Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van biztos jele annak ha nem...

Van biztos jele annak ha nem lesz teje egy kismamának?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném majd a babámat szoptatni,de félek hogy nem lesz tejem.Eléggé duzzadnak a melleim terhesség eleje óta,fájnak is sokat,de nem tudom,hogy van e konkrét jel arra hogy esetleg nem lesz??
2013. szept. 9. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:
szia.nekem nem volt semmi jele ,de 3.napon a korházban tocsogott minden a tejemtől.rakd majd sűrűn cicire,napi 3-4 liter folyadék plusz rendszeres étkezés,és elvileg lesz tejed.most is ihatsz nyugodtan alkoholmentes sört :)
2013. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen jel. A terhesség alatt megjelenő előtejből vagy annak hiányából sem lehet következtetni, bár szerintem mindenképp pozitív, ha megnőttek a melleid. Lehet, hogy ultrahanggal megállapítható, mennyi tejmirigyed van, de tudtommal az anyáknak csak 1% az, aki ezek hiánya miatt nem tud szoptatni, ill. még a mellkissebbítő műtétnek lehet ilyen kockázata.

Hogy megy-e a szoptatás, ezen túl főleg hozzáállásodon (pszichés tényezők, támogató környezet) és nagyon sokban a babán is múlik. Szoptasd a gyereket majd olyan sokszor és olyan hosszan, ahogy kéri és igyál napi 2-3 litert. De ha mégsem megy, az sem a világvége, a tápszeres gyerekek is felnőhetnek egészségben és szeretetben. Olvass utána (www.lll.hu), hogy felkészült legyél, de azért próbálj meg lazítani.

2013. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!