Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy születik a baba?

Hogy születik a baba?

Figyelt kérdés
Ti mit mondtatok a nagyobbik gyereknek, hogy születik meg a kistestvér? Amit nekem anno anyukám mondott, nem tetszik, mert én nem értettem, amikor meg próbálta elmagyarázni, még meg is ijedtem az egésztől és közöltem, hogy nekem soha nem lesz gyerekem! (Mert ugye azt is elmondta, hogy egyszer majd nekem is lesz, ami 3 évesen eléggé kétségbeejtő volt, főleg, ahogy anyám előadta, hogy mekkora egy újszülött feje... Elveszett a részletekben.) Szóval ötleteket, sztorikat várok.
2013. okt. 2. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem annyit kérdezett a lányom, hogy hogyan fog kijönni a tesó a köldökömön. Erre azt válaszoltam, hogy nem alul. Még egyszer később rákérdezett, hogy hol alul, akkor mondtam, hogy a nunin keresztül. Ennyi nem részleteztem, de nem is akartam hazudni neki. Elfogadta elég volt neki. Keményen belemenni a témába szerintem nem kell
2013. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
EZ kortól függ,hogy a nagy teso mennyi idős. Az igazakat kell az ő nyelvén elmondani,hogy megértse. nem hazudozni meg mesés kitalálni
2013. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
3,5 éves, óvodás. Nekem anyám túl realisztikusan tálalta a dolgot, persze a ló túloldalára se akarok átesni, hogy a gólya hozza, ezért kérnék tanácsot.
2013. okt. 2. 15:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló megoldása a tökéletes. Mindig csak annyit kell mondani a gyereknek, amit kérdez, soha nem hazudni, és az ő nyelvén. A többi maszlag nem is érdekli őket, sőt, ha túl realisztikusan adod elő, ahogy neked is előadta az anyukád, kérdező, akkor összezavarja, esetleg megijeszti a gyereket a szülő.

Én is már elkezdtem a 3 éves lányomnak mondogatni, hogy a pocakban van a tesó, ilyen meg olyan picike, ha megnő és kicsi lesz neki a hely, akkor majd kibújik. Azt még nem kérdezte, hogy honnan bújik ki:D

2013. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3,5 éves a kisfiam, és a kérdésére válaszolva elmondtam neki, hogy a popomón fog kibújni a kistesó. Jót mosolygott rajta, majd játszott tovább. :) szerintem sem kell ezt túlbonyolítani, és nagyon részletezni sem.
2013. okt. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. válaszoló: miért mondtad, hogy a popódon jön ki?
2013. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen ez engem is érdekelne, vagy csak elírtad?
2013. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
:) Most nézem, igen, kicsit elírtam. :) Ahogy az első válaszoló is, konkrétan megmondtam, hogy hol. :)
2013. okt. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!