Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16. hetes terhes vagyok. Úgy...

16. hetes terhes vagyok. Úgy hallottam, ha hanyatt fekszem, nem kap elég oxigént a baba, akkor miért javasol ilyesmit a védőnő?

Figyelt kérdés
Néha érzek valami buborékolást a hasamban. A védőnő szerint ez már a baba. Azt mondta, hogy ha egy napig nem érzem, az még nem gond, de ha 2-3 napig sem, akkor menjek orvoshoz. Meg esténként feküdjek hanyatt, mert azt nem szeretik a babák és olyankor mozgolódnak. Abban sem vagyok biztos, hogy a baba "buborékol" a hasamban. Lehet, hogy csak bélműködés.
2008. júl. 2. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, mennyire káros a háton fekvés a te " korodba", az biztos, hogy nem szeretik a babák. Legalábbis az enyém nem. Mondjuk én már nem nagyon fekszem háton. Eleinte valóban olyan buborékolás jellegű a mozgás. De sztem ezt te érezni fogod. Én úgy tudom azért nem szabad háton feküdni, mert fontos ereket nyomhat el a baba.De persze nem vok doki.
2008. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Te hasi aortádat nyomja oda a baba a gerincedhez és elájulhatsz, azért nem jó háton feküdni. Ilyenkor ha oldalra fordulsz akkor minden rendbe jön azonnal. A babának nem lesz semmi baja feltéve ha nem ájulsz el. 16 hetesen még ez nem fordul elő, szóval nyugodtan fekhetsz háton ha jól esik, és akkor valóban jobban érzed a mozgást, de nem azért mert a baba nem szereti hanem azért mert jobban meg vagy feszülve. (honnan tudja a védőnő, hogy ha a baba nem szeret valamit akkor mozog? És mi van ha örömében mozog mert jó neki?)

Boldog babavárást!

3 hónapos kislány gyógytornász anyukája

2008. júl. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem értek hozzá. Nekem eddig egy terhességem volt. Én úgy feküdtem, ahogy nekem és a babának kényelmes volt. Feküdj úgy ahogy neked kényelmes. Ha nem jó a babának, és nagyobb lesz egy kicsit - jobban érezhető - akkor úgyis reklamálni fog ha nem jó neki a testhelyzet. Ha aggódsz feküdj oldalt, de én ugyanúgy feküdtem hanyadt is ebben a korban. Az utolsó időszakban ugysem tudsz hanyadt feküdni majd.

Sok sikert a babához!

2008. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez majd még később lesz! Ebben a korban még nyugodtan aludj hanyatt, később meg "szól" a baba, ahogy azt már előttem is írták:)
2008. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2008. júl. 3. 08:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Szióka!!

Én még mindig elég sokat fekszem háton.De az igaz,hogy reklamálni fog a pici,ha nem tetszik neki valami!!Én pl.nem tudok sokáig oldalt feküdni,mert beleszúródik valami az oldalamba.Én 16 hetesen még nem éreztem semmit,csak a 19.héten.(első terhesség)Szerintem figyeld magad,s a baba jelzéseit,s akkor nem lesz semmi gond!Kitartást..

37 hetes kismama

2008. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!