Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kromoszómarendellenes vagy...

A kromoszómarendellenes vagy egyéb fejlődési rendellenes baba általában korábban születik meg a 40. hétnél?

Figyelt kérdés
Koraszülött lesz vagy ugyanúgy végig tudja vinni a terminust? Van összefüggés szerintetek?
2012. nov. 30. 14:18
 1/6 anonim válasza:

A rendellenesség mértékétől és az orvosoktól függ. Nekem a barátnőmnek a 20. héten vettek észre egy igen ritka kromoszómarendellenességet. Például feljebb csúsztak a szervei. Neki ma kell megszülnie a babát, mert nem volna életképes. Magzatként, viszont hozta a normális méreteket, értékeket.

Szóval, a súlyosságától függ. Viszont, ha tudni mi a baj, akkor az orvos már bizonyára tartott megbeszélést a szülőkkel.


Nálad van ez a gond?

2012. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy nincs baj, csak most szülés előtt bennem van a félsz, hogy nehogy beteg legyen a babám. 36 éves vagyok és az afp rossz lett, de nem mentem magzatvízvételre.

Abban reménykedem, hogyha minden uh rendben van/volt, nem lehet akkora baj, ami csak a szülésnél derül ki.

És úgy gondoltam, hogy a beteg baba vagy előbb születik meg vagy kicsi súllyal vagy nem is tudom....

2012. dec. 4. 11:39
 3/6 anonim válasza:

Szerintem ne aggódj. Ha volna valami, akkor az orvos már elrendelt volna pár vizsgálatot.

Amúgy, miért nem mentél el vizsgálatra, Az kötelező 35 felett, nem? Főleg, ha az AFP nem volt kielégítő.


Nálam minden rendben volt anno. De,így is nagy dolog volt, hogy a 38.hétig kihúztuk normálisan, mert hamar kinyílt a méhszájam stb.

2012. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Még mindig én vagyok. :) úgy tűnik, csak ketten beszélgetünk.

hányadik hétben vagy? Magzati vizeletet lehet még vetetni, nem?

2012. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
semmi nem kotelezo ez hulyeseg Afp egy elavult ocska vizsgalat ami sokszor hibas eredmenyt ad kombi teszt jobb lett volnaHa a uh jo volt nyugi minden rendben lessz.A beteg babak igen gyakran jonnek hamarabb kiveve a szivbetegseg de azt az uh latni.ne aggodj nemvagy meg oreg a babahoz.Nyugodt stresszmentes heteket kivanok nektek
2012. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, mi is kombinált tesztet csináltattunk anno egy magánklinikán. Most várom a második gyermekemet, és vele is a kombinált teszt lesz az első 12. heti vizsgálatunk.
2012. dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!