kedvéért kiirták. Aztán a 13.hétig fokozatosan kellett abbahagyni. Segit a babának megmaradni. ha netán kevés lenne.

A fontos az hogy probald meg mindig ugyanugy bevenni és csak ugy magadtol ne hagyd abba. addig kell szedni amig az orvos mondja. ez nagyon fontos. Sajnos elég drága mert ügye a 12ik hétig szedni kell és addig mindig kiiratni kivaltani... de megéri.

18hetet holnap töltjük. és már mocorogni is érzem.

2013. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!