Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15. héttől kezdve a babának...

15. héttől kezdve a babának vese tágulata van, és kislány, ma a doki jobb vese 11mm, bal vese 12mm-es üregrendszeri tágulatot mért! Ez helyre jön? Vagy ha megszületik lesz valami következménye? Első rendben volt! )

Figyelt kérdés
Nekem meg a baba nyomta el a jobb vesémet, helyeztek fel JJ katétert, erre most megint tágulatom van! Van ezekkel kapcsolatban valami infója, tapasztalata? 26h. Km (második terhesség,

2013. máj. 29. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

az én kisfiamnak is van, igaz neki 9 mm....4 hetente ellenőrzik és egyenlőre azt mondják ne izguljak miatta, kinőheti bőven...ha szülésig nem , akkor szülés után.....


sajna én sem tudok okosabbat, mint várni hogy mi lesz....


30 ht km...


(mellesleg nekem van már egy "nagylányom") nála szülés után a 6 hetes kontrollon derült ki a tágulat, annyi h vigyáznunk kellett nagyon a higiéniára (fürdés csak egyedül, full tiszta kádba, krém oda ne kerüljön stb stb...mert ilyenkor hamarabb elkapnak hugyuti betegségeket...mindíg mikor lázas volt vizelet mintát is néztek nála hogy nem a pisi miatt lázasodott be...)


szóval nem volt vészes és 1 éves lett mire kinőtte....

2013. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mellesleg nekem olyan 18 hét körül vették észre, (a nagy uh-n a kórházba)...azóta se nem csökken, se nem nő neki...


majd szülés után kinövik szerintem !!! ez elég gyakori "probléma" a babáknál...

2013. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy nem gond, csak az a baj, hogy lány! nem tudom miért mondhatta! Olyan rossz, hogy soha nem hallottam a vese tágulat kifejezést, erre a babómnak van, meg most már nekem is! Azt mondta, hogy még figyeli, de ez már a csecsemősök feladata lesz! Mi van ha nem múlik el? Nem akarom, hogy vese beteg legyen! :(
2013. máj. 29. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az első két gyermekemnél nem volt vesetágulat, a harmadiknál pedig volt terhesség alatt. Nagyon megijedtem én is, hogy vajon el fog- e múlni vagy kifogja-e nőni. Mikor megszületett, és jöttünk haza a kórházból a 3-dik napon csináltak neki vese uh-t. A tágulat meg volt még. Utána kontroll uh-ra kellett járnunk. 6 hósan pedig már nem látszódott. Most voltunk hogy 1 éves lett a kisfiam, és most is rendben volt minden. Legközelebb azt mondta a főorvos úr, hogy még 2 évesen megnézi neki. Ne aggódj, általában a babák kinövik.
2013. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálatok mekkora volt a tágulat?
2013. máj. 29. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!